KDE Masaüstü (Kubuntu)

Başlatan Ubuntu, 25 Şubat 2008 - 18:52:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

FireSwords

Alıntı yapılan: cerkez57 - 16 Eylül 2013 - 22:28:31
Kubuntu konusunda çok önyargı var. Eskiden gerçekten çok sıkıntılıydı fakat , epey zamandır gayet kararlı. Unity ve Gnome3 'e göre de hızlı.[Tabi ki kullandığım 7 yaşındaki bilgisayara göre]
Aynen öyle. Birkaç sene önce Unity'i sevmeyip KDE kurmuştum gerçekten faciaydı daha yepyeni bilgisayarda bazen 1 dakika kilitleniyordu diğer dağıtımlarda KDE neredeyse sorunsuzdu.

Bugün Ubuntu'ya KDE yükledim üstüne Diamond temasını kurdum diğer dağıtımlar kadar iyi olmasa da beni tatmin edecek kadar iyi çalışıyor.

influenza

Merhabalar,

Kubuntu Türkiye sayfasında Kubuntu uzun dönem destekli sürümü indirmek istiyordum ama sanırım sayfada bir sorun var açılmıyo.

http://tr.kubuntu.org/?q=uzun-destekli-surum

Kubuntu sayfasından ingilizce sürümü indirmeye karar verdim. http://www.kubuntu.org/getkubuntu

DELL marka ubuntu yüklü şekilde satın aldığım bilgisayarım 64 bit, intel core i5 işlemcili

ingilizce kubuntu'da uzun dönemli sürümde 64 bit i seçtiğimde kubuntu-14.04.2 desktop_amd64.iso şeklinde gösteriyor kalıbı.

intel için 64 bit göremedim, bu kalıbı indirip kurmamda bir sorun olur mu?

meda

Amd yazmasının sebebi 64 Bit sistemi ilk geliştiren Amd olduğu için. İntel içinde o sistem kullanılır. O kalıpta herhangi bir sorun olmaz rahatlıkla kurabilirsiniz.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

influenza

Nabi

Merak ettiğim bir şey var  Kubuntu veya Ubuntu ara sürümlerde  üst sürüm geldiğinde yükseltilebiliyor mu?
Devler gibi eserler bırakmak için,karıncalar gibi çalışmak lazım.
-Necip Fazıl Kısakürek

plazma

Evet, sürüm yükseltilebiliyor.

Nabi

Devler gibi eserler bırakmak için,karıncalar gibi çalışmak lazım.
-Necip Fazıl Kısakürek

ali34

Alıntı yapılan: Tanshaydar - 10 Temmuz 2008 - 22:18:00
Arkadaşlar ben uzun zamandır Gnome kullanıyorum çok da memnunum. KDE kullanmadım pek. İkisini de kullanan arkaşlardan ricam olacak, acaba hangisini tavsiye edersiniz.

Bir sonraki format maceramda ona göre Ubuntu veya Kubuntu kurmayı düşünüyorum.

Ben şahsen KDE tavsiye ederim çünkü bence arabirimi daha pratik ve estetik açıdan daha güzel

Leplusbeau

İyi günler,

Ben Ubuntu kullanıyorum ve KDE'den oldukça hoşnutum.

Göze hoş görünen bir yapısı ve kullanım kolaylığı var.

Altta ve üstte ya da yanlarda panel açma, ekleme, kendi kullanımına göre düzenleme olanakları veriyor.

Linux ile haşır neşir olduğumdan beri KDE'den şaşmıyorum.

Bir ara varsayımsal olarak yan dikey olarak Ubuntu kullanmıştım.

Makine biraz yavaş olduğu için pek uğraşmamıştım ancak yeni bir makine alınca KDE'yi yükleyip kurdum ve rahata erdim.

Esenlikle,