Compiz Fusion Kurmak çok önemli mi?

Başlatan sonmez30, 27 Ağustos 2009 - 04:04:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sonmez30

Selam arkadaşlar bir kaç linux türevlerini denedikten sonra ubuntunun daha kararlı olduğunu gördüm.Bilgisayarıma winxp ve win7 yanında ubuntu 9
0,4 versiyonunu da yükledim.

Bahsedilen  Compiz Fusion programını yüklemek görsellik dışında önemli bir yanı varmı acaba?

Ekran kartım ati hd 3850 1 gb
işlemci Q8200 ve ram 800 Mhz 4 GB

Kurulumda sakıncası yoksa adım adım nasıl kurup aktif edeceğiz.

Saygılar
بسم الله الرحمن الرحيم

kuleyni

sistemin çok iyi kesinlikle compiz kurmanı öneririm.compiz ile bilgisayar kullanmak çok daha keyflidir.biraz arama yaparsan kurulum,kullanım ve ekstra eklentiler hakkında pek çok şey bulabilirsin.ama önce ekran kartı sürücünü kurmayı unutma ;)

erginemr

Compiz Fusio, zaten Ubuntu ile birlikte kurulu geliyor ama 3D ekran kartı sürücüsü yüklü olmadığı zaman etkin olmuyor. Yapmanız gereken, ekran kartınızın sürücüsünü bir şekilde (örn. menüdeki "hardware drivers" aracı ile) kurduktan sonra masaüstünü sağ tıklayarak uygun görsel efekt seviyesini seçmek.

Compiz Fusion efektlerini yapılandırmak içinse, Synaptic'ten "compizconfig-settings-manager" paketini kurup kullanmanız gerekiyor.

sonmez30

Ekran kartının sürücüsünü kurdum ayrıca compiz içinde ekle kaldırdan masaüstü efektlerini kurdum baktım.Ayarlara ulaşamadım ancak masaüstünü sağ tıklayıp yapılandırdığımda efekt kısmında "Hiçbiri,normal, ve ektra var onun dışında seçenek yok

Yardımınız için teşekkürler
بسم الله الرحمن الرحيم

kuleyni

Advanced Desktop Effects Settings'i kur sonra alt+f2 yap açılan ekrana ccsm yaz compiz ayarlarıyla buradan oynayabilirsin.aynı ayarı uygulamalar-sistem araçları altında da bulabilirsin.

sonmez30

Teşekkürler arkadaşlar bayağı eğlenceliymiş.Sadece hoşuma gitmeyen simge durumuna küçülttüğüm pencereleri tekrar aktif ederken geç ve sanki pc takılıyor gibi gelmesidir.Ayarlara baktım şimdilik çözemedim sanırım uykusuzluktandır...:-)

Saygılar
بسم الله الرحمن الرحيم

Yusuff

Bende compiz açık ama en küçük bir kasma yok. Sanırım ekran kartı sürücüsünün düzgün yüklenmesi çok önemli.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068