Ubuntu Dergisi

Başlatan Mohikan, 16 Mayıs 2008 - 15:21:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: ns - 28 Ağustos 2008 - 19:28:14
piyasada ucuz internet yok ama :d o dergiyle bir sürü linux dağitımını ve programını denemiş oluruz. big buck bunny ve elephant dream gibi çizgi filmler oyunlar ve dahasi ihtiyar saidin çıkartacaği dergide ...

bekleyin ve görün:D

Bu büyük beklentilerin karşısında ezildim yahu :) Destek verirseniz neden olmasın? :)

@ubunturk; Ticarî derken o kadar da ticarî değil. Masraflarını karşılasın yeter :) Amaç; hizmet, tanıtım, özgürlük, ... :)

ns

ihtiyar said:D erenin imzasini okumani tavsiye ederim

yazar sıkıntın olacağını sanmıyorum sayfa tasarımındada çok problem olmaz herkes gönüllü olarak yardım etmek isteyecektir. bir yerden sonra çok masrafinin da olacağini sanmıyorum reklam paraları,dergi paraları filen gelince rahatlarsın(gibime geliyor)

ama benim okullar açikkene vereceğim tek destek derginin tanıtımini yapmak ve almak olur galiba:D
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

ihtiyar said

Alıntı yapılan: ns - 28 Ağustos 2008 - 20:17:51
ihtiyar said:D erenin imzasini okumani tavsiye ederim

yazar sıkıntın olacağını sanmıyorum sayfa tasarımındada çok problem olmaz herkes gönüllü olarak yardım etmek isteyecektir. bir yerden sonra çok masrafinin da olacağini sanmıyorum reklam paraları,dergi paraları filen gelince rahatlarsın(gibime geliyor)

ama benim okullar açikkene vereceğim tek destek derginin tanıtımini yapmak ve almak olur galiba:D

Bu kadar destek olursa en kısa sürede çıkartırım valla :) İnş tabi :)
Eren'in imzasında ne varmış, merak ettim doğrusu. Bakayım.

Ek:

Eren'e sevgilerle..

Alıntı YapDur şimdi, isteyince her şey yapılır, sen inan bak herkes nasıl da inanır, imkansız diyenler her zaman yanılır, sonunda iyiler mutlaka kazanır...

Çok hoş. Sözüm kalmadı inanın...

eren

:D İmzamı izinsiz kullanmak yasak. :D

Bu söz "Türk Silahlı Kuvvetleri" tarafından "yabancılara" satılan Oyak Bank'ın reklam müziğinden alıntı, dertlendiğim zamanda bu müziği dinliyorum, bu seneyi kurtarıp sınıfı geçmemde oldukça faydalı oldu, tam her şey bitti derken işlerin değişmesini sağladı.

Oyak Bank'ın reklam müziğini yapan ekibe bu sebeple teşekkür ederim.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

ns

eren hazır burlardeyken senden birde işi sağlama almak için anket istesek?

inş. sende benden şik istemezsin bir türlü düzgün şiklar aklima gelmiyor çünkü.:D

eren

Ne konu da anket?

Dipnot: 8 eylül 2008 tarihinden sonra 2 ay önce olduğu gibi günde en az 1 saat forumda olacağım :)
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

ns

dergiye sahip çıkarmıyız, desteklermiyiz, alırmıyız, gibi * bir şey

dipnot: 8 eylül 2008 tarihinden sonra 2 ay önce olduğu gibi hiç foruma girmeyeceğim(bağimlilik yapıyor.) :D

Sypro

Ben alırım :) Muhtemelen katkıda da bulunurum :P

dipnot: 8 eylüle kadar kaydımı yaptırmazsam bilg. müh.'i olamicam.

alternatif not: 8 eylül ile ilgili de bir topic açsak mı?

