Photoshop for Linux

Başlatan hasansahin, 16 Mayıs 2008 - 15:42:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasansahin

CHIP dergisi Mayıs sayısı, sayfa 14, sağ alt taraftaki küçük bir yazıda aynen şöyle yazıyor :

Alıntı YapGOOGLE, PHOTOSHOP'U LINUX'A TAŞIYOR.
Google,popüler görüntü işleme yazılımı Photoshop'u Linux uyumlu hale getirmenin peşinde. Firma, bu iş için Codeweavers'in programcılarıyla anlaşmış.
CodeWeavers,Windows yazılımlarının Linux'ta çalışmasını sağlayan açık kaynak kodlu Wine'i yazmıştı. Adobe bile Photoshop'un Linux uyumlu bir sürümünü
hazırlayamamıştı.
BİLGİ İÇİN :
www.codeweavers.com
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

izzetguntalaz

Ben bu google dan bir patlama bekliyorum ama ne zaman, onu kestiremiyorum.

Mohikan

Google yarı açıktan yarı gizliden Green OS dağıtımını destekleyerek bir gizli patlama yapmaya çalıştı. Amerika da gOS yüklü ucuz PC satışı denendi ancak başarısız oldu.

Artık kimse görsel olmayan işletim sistemlerini tercih etmiyor. Google'ın yaptığı en büyük hata arama motoru ile işletim sistemini karıştırması oldu. Arama motorunda herkes sadelik ve hafiflik ister ancak iş masaüstüne gelince durum değişiyor. Bir çok kullanıcı Compiz'i görüp işte benimde masaüstüm böyle olmalı diye düşünüyor. Google bunları hesaplamadan Enlightenment masaüstü ortamı kullanan bir dağıtımı destekledi ve hayal kırıklığına uğradı.

Sypro

Alıntı yapılan: izzetguntalaz - 16 Mayıs 2008 - 15:44:12
Ben bu google dan bir patlama bekliyorum ama ne zaman, onu kestiremiyorum.

Bu hızda büyümeye devam ederlerse yakın zamanda patlarlar zaten.

@mohikan,
gOS, enlightenment kullanmasına rağmen gayet değiştirilebilir bir tabana sahip istendiğinde Compiz bile kurulmakta hatta. 2.9 Space sürümü de dock menüsü ve diğer artıları ile gayet tatmin edici hale geldi.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

eren

gOS artık Gnome desteği ile geliyor. Gnome kullanan sürümü de mevcut.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

hasansahin

Konuyu dağılmış gördüm  ;)
Ne dersiniz, codeweavers bu işi kıvırabilirmi?
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

xxx3

uzun zamandan beri bekelenen bir olay ama ben biraz uzun bir sürec olarak görüyorum bu işi temelleri bugün atılsa bile phtoshop linux en az 1 veya iki yılda stabil sürümleri kullanıcılara ulaşır ama genede güzel bir haber bu linux için  :)

komikimben

bence gimp yeterince iş görüyor. ayrıca çok daha şirin. hele o maskotu yokmu bitiyorum.

munirekinci

Google Photoshop'u emülatörler aracılığıyla Linux üzerinde açtırmak için çaba harcayacağına, Gimp üzerinde çabalasa nasıl olur? :)

komikimben

o kadar paraları var ve hala daha para kazanmak için çırpınıyorlar ve ben bunu idrak edemiyorum.

tek bildiğim gözlerini toprak doyuracağı. :o

Semih

Alıntı yapılan: komikimben - 17 Mayıs 2008 - 16:27:48
o kadar paraları var ve hala daha para kazanmak için çırpınıyorlar ve ben bunu idrak edemiyorum.

tek bildiğim gözlerini toprak doyuracağı. :o

Parayla saadet olmaz.Eyvallah katılıyoruz ama para güç getirir firmalara.Ne kadar ekmek o kadar köfte yada 3 kuruşa 5 köfte yok :) alakasız oldu heralde  :D
A.Semih Türk

sedefsiz_masrapa

Alıntı Yapo kadar paraları var ve hala daha para kazanmak için çırpınıyorlar ve ben bunu idrak edemiyorum.

tek bildiğim gözlerini toprak doyuracağı.

ekonomi de şöyle ilginç birşey var. diyelim elinde 100 dolar var. yatırıma harcadın, bir sonraki sene 130 dolar oldu-yani 30 dolar kazandın-. eğer ondan sonraki sene de 30 dolar daha kazanırsan sen o sene kar etmemiş oluyorsun-aslında yatırım üzerinden yüzde 30 kar ediyorsun ama ekonomide hep bir önceki sene baz alındığı için senin karın yüzde 0 oluyor-. bu durum sanırım sürekli çırpınmayı gerektiriyor. yani hep daha fazlasını kazanmaları gerek.. :)ben bunu idrak ettiğimde çok şaşırmıştım :) konuyla çok alakasız ama..

komikimben

kazanılandan fazla kazanamamak rekabet ortamında kaybettin demek.

benim orada demek istediğim başkaydı. yani insalık yok artık piyasada demek istemiştim.

eren

İnsanlığın cenazesini kaldıralı çok oldu.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

komikimben

e sizinkini neden kaldırmadılar?  :P

aman ALLAH korusun :o

eren

Alıntı yapılan: komikimben - 18 Mayıs 2008 - 00:55:52
e sizinkini neden kaldırmadılar?  :P

aman ALLAH korusun :o

Orasını Allah bilir. İyi dilekleriniz için teşekkürler. Ancak bende sizin gibi insanlığın bir çok alanda bittiğini düşünüyorum. Neyse konuyu uzatmayalım da konu başka yönlere çekilmesin.

Contempt

Google elini uzatabildiği hersey uzatmaya kalkıyor benım bildiğim bir el bir dalı  tutar ikinciyi tutmaya calısırken tuttugu dalda kırılabılır. En buyuk örneği ise mobil sistem olarak cıkardıgı Google Android oldu. Sistemi cıkardı ama geliştirimesi içn cok zorlanıyor dıye bır cok yerde okumustum.
Herşeye Rağmen...

xxx3

Alıntı yapılan: Contempt - 28 Mayıs 2008 - 22:32:37
Google elini uzatabildiği hersey uzatmaya kalkıyor benım bildiğim bir el bir dalı  tutar ikinciyi tutmaya calısırken tuttugu dalda kırılabılır. En buyuk örneği ise mobil sistem olarak cıkardıgı Google Android oldu. Sistemi cıkardı ama geliştirimesi içn cok zorlanıyor dıye bır cok yerde okumustum.
hala da geliştirmeye devam ediyor ama gerçekten önünde uzun bir yol  var tek el atmadıgı iş işletim sistemi oldu yakında onuda yapar yazıyorum buraya :)