Wordpress Yazı Boyutunu Düzenlemek?

Başlatan Linuxman., 31 Ağustos 2009 - 15:45:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Linuxman.

Wordpress tabanlı bir blog açtım ve bir tema yükledim.Fakat sayfadaki yazıların boyutu oldukça küçük.Eskiden de yazıları da büyük bir boyutta yazmayı hiç düşünmedim.Ve şuan hepsini teker teker düzenlemek çok zor olacak.Bildiğim kadarıyla style.css dosyandaki bazı değişiklikle bunu ayarlaya biliyormuşuz.Ben denedim ama olmadı.

/* generic */
body { background:url('images/BoBG.gif') repeat-x left top; font-family: Georgia, Helvetica, sans-serif; font-size: 18px; margin: 0px; color:#000; }
.clear { clear:both; }
html { padding: 0; margin: 0;}

Bu arada yazı stilini Georgia,büyüklüğünü ise small olarak ayarlamak istiyorum.Son mesajı yazarken CSS Style tablosunu açtım ve ordan bu ayarı seçtim. (small deyince küçük anlaşılmasın)

Dilerseniz web adresime aşağıdaki linkten bakabilirsiniz,
www.erbilsilik.tk

Saygılar.
Forever Linux....
In theory,there is no difference between theory
and practice.In practice,there is !

agritux

canosayan

font-size: 18px;
bu çokta küçük bir yazı fontu değil. sanırım style de farklı tanımlanmış yazı boyutları var. ayrıca bence sitenin yazı boyutuda uygun
Chmod bizim işimiz.

agritux

Linuxman.

Alıntı yapılan: sessizce - 31 Ağustos 2009 - 18:11:08
http://erbilsilik.freehostia.com/wordpress/?p=105
buradaki boyut ideal gibi. Diğerleri küçük sanki

Evet sayfamdaki tüm yazıların boyutunun o kadar olmasını istiyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Ağustos 2009 - 18:23:04

Alıntı yapılan: sessizce - 31 Ağustos 2009 - 17:58:46
Siten feysbuka benzemiş

Evet facebook teması kullanıyorum.Bazı değişiklikler yapmak isterdim fakat tema düzenleyecek derecede
bilgim yok.
Forever Linux....

canosayan

style kodlarından

.postCX bul bakalım. orada hangi css tanımlamaları var?

düzeltme:
ben buldum.
.postCX p { padding: .5em 0px .8em 0; color:#000; font-size: 11px; margin: 0px; line-height: 20px; }
şeklinde belirlenmiş. sanırım buradaki 11px değerini değiştirmen işini görecektir.

ilgili css belgesi ise http://erbilsilik.freehostia.com/wordpress/wp-content/themes/wptrnet-newfacebook/facebook/style.css
Chmod bizim işimiz.

Linuxman.

Alıntı yapılan: canosayan - 31 Ağustos 2009 - 18:08:33
font-size: 18px;
bu çokta küçük bir yazı fontu değil. sanırım style de farklı tanımlanmış yazı boyutları var. ayrıca bence sitenin yazı boyutuda uygun

Diğer yazıların boyutunu gördünüz mü ? Sayfamdaki son yazının boyutu ideal evet.Fakat diğerleri pek ideal sayılmaz.
18 px ben ayarladım,ve yazı tipini Georgia yaptım.Varsayılan olarak 11 px ve Thoma idi.
Orda demek istediğim,ayarlarla oynamama rağmen bir değişiklik olmadı.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Ağustos 2009 - 18:26:51

Alıntı yapılan: canosayan - 31 Ağustos 2009 - 18:25:00
style kodlarından

.postCX bul bakalım. orada hangi css tanımlamaları var?

.postCX { padding: 2px 0px 5px 2px; font-size: 10px; background: url(images/Dotted.gif) repeat-x bottom; color:#444640; }
.postCX p { padding: .5em 0px .8em 0; color:#000; font-size: 11px; margin: 0px; line-height: 20px; }
.postCX p strong { color:#000; font-size: 12px; line-height: 1px; }
.postCX img {}
.postCX .thumb { border:1em solid #f5f5f5; width:400px; height:310px; clear:both; padding:0px; margin:0 0 1em 1em; }
.postCX ul { padding: 2px 0px; margin: 0px; line-height: 1px; }
.postCX li { padding: 2px 0px 2px 18px; margin-left:1em; list-style-type: none; background: url(images/PostContentLiIco.png) no-repeat left top; font-size: 11px; line-height: 15px; color:#4c4c4c; }
.postCX blockquote { padding: 2px 10px; background: #e9f8ff; margin: 0px; color:#336699; }
.postCX blockquote p { font-size: 11px; padding: 5px 0px; margin: 5px 0px; line-height: 15px; }
.postCX blockquote li { padding: 2px 0px 2px 15px; list-style-type: none; background: url(images/PostContentBlockLiIco.png) no-repeat left top; font-size: 11px; line-height: 15px; color:#336699; }
.postCX blockquote a { color:#0080ca; }
.postCX blockquote a:visited { color:#0080ca; }
.postCX block,uote a:hover { color:#003399; }
.postCX a { text-decoration: underline;}
Forever Linux....

canosayan

düzenleyince yukarıda kaldı

ben buldum.
şeklinde belirlenmiş. sanırım buradaki 11px değerini değiştirmen işini görecektir.

ilgili css belgesi ise http://erbilsilik.freehostia.com/wordpress/wp-content/themes/wptrnet-newfacebook/facebook/style.css
Chmod bizim işimiz.