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

Sypro

Hayır, anket değil; 8 eylül ile alakalı sadece. 3 kişinin 8 eylüle endexli planları varmış da :D

Neyse, bulandırmamak gerek. Sonuç olarak bir dergi güzel olsa da herkesin ister istemez bir uğraşı var. Geçenlerde Vector Magazine diye bir dergi denk geldi, .exe uzantılı, baştan macromedia falan dedim fakat çok daha farklı bir yapısı vardı. Çok da güzeldi. Next/Previous için hem buton hem de pageflip özelliği vardı. Tek sorun istenilen sayfaya next next şeklinde gitme zorunluluğuydu, 600 sayfa olunca bitirmeye uğraşmak yorucu oldu. Neticede arada bırakınca o sayfaya kadar bir sürü tıklama demek bu. Neyse.. Derken bir iki gün önce Deco diye başka bir dergi denk geldi. Bu seferki macromedia ile yapılmış, .exe uzantılı ve interaktif bir dergiydi. Gayet de hoşuma gitti açıkçası.
Eğer bir dergi fikri var ise sade pdf yerine böyle bir uygulama da göze hoş görünebilir (int ortamı için konuşmak gerekirse).

not: bu tarz bi şey için kaynağa sahip olan varsa paylaşmasını şiddetle rica ediyorum.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

ns

Alıntı yapılan: Sypro - 29 Ağustos 2008 - 01:15:27

hayırlı olsun sypro. neresi oldu.?
Alıntı yapılan: Sypro - 29 Ağustos 2008 - 01:44:21
not: bu tarz bi şey için kaynağa sahip olan varsa paylaşmasını şiddetle rica ediyorum.

boyle bi kaynağa sahip değilim ama araştırayım 8 eylüle kadar:D

maxspacemax

Alıntı yapılan: ns - 29 Ağustos 2008 - 17:35:48
Alıntı yapılan: Sypro - 29 Ağustos 2008 - 01:15:27

hayırlı olsun sypro. neresi oldu.?
Alıntı yapılan: Sypro - 29 Ağustos 2008 - 01:44:21

boyle bi kaynağa sahip değilim ama araştırayım 8 eylüle kadar:D

Bende araştırabilirim. Hatta katkı yapmaya hazırım. İyi derecede grafik tasarım bilgisine sahibim. :D

ubunturk

Alıntı yapılan: egitimist - 28 Ağustos 2008 - 18:58:45
Alıntı yapılan: ubunturk - 28 Ağustos 2008 - 16:33:47
valla ben kıbrısta okudugumdan hep e-dergi okuyorum arkadaşlar işin ticari kısmı bance büyüyü bozar.
bence iki türlüde yayınlansın desem bu seferde derginin trajı düşük olur bence ben para vermem şahsen.
birde mail grubu açılırsa ubuntuylave linuxle ilgili haberleri herkes paylaşır forumdada sadece teknik yardım ve paylaşım yapılır.

Mail grubu var zaten. Aşağıdaki linki kullanarak üye olabilirsin.
https://lists.ubuntu.com/mailman/listinfo/ubuntu-tr

teşekkürler bununla ilgili fikrim yoktu
_,-O
O(_)) ubuntu
 `-O

eren

Ubuntu resmi E-posta listesinin kontrolü Talat arkadaşımızdadır ve Talat'ın Ubuntu Türkiye ile ilgili bir bağı bulunmamaktadır. Yerel Ubuntu sitesi olup da yerel E-posta listesini kontrol edemeyen nadir yerel sitelerdeniz.

Bu sebeple E-posta listesinde yaşanan hiç bir durumdan Ubuntu Türkiye sorumlu tutulamaz. Bu listeye gönderilen iletileri denetleme ya da silme gibi bir şansımız yok.

egitimist

@Eren, merhaba. Bir diğer başlıkta scribus ile mizanpaj yapacak biri/birilerine ihtiyaç olduğundan bahsetmiştin. Scribus şablonlarını kullanarak dergiyi oluşturabilirim. Aşağıda basit bir şablon var. Fikir verebilir.

http://www.turkubuntu.org/sudo.pdf

eren

Alıntı yapılan: egitimist - 02 Eylül 2008 - 23:16:03
@Eren, merhaba. Bir diğer başlıkta scribus ile mizanpaj yapacak biri/birilerine ihtiyaç olduğundan bahsetmiştin. Scribus şablonlarını kullanarak dergiyi oluşturabilirim. Aşağıda basit bir şablon var. Fikir verebilir.

http://www.turkubuntu.org/sudo.pdf

Fena görünmüyor. Benim için milat olan 8 eylül 2008'den sonra dergi çalışmalarına kaldığımız yerden başlayabiliriz.

eren

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=3171.0 Bu konuda her zaman olduğu gibi üyelere danışmanın doğru olduğunu düşündüğüm için bir anket başlattım.