Ubuntu 9.04 kurulumu, videolu anlatım

Başlatan _HapS_, 30 Ağustos 2009 - 21:09:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

_HapS_

içimde hep bir kurulum fantazisi besledim yıllardır yapmak istedim ama birtürlü vaktim olmadı birde vmware gibi sanal ortamlarda değilde gerçek makina üstünde kurulum yapıp kaliteli bir video çekmek istemiştim nihayet nasip oldu :) ben videoyu 1440 X 900 çözünürlükte çektim ama full screen izlemedikçe ekranın tamamı görünmüyor

KURULUM  AŞAMASI

YAPILANDIRMA AŞAMASI 1. BÖLÜM ( 2 KISIM )

PAKET YÖNETİCİSİ + AMSN WEBCAM ( 2 KISIM, (basit kullanım + yeni depo ekleme) )

Ertan ERBEK

_HapS_, gerçekten çok güzel eline sağlık. Çok yararı olacağına inanıyorum.
Elbet bir gün bende Linux cuyum diyeceğim.

Başkalarının bilmediği bilgi, bilgi değildir. Bilgini paylaşmak için SUDO ya katkılarını bekliyoruz.

ironic

Elinize sağlık.  Daha önce videolu anlatımları Ubuntu Yunanistan yerelinde görmüştüm. Oldukça hoşuma gitmişti.

Umarım forum için güzel bir örnek olur ve istekli arkadaşları cesaretlendirir.  :)

kuleyni

Güzel bir çalışma olmuş tebrikler yeni kuracak olan arkadaşlara yararlı olacaktır izleyip öğrenmek daha zevkli :) hatta bu başlık acemiler için ilk durak bölümünede taşınsın?

_HapS_

devamı gelecek  ayar çekme işlemleri depolar tema değişimi populer programların kurulması codeckler dns değiştirme youtube girmece :) irc ye dalış vs.

Ertan ERBEK

Bence acemiler için ilk durak değilde, forum yöneticileri eninde sonunda bunu alır video eğitimlerine atarlar gibi geliyor :)

Başkalarının bilmediği bilgi, bilgi değildir. Bilgini paylaşmak için SUDO ya katkılarını bekliyoruz.

Yiğit Ateş

Eline sağlık @_HapS_ çok güzel bir çalışma olmuş :D

Sherlock Holmes

Gerekli tüm açıklamaları içeren bu video için teşekkürler @_HapS_  :)

_HapS_

teşekkürler arkadaşlar.

videoları çekme amacım yeni kullanıcıların belge okumaktan sıkıldıkları veya okudukları belgeleri uygulamaya dökmekte sorlandıkları düşüncemden kaynaklanıyor bu tip videoları hazırlama düşüncem yıllardır aklımdaydı ama birtürlü fırsat bulamadım zaten yıllardır foruma hiç uğramadım bile :D üyeliğim bile yeni neyse video anlatım sayısını 10 çıkarmayı düşünüyorum ve bunları kısa zamanda yapacam inşallah bu gece yeni bir video daha ekleyecem bu videoda da yapılandırmayla ilgili bilgiler olacak  3. video synaptic paket yöneticisi özel bölümü olacak

sizinde tavsiyelerinizi bekliyorum özellikle yeni kullanıcıların

heartsmagic

@_HapS_, eline sağlık cidden çok hoş bir çalışma olmuş, devamını bekleriz mutlaka. Ancak ufak bir sorum olacak, neyle kaydettin bu sunumu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

_HapS_

:)) bir hile yaptım heartsmagic, mevcut kurulu sisteminde yeni bir kullanıcı oluşturup ubuntu installer i kurup normal bir program gibi çalıştırdım harici usb disk e sistemi kurdum bunları yaparkende xvidcap  ile kaydettim  yanlız xvidcap in depolarda olan mevcut sürümünde ses kaydetme özelliği yok sf.net den en yeni sürümünü indirmek gerekiyor

heartsmagic

Hile akıllıca olmuş :) Kurulum için gayet ideal. Sunum için uygun ve kolay bir program arıyor arkadaşlar, bu nedenle sormuştum.
Tekrar eline sağlık.

_HapS_

istanbul ve gtkRecordMyDesktop  denemiştim ama xvidcap içlerinde en başarılı olanı pause özelliğide çok iyi çalışıyor :)

heartsmagic

Bu durumda sunum yapacak arkadaşlar xvidcap üzerine yoğunlaşabilirler. Wink de güzel bir uygulama ama standart video yapamaması biraz kötü. Hoş onu da çevirebiliriz fakat bir başka zahmetli olur.

Ertan ERBEK

heartsmagic

Yeni sunumlar gelmiş, ne güzel. Tekrar eline sağlık.

_HapS_

daha yenileri gelecek serkan ama yeni kullanıcıların nerelerde takıldığıyla ilgili çok az fikrim var  biraz fikir lazım :) 1 saat sonra paket yöneticisiyle ilgili bir video ekleyecem

heartsmagic

Bunu bizler de düşünelim biraz, aklımıza geldikçe öneri sunarız sana. Yeni arkadaşlar da sunum istek bölümünü kullanabilirler ayrıca.

Ertan ERBEK

Bizim forumda bir video eğitim bölümümüz filan yokmuydu yaf ?

_HapS_

ben baktım ama bulamadım ertan varsa link versene

Ertan ERBEK

Bir ara vardı gibi hatırlıyorum, Sanırım kaldırmışlar ama geri açacaklarına eminim :).

_HapS_

şimdilik bu şekilde idare edelim.

bu arada sende artık linuxcuyum de ertan :D kaç sene oldu burdasın

Ertan ERBEK

Abi Linux derya deniz, biz daha kıyısından ayağımızı soktuk sadece. Nerde Linux sistemine tam hakim olmak nerede biz.

_HapS_

linuxcu değilim ama ubuntucuyum deriz ozaman, bütün konulara a dan z ye kimse % 100 hakim olmak mümkün değil zaten ve hatta gereksiz

garafatma

Alıntı yapılan: _HapS_ - 31 Ağustos 2009 - 11:36:50
linuxcu değilim ama ubuntucuyum deriz ozaman, bütün konulara a dan z ye kimse % 100 hakim olmak mümkün değil zaten ve hatta gereksiz

Fazla bilgi bence hiçbir zaman gereksiz değildir
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010