Ubuntu Dergisi

Başlatan Mohikan, 16 Mayıs 2008 - 15:21:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mohikan

Bazı Ubuntu siteleri (Ubuntu DE, Ubuntu PL, Ubuntu ES v.b.) Ubuntu üzerine e-dergi çıkartıyorlar. Ubuntu Türkiye olarak sizlerde böyle bir e-dergi çıkartmayı düşünmez misiniz? Böyle bir dergi çıkarsa eminim bir çok üye bu dergiye katkı yapacaktır.

komikimben

bencede mantıklı olabilir.

maliyeti aylık olarak fazla olabilir. o yüzden 3 ayda bir çıkarmak hoş olabilir.

Mohikan

Alıntı Yapmaliyeti aylık olarak fazla olabilir. o yüzden 3 ayda bir çıkarmak hoş olabilir.

E-derginin ne maliyeti var? :D Bu dergi basılmayacak, e-dergi olarak PDF formatında indirilmeye sunulacak, yani isteyenler PDF formatında dergiyi indirip okuyabilecek.

komikimben

upss..

pardon ben e-dergi olarak algılamadım. :o

Mohikan

Alıntı Yapupss..

pardon ben e-dergi olarak algılamadım.  :o

Önemli değil, arada olur böyle şeyler :D

Dergi olursa bende katkı yapabilirim. Özellikle Network alanında, tarayıcı alanında (örneğin opera :)) katkı yapabilirim. Bu girişim Ubuntu kullanımını arttıracaktır. Lütfen bu istek yabana atılmasın.

egitimist

Ubuntu e-dergiye yönelik bir ay kadar önce bir çalışma başlattık. Konu alanı ve görev paylaşımı yapıldı. Amacımız oluşturacağımız yazı bankasından uygun yazıları seçerek dergiyi oluşturmak. Katkı yapmak isterseniz; haber, makale veya incelemenizi bu başlık altında bizimle paylaşabilirsiniz.

Mohikan

Bu habere çok sevindim :) Yazmamız istenilen yazı listesini eklerseniz çalışmalara başlarız. Ubuntu gerçekten iyi bir dağıtım ancak ülkemizde yeterli desteği bulamıyor. Belki bu dergi az da olsa bu durumu lehimize döndürebilir.

MURATSPLAT

Alıntı yapılan: Mohikan - 16 Mayıs 2008 - 15:21:34
Bazı Ubuntu siteleri (Ubuntu DE, Ubuntu PL, Ubuntu ES v.b.) Ubuntu üzerine e-dergi çıkartıyorlar. Ubuntu Türkiye olarak sizlerde böyle bir e-dergi çıkartmayı düşünmez misiniz? Böyle bir dergi çıkarsa eminim bir çok üye bu dergiye katkı yapacaktır.

Bildiğiniz ingilizce veya almanca ubuntu dergileri varsa linkeri paylaşabilir misiniz ?
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

Mohikan

MURATSPLAT

Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

erginemr

Özellikle Ubuntu hakkında olmasa da, linux hakkında güzel bir e-dergi de Enixma:
http://www.enixma.org/

maxspacemax

Ubuntu kullanıcısıyız nede olsa; Yazılarımla destek veririm.

ihtiyar said

Çok hoş olur aslında normal bir dergi çıkartsak :) Bizim gazetede Bilim-Teknik sayfası hazırlayacaktık. Kendime bölüm düşünüyordum, iyi bir fikir oldu. :) Linux sistemlerini tanıtayim önce, sonrasında da buluruz bir şeyler :)

ns

bence kağıda basilmiş yanında linüx sürümlerinin programlarının olduğu bir dergi süper olur.ben abone olurum yani:D(linux net dergisini saymazsak ki en son 2005te çikarmış dergiyi tek linux dergisi olacağı için karlıda olabilir yatırımcılara duyrulur.:D)
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

ihtiyar said

@ns, yatırımcı derken ihtiyar Said demek istedin galiba :P Güzel fikir lakin zorlu bir başlangıç dönemi olur. Çevremde linux kullanan yok bile :) Yani, size ulaştırmam lazım :):) Ama aklıma yatmadı değil, çalışmalara başlayayım inş.

mbt28

işin içine bunu iş olarak ticaret olrak görecek birisi olmassa olmazzzzzz. E-dergi iyidir.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: mbt28 - 27 Ağustos 2008 - 12:19:40
işin içine bunu iş olarak ticaret olrak görecek birisi olmassa olmazzzzzz. E-dergi iyidir.

Tamam işte, bende aynısını söylüyorum :) Yani, ticarî olarak düşünecek birisi var. Ben :) Hep bir dergi çıkartmayı hedefledim. Lakin gerçekten işe yarar bir konuya sahip olmasını istediğimden şimdiye kadar net bir girişimde bulunmadım. Artık konu belli, Linux ve özgür yazılım(lar) :)

ubunturk

Dergide fullcircle'daki gibi my desktop ve ubuntu kullananlarla ilgili röportajlar ve onların yazıları olsun.
_,-O
O(_)) ubuntu
 `-O

ns

ya bak ihtiyar said beni iyice umutlandirdın bu işin peşini bırakma:D enixma, özgürlük için ve blenderart dergileri var  elimde ama hiçbirini okumadim çünkü bilgisayardan okumak sıkıcı oluyor koltuğa uzanarak okumak daha iyi :D

ubunturk

valla ben kıbrısta okudugumdan hep e-dergi okuyorum arkadaşlar işin ticari kısmı bance büyüyü bozar.
bence iki türlüde yayınlansın desem bu seferde derginin trajı düşük olur bence ben para vermem şahsen.
birde mail grubu açılırsa ubuntuylave linuxle ilgili haberleri herkes paylaşır forumdada sadece teknik yardım ve paylaşım yapılır.
_,-O
O(_)) ubuntu
 `-O

maxspacemax

Herşeyi bilgisayarda okumuyorum. Yazıcım var yazdırıyorum. Her zaman elimin altında Piyasada ucuz yazıcı çok. :D

egitimist

Alıntı yapılan: ubunturk - 28 Ağustos 2008 - 16:33:47
valla ben kıbrısta okudugumdan hep e-dergi okuyorum arkadaşlar işin ticari kısmı bance büyüyü bozar.
bence iki türlüde yayınlansın desem bu seferde derginin trajı düşük olur bence ben para vermem şahsen.
birde mail grubu açılırsa ubuntuylave linuxle ilgili haberleri herkes paylaşır forumdada sadece teknik yardım ve paylaşım yapılır.

Mail grubu var zaten. Aşağıdaki linki kullanarak üye olabilirsin.
https://lists.ubuntu.com/mailman/listinfo/ubuntu-tr

ns

piyasada ucuz internet yok ama :d o dergiyle bir sürü linux dağitımını ve programını denemiş oluruz. big buck bunny ve elephant dream gibi çizgi filmler oyunlar ve dahasi ihtiyar saidin çıkartacaği dergide ...

bekleyin ve görün:D