Youtube yine kapanmış

Başlatan demir, 16 Mayıs 2008 - 16:19:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sypro

Öncelikle yazılarınızda lütfen nokta virgül gibi noktalama işaretleri kullanın. Yazığınız şeylerden bir anlam çıkaramıyorum. 3-5 kere okumam gerekiyor. Cümle nerede bitip nerede başlıyor anlamak imkansız gibi.

Bunu geçtikten sonra, burası isminden de belli olduğu gibi Ubuntu Türkiye Forumu. Siz de yukarıda gidip "işte size link linux için bu program ile youtube yi açabilirsiniz çok rahatça" diyerek http://www.ubuntu.com/getubuntu/download adresini vermişsiniz, bilmiyorum adrese girdiniz mi ama adres Ubuntu'nun download adresi. Yani bu bir program değil, daha doğrusu youtube'e erişmek için bir program değil. Başlı başına bir sistem. Biz de onun Türkiye destek sayfasıyız.

Sanıyorum ki araştırmalarınızı yanlış şekilde sürdürüyorsunuz. Siz aklınıza takılanları (uygun başlıklarda, eğer yoksa kendi açtığınız başlıklarda) sorun, biz elimizden geldiğince cevap veririz tüm sorularınıza. Eğer partition oluşturmak/silmek gibi konularda yeteri kadar güvenmiyorsanız kendinize -pek önermesem de- Wubi (windows-Ubuntu installer) ile ya da windows üzerine bir sanal makine ile kurulum yapabilirsiniz.

Sizden ricam, öncelikle noktalamalara dikkat etmeniz sonrasında da sorularınızı doğru yerde sormanız. Bu topic youtube ile alakalı, linux için bilgi/belge topici değil. Şimdilik forumu araştırın, eğer yeterli gelmezse (araştırırsanız zaten karşınıza çıkacaktır ama yine de yazayım) www.belgeler.org adresine bir göz atın.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

arcybg25

Tşk ederim.özür dilerim hatalar için

Sypro

Özür dilemenize gerek yok, birbirimizi anladıysak bu yeterli:)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

arcybg25

s1bernet1k

http://www.ktunnel.com

Siteden adres satırına youtube nin adresini yazarsan gireceksiniz.
Bir parça dejavu yaşadım. Hepsi bu

munirekinci

heartsmagic

Sağ olsun yazmış Pclabs'da @iyiinsan. Aslında üzerine düşmediğim bir mevzuydu. Zira SSH tünelleme ile youtube'un ne kadar performans sağlayacağını az çok tahmin ediyordum. Ancak videoya şöyle bir bakıp da @iyinsinan'ın şak diye açtığını görünce bir denemeye değer dedim. Zira her ne kadar kendi hostu üzerinden yapsa da shell hesabı veren bir yerde yapıyordur diye düşünmüştüm bunu. Erinmeden silenceisdefat'den bir hesap aldım. Tünellemeyi de yaptım ancak maalesef öngörüm doğru çıktı. Maşallah katır gibi açılmakta Youtube :)

Neyse bir shell hesabımız oldu, başka icraatlar için kullanırız :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ufuk_k

Ben de aynısını düşünmüştüm. Ama daha denemedim. O kadar saçma geliyor ki bu yapılması gerekenler, yakında neredeyse herşeyi başka ülkede yaşıyormuşuz gibi değiştirmeye çalışacağız. Farklı DNS de kullanmasak hiç bir sayfayı açamayacağız neredeyse. Bu gidişle ne olacak bilemiyorum.

occuplus

Bugün de girilmiyor anonymizer giriyor ama video göstermiyor(get the latest flash version)
Çözemedim şu işi Open DNS de açmıyor.

heartsmagic

eren

Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

cihank

arkadaşlar istiyorsanız birde bu siteyi kullanın youtube için umarım bi yararı olurwww.ninjacloak.com

Kozmo

Kötü bir espri yapsam olur mu? :D Bende açık :)

ufuk_k

Acaba kozmo bu başlığa ne yazmış diye düşünüyordum, bir başlıkta almanya linkleri verdiğine göre kesin burada yaşamıyordur, buraya da "bende açık" yazmıştır derken bi baktım harbiden öyleymiş.

eren

Alıntı yapılan: ufuk_k - 13 Haziran 2008 - 20:53:02
Acaba kozmo bu başlığa ne yazmış diye düşünüyordum, bir başlıkta almanya linkleri verdiğine göre kesin burada yaşamıyordur, buraya da "bende açık" yazmıştır derken bi baktım harbiden öyleymiş.

