[Çözüldü] Facebook video sorunu

Başlatan erhangulsum, 31 Ağustos 2009 - 11:41:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erhangulsum

Ubuntuya dun tekrar gectim ama bazi sorunlarla :)

Java vs yuklememe ragmen facebook videolarini izleyemiyorum.

Herhangibir videoya basinca asagida eklenti olarak ekledigim resimdeki gibi bir sey cikiyor:

bytan

Başka sitelerdeki videolarda sorun var mı? Acemiler bölümündeki Flash önerisini uyguladın mı?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

heartsmagic

Buradaki sorun zaten Flash sorunu gibi durmuyor. Video kaynağı her neresiyse kaldırılmış gibi geliyor bana.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erhangulsum

Alıntı yapılan: heartsmagic - 31 Ağustos 2009 - 12:27:40
Buradaki sorun zaten Flash sorunu gibi durmuyor. Video kaynağı her neresiyse kaldırılmış gibi geliyor bana.

hayir hocam, tum videolarda ayni sorun. bu yazinin cikmasini da anlayamadim zaten.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Ağustos 2009 - 12:33:28

Alıntı yapılan: bytan - 31 Ağustos 2009 - 12:25:39
Başka sitelerdeki videolarda sorun var mı? Acemiler bölümündeki Flash önerisini uyguladın mı?

dun biseyler yaptim ama sizin soylediginiz konunun linkini verirseniz onu da bir deneyeyim...

bytan

Acemiler bölümüne bakar mısınız? Zaten 30 civarı konu var.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

erhangulsum

Alıntı yapılan: bytan - 31 Ağustos 2009 - 12:35:35
Acemiler bölümüne bakar mısınız? Zaten 30 civarı konu var.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=11605.0

bunu yaptim mesela ama hala ayni sorun devam ediyor

bytan

dpkg -l | grep flash

Ne gösteriyor ve diğer sitelerdeki durum nedir?

PF @ ST

erhangulsum

Alıntı yapılan: bytan - 31 Ağustos 2009 - 12:43:40
dpkg -l | grep flash

Ne gösteriyor ve diğer sitelerdeki durum nedir?

ii  flashplugin-installer                      10.0.32.18ubuntu0.9.04.1                       Adobe Flash Player plugin installer
ii  flashplugin-nonfree                        10.0.32.18ubuntu0.9.04.1                       Adobe Flash Player plugin installer (transit

diyor... Bu arada youtube izleyebiliyorum ama gercekten windowsdaki gibi verimli degil, arada hatali falan.

http://www.aslantube.com/video/a669652cda7a77a/Levadia-Tallinn-1-1-Galatasaray-UEFA-Avrupa-Ligi-macin-genis-ozeti-ve-gollerini-izle

bunu izleyemedim mesela : http://www.autotube.org/bugatti/bugatti-veyron-vs-eurofighter-typhoon-video_4852a3d92.html
http://www.autotube.org/

burada soyle bir resim cikiyor mesela: ( ekteki resim )
ona basinca video kismi geliyor ama facebookta oyle bisey de cikmiyor, video resmi normal  gozukuyor ve izlemek icin tiklayinca ilk mesajimdaki resim gibi oluyor.

heartsmagic

Youtube için hosts dosyasını değiştirip deneyebilirsin. Youtube başlığımızın son sayfalarında güncel Ip adresleri mevcut. Bunun haricinde örneğin Dailymotion gibi bir sitede sorun var mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

özgürubuntu

Shiretoko olduğunu görüyorum, Daha önce Shiretoko'da benzer sorunlar yaşamıştım.UbuntuZilla ile Firefox 3.5.2 yükledim sizinkine benzer olan sorunum kalkmıştı, onunla ilgili olabilir mi?

UbuntuZilla burada indirip kurun. Daha sonra, Uygulamalar > Donatılar > Uç Birim yolunu izleyerek ;
ubuntuzilla.py
komutu ile Firefox 3.5.2 yüklemeyi deneyin isterseniz, sorun çözülmemişse.. Ben böyle sorunumu çözmüştüm

erhangulsum

sorunu ubuntuzilla yukleyerek tamamen cozdum, hersey tikir tikir masallah :D

hepinize yardimlarinizdan dolayi tesekkur ederim