Kartuş doluluk oranı

Başlatan hasanyılmaz, 17 Mayıs 2008 - 13:39:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasanyılmaz

Hp ya da diğer yazıcılarda kartuşların doluluk oranını öğrenebilmek mümkün mü?

atillux

Bende HP Deskjet D2460 yazıcısı var. Kalan mürekkep miktarını göremiyorum ama mürekkep kartuşlarından biri bitmek üzere. Mürekkep seviyesi belli bir seviyenin altına düşünce uyarı veriyor, zaten.

hasanyılmaz

PSC 1410 bendeki. Bahsettiğiniz uyarıyı yüzde kaçın altına düşünce veriyor?

atillux

Kesin bir şey diyemem. Benim renkli mürekkep kartuşum bitmek üzere. Hatta Windows'tan baktığımda bitmiş olduğunu görüyorum. Ama hala yazıyor. :)

Bu kartuş için Ubuntu, bitmek üzere uyarısı veriyor, yazı yazmak istediğimde. Siyah mürekkep kartuşu ise henüz dolu.

Semih

Valla bende ne kadar olduğunu gösterecek bi uygulama falan bulamadım.Siyah bitmek üzere uyarı veriyor sürekli kendi.Windowsta bitti diye gösteriyor.Olsa iyi olur aslında böyle bişey.
A.Semih Türk

hslinux

HP icin "hplip-gui" programi var. Kurduktan sonra sistem-tercihler-hplip toolbox olarak menüye yerlesiyor. Oradan görebilirsiniz.
[IMG]http://img27.picoodle.com/img/img27/4/5/17/t_EkranGrntsm_e45371b.jpg[/img]

hasanyılmaz

Alıntı yapılan: hs35 - 17 Mayıs 2008 - 20:42:30
HP icin "hplip-gui" programi var. Kurduktan sonra sistem-tercihler-hplip toolbox olarak menüye yerlesiyor. Oradan görebilirsiniz.

Teşekkürler..

60 sayfalık çıktı almadan önce kartuşların boş olduğunu gördüm. :)

eren

O yazılımlara inanmayın derim. Ben sıfır kartuş alıp taktığımda yarısının dolu olduğunu söylüyordu :D
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

egitimist

Ben kartuşlarımı elle dolduruyorum. Yeni dolum yaptığımda bile sürekli kartuş bitiyor uyarısı veriyor.

eren

Alıntı yapılan: egitimist - 18 Mayıs 2008 - 01:51:51
Ben kartuşlarımı elle dolduruyorum. Yeni dolum yaptığımda bile sürekli kartuş bitiyor uyarısı veriyor.

O normal. Doldurulan kartuşların doldurulduğunu makine algılamıyor. Windows yazılımları da algılamıyor. Kartuş doldurmak pek sağlıklı olmadığı için genelde orijinal kartuş alıyorum. Eskiden çalıştığım firmanın kartuş doldurma bölümü de mevcuttu. Özellikle adi mürekkepler akma yapıyor, makinenin kartuşu tanıma noktalarını bozabiliyor. Daha önce başıma geldiği için temkinliyim. Ayrıca mevcut tıkalı kartuş açma sıvaları kartuşun devresini bozuyor. Çok dikkat etmek lazım bu işi yaparken.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.