[Çözüldü] DVD film izleyemiyorum.

Başlatan qwxytz, 03 Eylül 2009 - 16:22:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

qwxytz

Arkadaşlar Bilgisayarıma kayıtlı DVD filmleri bir türlü izleyemedim. VIDEO_TS.ifo dosyasını hiçbir player okumadı. KMPLAYER, Kaffein ve Dragon Player ı denememe rağmen sonuç alamadım. Bilgisayarımda kayıtlı DVD filmleri nasıl açıcam? Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

garafatma

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras
ile kurulması gereken paketleri kurdun mu?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

qwxytz

Evet bunu az  önce yaptım. 10 küsür tane paket kurdum bu dediğinle

özgürubuntu

VLC Media Player denediniz mi? VLC Açık Kaynak bir medya oynatıcısı ve Linux sürümü de oldukça başarılı. Neredeyse okumadığı format yok hatta ilginç bir şekilde geçenlerde tesadüfen öğrendim .ass (çok ayıp :P) uzantılı altyazıların sadece VLC'de çalıştığını gördüm. DVD, VCD formatlarını okumaktada bir sorun yaşamadım.

http://www.videolan.org/vlc/download-ubuntu.html buradaki yönergeleri izleyerek VLC kullanbilirsiniz

simislov

SMPlayer'ı öneririm.

Linux'deki en iyi video oynatıcılarından biridir.

Ben DVD filmleri SMPlayer'da izliyorum.

SMPlayer'ın bugüne kadar oynatamadığı DVD olmadı. Saygılar.
Karanlığa küfretmektense bir mum da sen yak.
Güvenlik için: Doctus.org

qwxytz

Alıntı yapılan: özgürubuntu - 03 Eylül 2009 - 16:46:51
VLC Media Player denediniz mi? VLC Açık Kaynak bir medya oynatıcısı ve Linux sürümü de oldukça başarılı. Neredeyse okumadığı format yok hatta ilginç bir şekilde geçenlerde tesadüfen öğrendim .ass (çok ayıp :P) uzantılı altyazıların sadece VLC'de çalıştığını gördüm. DVD, VCD formatlarını okumaktada bir sorun yaşamadım.

http://www.videolan.org/vlc/download-ubuntu.html buradaki yönergeleri izleyerek VLC kullanbilirsiniz

Teşekkür ederim. Dediğinizi yaptım ve sorun  ortadan kalktı.  VLC çok sade ve kaliteli bir video oynatıcısı. Tam da benim istediğim gibi.