.deb Paketi yükleme ?

Başlatan waslan, 29 Ağustos 2009 - 18:09:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

waslan

Java Jre6 kurmak istedim. sun-java6-jre_6.1.2 (paket ismini tam hatırlamadım ama böyleydi galiba) deb paketini indirdim tıkladığımda bağımlılık hatası verdi sun-java6-bin_6.1.2  istedi. sun-java6-bin i de ayrı indirdim. Ona da tıkladığımda bağımlılık hatası vedi sun-java6-jre_6.1.2 istedi. iki pakette elimde var ama kuramıyorum ikisi de kurarken birbirinin yüklü olmasını istiyor.Paket yöneticisinden kurabilirim ama bunu console dan nasıl halledebilirim öğrenmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

ironic

Depoda son sürüm mevcuttu. Sanırım yanlış dağıtıma göre olanları indirmişssin. Jaunty paketleri miydi?

sudo aptitude install sun-java6-jre sun-java6-plugin openjdk-6-jre

canosayan

eğer doğru dağıtımsa
deb poaketlerinin olduğu klasöre konsoldan ulaş
sudo dpkg -i *.deb
Chmod bizim işimiz.

waslan

Aslında sürüme bakmadım ben direkt debianın sitesinden indirdim. Yardımlarınız için teşekkürler ubuntu depolarına bakıcam.

Felâsife

Eğer kuracağınız java sisteminiz de kurulu olanda daha üst bir sürümse harici indirdiğiniz java .deb paketini kuramayabilirsiniz- ki sizde kuramamışsınız zaten- ayrıca Ubuntu ve debian da java'nın .bin uzantılı dosyasını da kuramazsınız.
Önce .bin uzantılı dosyayı kendiniz .deb yapmanız gerekiyor, ondan sonra kurulur.

Yalnız sizin olayı pek anlamadım onu söyleyeyim de
Şimdi kullandığınız versiyon nedir?
java -version

ve yükseltme sebebiniz tam olarak nedir? çalıştırmak istediğiniz bir uygulama mı var?

Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?