Ekran kartı sürücümü kuramadım? (nvidia geforce 6200 turbo cache 128 mb 4oomhz.)

Başlatan SuiCiDeR, 16 Mayıs 2008 - 17:39:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ufuk_k

1. Kart için doğru nvidia sürücüsü olmayabilir.
2. Ubuntu gibi dağıtımlarda (kendi depolarında derlenmiş nvidia-ati sürüc pakedi ve kernel modülleri olan) dağıtımlarda bu yöntemin sorun çıkarması çok doğal.
3. Restricted drivers (donanım sürücüleri) ve envy gibi uygulamalar nasıl nvidia gibi tıkır tıkır çalışan bir kartı yükleyemez? O adımları gerçekten doğru uyguladın m?

SuiCiDeR

envy ile ilgili..

öncelikle depoları etkinleştirmiştim..
sonrasında uç birimde gerekli komutları verip kurulumu yapmıştım..
emin olun denemediğim uygulama kalmadı :-[

zaten bi şunu halletsem beni kimse tutamaz ;D

benim algılayamadığım şu dirver kursamda sistem tanımıyor.
We BuLT THiS WoRLD...

ReVoLuTion!!!

heartsmagic

O hatalar zincirini keşke görebilsek. Ancak yukarıda @erginemr'in bahsini ettiği paketleri kendi kerneline uygun şekilde kurdun mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

SuiCiDeR

işte kendi kernel im kısmında hata ypmış olabilirm:(

komutu uç birimde verdim, kuruluma başladı ve sonra renkli menüye geçti ve orda "g "tuşuna basıp install yolunu açtım sadece.
yani orada bir kernel versiyonu seçmem gerektiği kısmını kaçırmışım galiba tekrar inceleyeyim :-[
We BuLT THiS WoRLD...

ReVoLuTion!!!

heartsmagic

Bu sayfanın başında @erginemr'in anlattığı komutları doğru şekilde verdiysen sorunsuzca derlenmesi lazım ancak garip hatalarla karşılaşman da her zaman olası.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

SuiCiDeR

evet o komutları bire bir sırasıyla uyguladım..

ikisinde  uçbirimdeyken e/h sorusu geldi e  seçeneğiyle..uçbirim içinde başka bir menü açıldı, orada kurulacak paketler gösterildi..
ve g tuşuna basarak kurulumları uyguladım..

maç sonrası ayrıntılı bir inceleme yaparım internette.
We BuLT THiS WoRLD...

ReVoLuTion!!!

Kozmo

Konunun sadece ilk mesajını okudum. monitörünüz Philips ya da Crea mı? Eğer öyle ise Philips ve Crea markalı LCD monitörlerde bu tip sorunlar olduğunu duymuştum, umarım çözüme kavuşursunuz.

SuiCiDeR

evet monitör modeli philips 190 s..19.

ama ekran kartı driver ın da temel sorun, driver' ı kursam dahi(envy, kıstılanmış ürücüler)  hardware driver da etkinleştirlmiş  ama aktif olmayarak görünüyor:S ( sadece elle kurulumu yapamadım ,ondada bir dünya hata:D )
We BuLT THiS WoRLD...

ReVoLuTion!!!