Sizce KDE 4'ü en iyi şekilde sunan dağıtım hangisi?

Başlatan heartsmagic, 05 Eylül 2009 - 10:39:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sizce KDE 4'ü en iyi şekilde sunan dağıtım hangisi?

Archlinux
26 (11.5%)
Debian
7 (3.1%)
Fedora
2 (0.9%)
Gentoo
1 (0.4%)
Kubuntu
28 (12.4%)
Mandriva
37 (16.4%)
Linux Mint
7 (3.1%)
OpenSuse
16 (7.1%)
Pardus
71 (31.4%)
PCLinuxOS
7 (3.1%)
Slackware
3 (1.3%)
Diğer
8 (3.5%)
Mageia
11 (4.9%)
Chakra
2 (0.9%)

Toplam Oy Verenler: 225

cos

Kubuntu ve Pardus kullanıyorum. Fakat tercihim Pardus'tan yana. Nedeni türkçe destek çok iyi. Hem kullanıcı listesi hem de forumlarında yardımcı olan arkadaş çok. Bence ingilizcesi olmayan benim gibi kişilerin tercihi her zaman Pardus olacaktır. Kubuntu da çok fazla sistem çökmesi yaşadım.

fc.freax

Oyumu pardustan yana kullanıyorum
daha hiç sorun vermedi ufak defek sorunlar güncelleştirmelerle hemen kapanıyor :)

lgf

Bende oyumu pardustan yana kullanıyorum. Hem ubuntu hemde pardus şu an bilgisayarımda kurulu. Pardusta hiçbir sorun yaşamadım. Bütün donanımlarım sorunsuz çalışıyor. En güzel yanlarından biri yazılımların en güncel sürümleri depolarda mevcut.(mesela firefox 3.5.3 gibi). Birde paket yöneticisi pisicik çok güzel. Bir sürü depo ekleme ihtiyacımız yok. Ubuntu bence gnome ile güzel.Kde yi ya tamamen bıraksınlar ya da gnomeye verilen özen ona da gösterilsin.

huseyin.tekinay

Sen dünümüz, bugünümüz, yarınımızsın,
en büyük ustalığımız,
en ince hünerimizsin.
Sen aklımız, yüreğimiz ve yumruğumuzsun.  N.Hikmet

ceylandag

open suse üzerine kde kullanan dağıtım yoktur ŞAHSİ FİKRİMCE.
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

icedheart

Alıntı yapılan: ceylandag - 07 Ekim 2009 - 10:54:21
open suse üzerine kde kullanan dağıtım yoktur ŞAHSİ FİKRİMCE.
Nedenini de belirtseniz bizi de aydınlatmış olursunuz böylece. Mesela ben o çok övülen mandrivayı kurdum fakat mouse imlecini bile hareket ettirmekte güçlük çektim işlemcim yüzde yüze yakın bir değerde çalışıyordu. (1.6 celeron işlemci) pardus 2009 da kde 4 kullanıyor, böyle sorunlarla karşılaşmadım gayet akıcı bir şekilde bilgisayarımı kullanmaktayım. Paket deposu da benim için yeterli ihtiyacım olan her şeyi pardusla halledebiliyorum.

Yiğit Ateş

ironic

heartsmagic

Alıntı yapılan: samurai - 10 Ekim 2009 - 22:20:02
İyi de anket nerde :D

Hmm, güzel soru. Bir arayalım bakalım nerelere uçmuş bizim anket.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

6ng4n

SuSE ile başlamıştım linux hayatıma(aslında çook seneler önce Gelecek de kurmuştum da pek bişi yoktu kde ve gnome bile yoktu onu diim) bence en iyi sunanlardan biri SuSE.Pardus 2009 da çok güzel etkileştirmiş.

ironic

GAREZ

en iyi kde4 kullanan dağıtımlar dense belki daha iyi olur 1. Pardus 2. Mandriva 3.opensuse  4.Kubuntu firefox yok ama mükemmele yakın... beğenmeyenler firefox kurmak çok mu zor geliyor yada ne sorunu var? aslında derecelendirme yapmak haksızlık oluyor ama yapıncada bu oluyor...

badhero

Sadece Pardus'ta kullandım KDE4'ü ve bence işlerini iyi yapmışlar. Her türlü gideri var yani.

raspacı

Arch+kde ile ~(ubuntu + gnome) kadar hızlı bir sisteme ulaştım. Pardusta 1 hafta kadar yaşadığım kde kabusunu Arch unutturdu sağ olsun. Diğerlerini bilmiyorum zaten. Bilmesem de oy kullandım.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

hasansahin

* Moduler kurulum seçenekleri sunması (Minimum kurulum ile 270MB civarında download)
* Çok hızlı olması,
* Hatasız ve stabil olması

Sebepleri ile Archlinux+KDE4 diyorum.
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

tarakbumba

Oyum elbette ki Mandriva' ya gitti. Özellikle KDE4 üzerinde Mandriva oldukça fazla çalışıyor. KDE merkezli bir dağıtım olması nedeniyle sorunlar ya hiç yaşanmıyor ya da en kısa sürede çözülüyor.

