Ubuntu kurulu bilgisayara windows kurma

Başlatan EZNO, 30 Ağustos 2009 - 16:42:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

EZNO

Herkese selam,

Bir arkadaşıma ubuntuyu çok methedip kurulum cd sini verdim.Aynı zamanda ubuntu wiki de ki yararlı dökümanlarıda paylaştım.Fakat arkadaşım windowsa geri dönmek istediğini söyledi online oyunlar vs. bahane etti.
Windows cd sini takıp normal olarak kurmaya çalıştım olmadı.C yi siliyorum biçimlendirip kurmaya çalışıyorum fakat XP kurulum ekranına geçmek için reset attığında yeniden cd den kuruluma başlıyor.
İnternetten araştırdım win 98 ile format atıp ardından xp kurmayı önermişler ama win 98 cd si bulamam hele ki birde format disketi imkansız.Zaten disket sürücüsü olduğunda sanmıyorum arkadaşımın bilgisayarının.Birde windows cd sini takıp onarma önermişler fakat 5 ayrı cd ile denedim hiç birinde Onarma ekranına girmek için R ye basın yazan bir bölüm gelmedi.Direk hdd biçimlendirme bölümlerine giriyor kurulum aşamasında.
Uzun lafın kısası Ubuntu kurulu bölümleri silip XP kurmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
İyi günler.

heartsmagic

Konuyu taşıyorum.
XP CD'si ile sistemi açıp var olan tüm bölümleri silip yeni bir bölüm aç. Kuruluma geç, dosya kopyalama işleminden sonra sistem yeniden başladığında BIOS üzerinden diski açılış için tanımla.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.