Adobe Photoshop cs3

Başlatan chndkmn, 06 Eylül 2009 - 19:29:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

chndkmn

Merhaba,
Biraz araştırdım, windows uygulamalarını ubuntu üzerinde kullanmak için wine ı öneriyorlar. photoshop kurulumları ile ilgili dökümanlar da var ama cs2 ve cs4 için. Sanırım cs4 de çalıştırılamamış.

CS3 ü çalıştırdım. Açıkçası bu kadar kolay olabileceğini sanmıyordum.

Öncelikle C diskinde windows, D diskinde ubuntu yükledim. Windows üzerinden yükledim.
Sonra Wine kurdum.
Wine c diye bir disk oluşturuyor ( yanlış terimler kullanıyorsum kusuruma bakmayın. ubuntu'da yeniyim. )
Uygulamalardan bu wine a girip ordan da C yi açtım. Program files içine Adobe klasörü ile içinde ki Adobe Photoshop klasörünü kopyaladım. Ayrıca Program Files içinde ki Common File klasörü içine de yine windows ta program files klasörünün içinde ki common files ın içinde ki Adobe klasörünü kopyaladım. Program Files / Adobe içinde ki photoshop.exe ye çift tıkladığım da biraz ağır da olsa photoshop cs3 açılıyor ve kullanılabiliyor :)

İşinize yarar umarım. Yardımcı olabilirsem ne mutlu bana.

günberi

Bu çok ilginç. Daha önce setup olmadan quark'ı kopyalayıp başka bir windowsta çalıştırmıştım ama Adobe'un hiçbir ürününde başaramamıştım. Şu anda Linux üzerinde CS2 kullanıyorum sıkıntısız. Corel için bu yolu deneyeceğim. Umarım çalışır.
Lâ fetâ illâ Ali, lâ seyfe illâ Zülfikâr

kuleyni

yalnız bazı durumlarda reg kayıtlarını almak gerekebiliyor.

opusxx

Alıntı yapılan: günberi - 06 Eylül 2009 - 21:05:18
Bu çok ilginç. Daha önce setup olmadan quark'ı kopyalayıp başka bir windowsta çalıştırmıştım ama Adobe'un hiçbir ürününde başaramamıştım. Şu anda Linux üzerinde CS2 kullanıyorum sıkıntısız. Corel için bu yolu deneyeceğim. Umarım çalışır.

Cs2 yi 8.10 'da mı yoksa 9.4' temi kullanıyorsunuz.
nVidia GeForce 8600 GT (512)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+  1024 ram,

günberi

şu anda 9.4. Ama eskiden 8.10 du. :) hatta 8.4 ten beri kullanıyor olabilirim. Ne zaman kurduğumu hatırlamıyorum.

opusxx

8.10 a bir defa daha kurmak lazım galiba. Teşekkürler.
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )

günberi

ilk denemelerim başarısız olmuştu. Sanırım fontlarla ilgiliydi. PC nizde windows varsa windowsa özgü fontları windows/fonts dizininden kopyalayıp winedeki aynı dizine yapıştırın ve kurulumu öyle deneyin. İlk kurduğumda photoshop açılıyor tüm işlemler bittikten sonra araç çubukları gelirken hata veriyordu. Fontları yükleyip yeniden yükleyince düzelmişti. Ayrıca başka bir şey yaptım mı hatırlamıyorum.

opusxx

İlk denememde değil de ikinci kurulumda hiç bir sorun yaşamamıştım, ama beni rahatsız eden fakat şuanda hatırlayamadığım bazı aksaklıklar vardı. Şimdi bir daha deniyorum. Kurulum bitmek üzere. Zaten eskisi gibi de kullancağımı sanmıyorum ama sorunsuz çalıştığını duyunca sanki içimde sanatsal birşeyler canlandı yine :) Bakalım sorun çıkmaz ise yapmak istediğim birkaç şeyi hallede bilirsem gimp' geçiş yapabilirim. 2 yıldır photoshop' u hiç kullanmamıştım ama cs2' nin işime yarayacak herşeyini çok iyi hatırlıyorum hala :) Neyse uzatmadan çok teşekkür ederim tekrardan.
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )

heartsmagic

Konuyu Wine bölümüne taşıyorum.
Bilgilendirme için teşekkürler.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.