Linuxman.

Evet yukarıdakı mesajınızı okudum ve dediğinizi yaptım. 11px değerini 18 px olarak değiştirdim fakat yine bir değişiklik olmadı.
Forever Linux....

agritux

.postCX { padding: 2px 0px 5px 2px; font-size: 10px; background: url(images/Dotted.gif) repeat-x bottom; color:#444640; }

buradakiyle alakalı olabilir mi? biraz kurcalarsanız çözeceksiniz sanki?

canosayan

.postCX tanımlamasınıda bir düzenlemeyi deneyin.
Chmod bizim işimiz.

Linuxman.

Alıntı yapılan: sessizce - 31 Ağustos 2009 - 18:41:19

buradakiyle alakalı olabilir mi? biraz kurcalarsanız çözeceksiniz sanki?

Onuda düzelttip 18 px yaptım ama sonuç yine aynı.
Aslında ;
/* generic */
body { background:url('images/BoBG.gif') repeat-x left top; font-family: Tahoma, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px; margin: 0px; color:#000; }
.clear { clear:both; }
html { padding: 0; margin: 0;}

bunu düzeltikten sonra değişmesi gerek değil mi ? Yazı boyutu ve stilinin ?
Daha önce değiştirip denedim ama tekrar bir deneyeyim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Ağustos 2009 - 18:50:13

Alıntı Yapilgili css belgesi ise http://erbilsilik.freehostia.com/wordpress/wp-content/themes/wptrnet-newfacebook/facebook/style.css

Ben ftp'de css belgesini değiştirdikten sonra bu css belgesinin de değişmesi gerekmez mi ? Bu sadece öntanımlı css bilgisini mi gösterir?
Forever Linux....

canosayan

hiç wordpress teması ile uğraşmadığım için ftp ile ilgili konuda pek fikrim yok. ama dosya değişince elbetteki içeriği değişecektir. wordpress şablon yapsınıda bilmiyorum.

ama body etiketinde tanımlanan en genel font büyüklüğüdür. senin değiştirmek istediğin alanı tanımnlayan daha özel css tanımlamaları var. bunların daha yüksek bir etkide olması yerekir diye düşünüyorum.

.postCX p { padding: .5em 0px .8em 0; color:#000; font-size: 11px; margin: 0px; line-height: 20px; }'nin değişmesi yeterli olacak gibi geliyor. bir de değişiklikleri yaptıktan sonra sayfayı önbelleksiz yüklemeyi denedin mi?
Chmod bizim işimiz.

Linuxman.

Ben stil dosyasını düzenledikten sonra diğer stil dosyasının üzerine yazıyordum.Sorun bundan kaynaklanıyormuş meğer.Ayarları yaptım ve düzeldi.Sadece arama kutusu sola doğru kaydı,ama pek önem taşımıyor.
Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.Ek olarak bir şey daha sormak istiyorum.
Blogumun sağ tarafında bir reklam alanı var,oraya bu sitenin reklamını koymak istiyorum.Eğer nasıl yapılacağını anlatırsanız ve o boyutta bir reklam varsa yapmaya çalışırım.
Forever Linux....

canosayan

Alıntı yapılan: Linuxman. - 31 Ağustos 2009 - 21:54:45
Ben stil dosyasını düzenledikten sonra diğer stil dosyasının üzerine yazıyordum.Sorun bundan kaynaklanıyormuş meğer.Ayarları yaptım ve düzeldi.Sadece arama kutusu sola doğru kaydı,ama pek önem taşımıyor.
Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.Ek olarak bir şey daha sormak istiyorum.
Blogumun sağ tarafında bir reklam alanı var,oraya bu sitenin reklamını koymak istiyorum.Eğer nasıl yapılacağını anlatırsanız ve o boyutta bir reklam varsa yapmaya çalışırım.

sanırım bunu wordpress içinden halledebilirsiniz. tabi emin değilim.
Chmod bizim işimiz.

Linuxman.

Alıntı Yapsanırım bunu wordpress içinden halledebilirsiniz. tabi emin değilim.

Sanmıyorum.Çünkü reklam alanı tema ile geldi.(?)
Forever Linux....

canosayan

<div class="ADLC"><small>Sizin projeniz burada yayimlansin mi?</small></div>
bu katmanın içine bir reklam yerleştirebilirsiniz sanırım.
ama bunu css ile mi oynar yaparsınız? yoksa tema ile oynayarak hiç bir fikrim yok.
Chmod bizim işimiz.