linux`da sorunsuz çalışan hangisi nvidia`mı ati`mi

Başlatan sireno52, 04 Eylül 2009 - 22:37:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

selam arkadaşlar ben bu soruyu site yöneticilerine dergi tayfasına veya linuxta bilgisi çok iyi olan arkadaşlar sormak istiyorum ben bir ekran kartı almak  istesem  neyi tavsiye edersiniz  linux da kurulumu sorunsuz olacak aldığım zaman  hiç başım ağrımıyacak  ne tavsiye edersini ben şu anda  nvidia 8600 gt super 1 gb  ekran kartı kullanıyorum daha öncede nvidia 7500 le  kullanıyordum linux`da driver sorunu hiç yaşamadı  şimdi ise çift harddiskimde iki işletim sistemi kullanıyorum  birinde ubuntu diğerinde ise  micr.. xp var malum oyunlarda gelişti son aldığım ekran  kartım yetersiz kalıyor yani şu an memnun değilim şuan ekran  kartı almıyorum  şimdilik  anakartla  işlemcimi değiştirecem ben bu yüzden bilgiamaçlı yazıyorum ati almak istiyorum acaba ati ekran kartları iyimidir almışken biraz kalite alayım diyorum kalite dediysek fiyatı uygun olsun ne tavsiye edersini ben şunu beğendim.       http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=84238&ad=SAPPHiRE-HD4890-OC-1GB-256BiT-DDR5-PCi.EXP.DUA-Ekran-Kartlari       acaba nasıl birde size  sormak istiyorum
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

Khan

Sakın ATI'ye bulaşma; Nvidia al.
Arch gibi dağıtımlara geçmek istersen, ATI sürücüsünü unutursun. Ayrıca ATI Compiz Fusion ile de iyi geçinemiyor.
Yani yeni bile alsan sana sorun getirecektir.

bytan

Forumdaki ekran kartlarıyla yaşanan sorunların başlıklarına bakarak en çok hangi kartın ve/veya modellerin kullanıcıyı zorladığını görebilirsin. Genel kanı Ati'nin daha fazla sorun çıkarttığı yönünde.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

empax

Sis olmadigi kesin  :)
Forum icerisinde en cok sorun yasatanin ATI olduguna sahit oldum. Cok sukur Nvidia bugune kadar hic bir problem yasatmadi bana...
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

_HapS_

ati ekran kartı kullanıpda sorun yaşamayan yok gibi :) nvidia nin unix türevi işletim sistemlerine desteği daha iyi nede olsa apple için yıllardır ekran kartı üretiyor

sireno52

Alıntı yapılan: bytan - 05 Eylül 2009 - 01:43:44
Forumdaki ekran kartlarıyla yaşanan sorunların başlıklarına bakarak en çok hangi kartın ve/veya modellerin kullanıcıyı zorladığını görebilirsin. Genel kanı Ati'nin daha fazla sorun çıkarttığı yönünde.
bir ara gözüme bir yazı ilişmişti ati linux driver  desteği vermeye başladı diye  böyle birşey varmı yokmu acaba  ati şimdi linux driver desteği sunuyormu ? sunmuyormu ?
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

simislov

sireno52,

Bunu ilk kez sizden duydum.

Ati, Windows 7 için sürücü desteğini duyurmuştu.

Bahsettiğiniz yazı bununla ilgili olabilir.

Ati, X serisi kartlar dışındaki kartlar için bir süre önce sürücü güncellemesi yayınlamıştı.

Bunun dışında Ati'nin linux'e destek verdiğini duymadım. Saygılar.
Karanlığa küfretmektense bir mum da sen yak.
Güvenlik için: Doctus.org

sireno52

Alıntı yapılan: simislov - 05 Eylül 2009 - 13:19:13
sireno52,

Bunu ilk kez sizden duydum.

Ati, Windows 7 için sürücü desteğini duyurmuştu.

Bahsettiğiniz yazı bununla ilgili olabilir.

Ati, X serisi kartlar dışındaki kartlar için bir süre önce sürücü güncellemesi yayınlamıştı.

Bunun dışında Ati'nin linux'e destek verdiğini duymadım. Saygılar.
yok bu yazı linuxla ilgiliydi ve yanlış hatırlamıyorsam bu yazıyı linuxmasası.com`da okumuştum  şimdi * bir şey sorayım ben  bu soruyu sadece size sormuyorum anlayan herkeze soruyorum nvidianı birsürü   markasımı desem  farklı farlı  markalarmıdesem bir sürü var bende   bilmeden geçen sene palit marka nvidia 8600 gt super 1 gb  ekran kartı aldım ben iyi bir ekran kartı aldığımı  düşünüyordum taki crysis warhead oyununu  kuruncaya kadar oyunu kurduktan sonra oyunda takılmalar oluyor yani sanki internet  üzerinde oynuyorumda pingim cok yüksekmiş gibi ağır ilerliyor takılma yapıyordu şimdi sizleride bulmuşken sorayım diyoru  hangi markanın  nvidia modelini tavsiye  edersiniz

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 06 Eylül 2009 - 20:21:14

bu adreste      http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx          linux driver olduğu söyleniyor ama neyin driverleri bende pek bilmiyorum amd işlemcininmi ati ninmi bende bilmiyorum orda linux 32 ve linux 64 bit secenekleri var gerçi atinin driver  download yeri bana biraz karmaşık geldi malum ingilizce yok. :-[   bilen biri bu konuya bir açıklık getirirse sevinirim. :)

simislov

sireno52,

Vermiş olduğunuz linkte Ati'nin Windows için ve linux için sürücü güncellemesi bulunmaktadır.

Önce hangi işetim sistemini kullanıyorsanız onu seçiniz.

Sonra Radeon seçeneğini tıklayınız.

Kartınızın modelini seçtikten sonra, GO! yazan yeri tıklayınız.

Açılan sayfadan Display Driver seçeneğinin karşısında yer alan download'a tıklamanız yeterlidir.

Diğer sorunuza gelince, hangi ekran kartı oyunlarda sorunsuz çalışır fazla bilgi sahibi değilim. Saygılar.   
Karanlığa küfretmektense bir mum da sen yak.
Güvenlik için: Doctus.org