Birden fazla oy kullanabilseydik oy vereceğim diğer dağıtımlar ise;
Pardus Linux: KDE4 üzerinde gerçekten çok emek verilen bir dağıtım. Oldukça kararlı bir biçimde KDE4 kullanabiliyorsunuz.
Arch Linux/Chakra: Arch Linux resmi olarak saf KDE sunuyor. Dağıtıma özgü herhangi bir özelleştirme seçeneği vermiyor. Ancak, Chakra projesi (eski adı KdeMod) sayesinde gerçekten sağlam, parçalı (modüler) ve daha parlatılmış bir KDE4 edinebiliyorsunuz.

xrhymer

Oyumu Pardus'a vermiştim ta ki Arch'ı kurana dek. :)
Dostlarım, dost yoktur. Kendi gücünle ayakta durmalı, iradenle yaşamalı, duygunla sevmeli, düşüncenle ayırt etmelisin. Dünyanın tamamı güvenilmez olsa da kimse senin kılına bile dokunamaz kardeşim.

eribol

Burada ki oyları görünce birine mandriva birine arch kurasım geldi. Zira o kadar kullanma isteğime rağmen henüz ubuntuda kde4 kullanamadım. Açıldığı andan itibaren sinirlerim geriliyor. Üstelik dünya kadar paket kuruyorum.

adolffwangel

ah-ah linux mint'e bir tek oy benden gitmiş :D
şaka bir yana bende denedim kde'li sistemleri...
open suse'yi denedim ama open suse' yi ben biraz ağır bir sistem olarak buldum ve o yüzden kde ile denediğimde hiç çökmemesine rağmen yeterli performans edinemediğime kanaat getirdim. Kubuntu' da kurmuştum, fakat bir çok çökme ile saçımı başımı yoldum resmen ki bunların hepsi aynı bilgisayarda oluyor. Mandriva' yı hiç kullanmadım ama övgüye değdiğini biliyorum, bizzat kullananlar söylüyor (aynı zamanda benim yollardan geçenler). PCLinuxOS kurdum ve onda çok memnun kalmıştım ama bir sebepten ötürü kaldırmıştım sanırım. Ama Linux Mint' imde gnome masa üstü ön tanımlı olmasına rağmen Kde' yi kurdum yine de. Böylece çift masaüstü ortamı olan bir işletim sistemim oldu. İlk başlarda bunun yerine daha stabil bir şekilde Kde masaüstü ile gelen bir sistem kurmak gerektiğini düşünürken Linux Mint bunun bana doğru olmadığını öğretti. Linux Mint' in Kde ön tanımlı sürümü nasıldır bilmiyorum ama bende hem Gnome' li hem Kde' li bir işletim sistemi kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum. Özellikle compiz ile sorunlarım vardı kde ile ama şu an yok. Belki de Kde' deki bazı şeyler değişince böyle olmuştur. onlarca yorum yazmış arkadaşlarım ve şu kanaata vardım. Mandriva' yı kurmalı ve kesinlikle denemeliyim. Zaten Kde' yi sevmemin tek sebebi hem dolphin (çok güzel bir dosya tarayıcısı kesinlikle ki keşke gtk temaları tanıtabilseydim gnome üzerinden) olması hem de gerçekten sistemin her yerine müdahale edip oynayabilmem.
Format isteme benden, buz gibi soğurum senden.

kaansef

Herkes KDE'yi en iyi arch kullanıyor diyo.Bende ona oy attım ;)
# 28065

zeitgeist

Mandriva'ya bir oy da benden, ne de olsa ilk kullandığım Linux dağıtımı. Uzun zamandır kullanmıyor olsam da ilk aşkım olarak kalacaktır hep  :'(
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

krwlng

Benim oyum openSuSE'ye. Yıllar boyu kde kullandıktan sonra gnome sürümünü de çıkaran, ancak kde nin bütün gelişimini üzerinde takip edebileceğiniz bir dağıtım olması açısından Kde'nin lideri bana göre openSuSE'dir.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

marjinal1st

Kesinlikle Pardus derim, ne Mandriva'da ne de openSUSE'de Pardus'daki gibi uyum ve kararlılık görmedim KDE4 ile.
Bugün özgür yazılım için ne yaptın? :)

Xenophobia

3 Haziran'da herkesi Mandriva ile KDE denemeye davet ediyorum.  :)