A4 Tech PK-7 MA Webcam'i Ubuntu'ya Nasıl tanıtabilirim?

Başlatan kadir_38, 18 Ocak 2010 - 09:52:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kadir_38

Selam arkadaşlar

Pardus'ta çalıştıramadığım A4 Tech PK-7 MA Webcam'i, Ubuntu 9.10'da çalışır diye, 9.10'u kurdum. Ama nafile çalışmadı. Ne yapabilirim? Nasıl kameramı tanıtırım?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

NOT: Lütfen gereksiz yere büyük harfler ile ileti yazmayın. Türkçe'mizi düzgün kullanın.

barış

umutubuntu

Yazılarınızı başlığınızı lütfen küçük harfle yazınız. Sanal ortamda büyük harfle yazmak bağırmak anlamına gelir.

Normal şartlarda PK-7 MA çalışıyor, hangi programla çalıştırmayı denediniz ? Eğer kurulu değilse.
Uygulamalar > Donatılar > Uçbirim açarak
sudo apt-get install cheese yazarak cheese programının kurulumunu yapın.
Uygulamalar > Ses ve Video kısmından Peynir yada Cheese isimli programla çalıştırmayı deneyin.
@terrordrone'un eklediği linke bir göz atmanızda ayrıca fayda var.

kadir_38

sudo apt-get install cheese bu kodu yazdım uçbirim açarak  password for kadir dedi password girdim
Sorry, try again yazdı ne yapmalıyım ??

umutubuntu

Muhtemelen şifrenizi yanlış girdiniz. Şifre yazarken görünmez, şifrenizi yazıp enter'a basacaksınız.

kadir_38

Sorry, passwords do not match password u doğru girdim böyle birşey çıktı??

umutubuntu

Parolanızı yanlış giriyorsunuz.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Ocak 2010 - 11:20:04

Uygulamalar > Ubuntu Yazılım Merkezi programını açarak arama kısmına Cheese yazdığınızda çıkan sonuçlardan Cheese programını seçerek kurulum yapma imkanınız mevcut, birde öyle deneyin.

okkadiroglu

Merhaba,

A4 Tech PK-5 webcam ile Skype'ı AMD64 makinamda kullanıyorum. Skype'da Options'da Video test yaptığımda bilinen yeşil parazitleri görüyorum.  Cheese ise sorunsuz çalışıyor  https://help.ubuntu.com/community/Webcam'de yazılanları okudum ve denedim. Easycam2 kullanmak istedim ama phyton-xml gibi ne bulabildim ne yükleyebildim. Kubuntu 8.04 geçtiğimde benzer sorunları yaşamıştım ama bir süre sonra sorunlar çözüldü. Webcam ve Skype ile ilgili sürücülerde bir sorun olduğunu sanıyorum ama ne yapacağımı bilemiyorum.

Yardımlarınız için teşekkürler ve selamlar

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Şubat 2010 - 22:44:44

Merhaba,

Sorunumu çözdüm.

Skype 2.1.0.81'yi web sitesinden indirdim ve /usr/local/Skype 'a  kurdum. "skype" adlı bir dosyayı /usr/local/bin 'de  içinde:

bash -c 'LD_PRELOAD=/usr/lib32/libv4l/v4l1compat.so /usr/local/Skype/skype'

olacak şekilde yarattım. Şimdi herşey (Video dahil  ;D) çalışıyor.

Yardımlarınız için teşekkürler. Umarım benimde yardımım dokunabilir.

Saygılarımla
O.K.Kadiroğlu