Tam komedi olmuş :D
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

lseker

Dünya Güneş'in yardımı ile yaratıldı...Olduğu gibi kalmalı.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

omerlutfi

Şu an dns değişikliği ile girilebiliyor.

feith

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım belkide kimileriniz bana kızacak ama sonuçta yanlış dahi olsa devletin koyduğu bir yasağın aşılabilme yollarının burda paylaşılması sizce ne kadar doğru?

izzetguntalaz

Alıntı yapılan: feith - 19 Haziran 2008 - 14:09:29
Arkadaşlar aranıza yeni katıldım belkide kimileriniz bana kızacak ama sonuçta yanlış dahi olsa devletin koyduğu bir yasağın aşılabilme yollarının burda paylaşılması sizce ne kadar doğru?

Türk ceza kanununda "Youtube u seyrettirmek." diye bir ceza olduğunu sanmıyorum.  :D

ufuk_k

Burada paylaşılanlar yasal olmayan şeyler değil. Her yöntem başka amaçlar için de kullanılabilir. DNS değiştirmek çok normal bir kullanıcı hakkı, aynı şey proxy siteleri için de geçerli. Ha, ayrıca yasağın ne kadar saçma olduğu (diğer bir çok icraat gibi) tartışma götürmeyen bir gerçek.

feith

Alıntı yapılan: izzetguntalaz - 19 Haziran 2008 - 14:17:36
Alıntı yapılan: feith - 19 Haziran 2008 - 14:09:29

Türk ceza kanununda "Youtube u seyrettirmek." diye bir ceza olduğunu sanmıyorum.  :D

Öyle bir ceza yok ancak şu anda bizim youtube a girişimiz yasak.Burda ise yasağın nasıl aşılabileceği anlatılıyor.

Alıntı yapılan: ufuk_k - 19 Haziran 2008 - 14:18:05
Burada paylaşılanlar yasal olmayan şeyler değil. Her yöntem başka amaçlar için de kullanılabilir. DNS değiştirmek çok normal bir kullanıcı hakkı, aynı şey proxy siteleri için de geçerli. Ha, ayrıca yasağın ne kadar saçma olduğu (diğer bir çok icraat gibi) tartışma götürmeyen bir gerçek.

Yasağın ne kadar sacma olduğu kousunda sizinle aynı fikirdeyim.Bunuda belirttim zaten.Burda paylaşılan bilgiler ise daha çok insanları bilgilendirmek yerine direkt olarak bu yasağı çiğnemek için verilmiş gibi sanki..........

heartsmagic

Sankisi insanları bağlar. Biz bir çözüm öneriyoruz, bunlara uyup uymamak insanların kendi kararı. Misal:

Soru: "Acaba eti neyle pişirebilirim?"
Cevap: "Ateş kullanabilirsin"
Yorum: "Ben ateşle orman da yakıyorum"
Sonuç: Hangi amaçla kullanılacağı önemli.

Doğrudan Youtube için verilmiş olması da bırakalım yasağın saçmalığına bir protesto olsun.

feith

Burdaki daha çok şöyle olmuş.

Soru:"Acaba ormanı nasıl yakabilirim?"
Cevap:"Ateş kullanabiirsin"

Elbetteki bilginin hangi amaçla kullanıldığı önemli.Ama yukardaki soruya o şekilde bir cevap verilmesi sizce ne kadar doğru?

ufuk_k

Gayet doğru, yasal ve faydalı bilgiler. Kaldı ki, az çok forumu incelediysen buranın öyle "paylaşım için teşekkürler", "+REP" forumu olmadığını anlamışsındır. O halde neden hala ısrar ediyorsun bu konuda anlamadım.

izzetguntalaz

@feith
Şu sergiledin tavırın foruma hiç katkısıyok zararı var.