Netbook önerisi istiyorum

Başlatan ihtiyar said, 26 Ağustos 2009 - 15:39:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ihtiyar said

http://www.teknosa.com/msib21/formlar/ProductSearchResult.aspx?lkp=netbook&ctlcat=ALL&pg=1&tk=0

Bu sayfadaki netbooklar nasıl? Var mı önerebileceğiniz bir netbook? Ya da bu sayfa dışında önerebileceğiniz bir netbook var mı?

garafatma

Samsung Nc10 güzel bir Netbook, diğerlerine göre iyi geldi özellikleri bana, bir gözat istersen.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Ertan ERBEK

Elbet bir gün bende Linux cuyum diyeceğim.

Başkalarının bilmediği bilgi, bilgi değildir. Bilgini paylaşmak için SUDO ya katkılarını bekliyoruz.

kancass

Bir kaç sorum olsa benim bu netbooklar ile ilgili.
Bazı yerlerde film seyredilemiyor gibi,  müzik dinlerken interneti kullandığımda müzikte kesilmeler oluyor gibi şeyler okudum. Sizin kullandığınız cihazlarda böyle sıkıntılar var mı acaba?
İkinci bir sorumda işlemci seçimi ile alakalı N450 ile Z520 yeni çıkan atom işlemcilerden bunlardan hangisini tercih etmem daha faydalı olur.

garafatma

Alıntı yapılan: kancass - 26 Nisan 2010 - 13:59:12
Bir kaç sorum olsa benim bu netbooklar ile ilgili.
Bazı yerlerde film seyredilemiyor gibi,  müzik dinlerken interneti kullandığımda müzikte kesilmeler oluyor gibi şeyler okudum. Sizin kullandığınız cihazlarda böyle sıkıntılar var mı acaba?
İkinci bir sorumda işlemci seçimi ile alakalı N450 ile Z520 yeni çıkan atom işlemcilerden bunlardan hangisini tercih etmem daha faydalı olur.

Film seyretme meselesi Blu-ray filmler için geçerli. Veya HD filmler için. Ancak normal avi filmler rahatlıkla seyrebilebiliyor. Müziklerde de herhangi bir sıkıntı yaşayanı görmedim.

İşlemci konusunda hangisi daha hızlı acaba? ghz olarak.

superjax

freedos olarak satın alın bence alamazsanız ise şu sıralra forumda şöyle bir konu var belki haberiniz vardır.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,18388.0.html

kancass

Alıntı yapılan: keiser_soze - 27 Nisan 2010 - 00:15:16

Film seyretme meselesi Blu-ray filmler için geçerli. Veya HD filmler için. Ancak normal avi filmler rahatlıkla seyrebilebiliyor. Müziklerde de herhangi bir sıkıntı yaşayanı görmedim.

İşlemci konusunda hangisi daha hızlı acaba? ghz olarak.

Processor N450 (512K Cache, 1.66 GHz)
Processor Z520 (512K Cache, 1.33 GHz, 533 MHz FSB) şeklinde bilgiler buldum.

garafatma

Samsung N10'du sanırım, Blu-Rey film denedik, onda da yavaşlık vardı. Muhtemelen standart tüm netbooklarda aynı sıkıntı mevcut.

kancass

Peki şöyle bir soru sorsam. 10" bir netbook almak istemiyorum. Ekranın ufaklığından dolayı. Acer'ın 11.6" olan bi modeli var. Acer aspire one ao751h aramızda kullanan arkadaşlar var mı? Veya 10" den büyük olan bi netbook öneriniz olabilir mi?

teksalih

uygun fiyat ve ergonomi için ne lazım hp mini 110c ;) fiyat performans kralı;)

s7e7v7e7n

Alıntı yapılan: teksalih - 17 Haziran 2010 - 02:12:15
uygun fiyat ve ergonomi için ne lazım hp mini 110c ;) fiyat performans kralı;)

peki fiyatı nedir bu söylediginiz makinanın ?
Ubuntu Desktop 11.10 Oneiric Ocelot

teksalih

karapece

samsung eeepc serisi bence netbook klasmanının en iyisi. Çok fazla donanım seceneği ve software olarak da çok çeşitlilik bulabiliyorusun.

Ben eeepc 1000h kullanıyorum. çok memnunum. internet ve multimedia kullanıcaksan yeterde artar bile. Ancak hobi, tasarım gibi işlerde kullanıcaksan hiç bir netbook tatmin etmez. Sony nin ucuk netbookda aynı, hp de. Sırlı işlemci kullandıkları için aralarında ucuk bir fark durmuyor.

Eeepc serisinin en iyi özelliği donanımın uyumu. Hele ubuntu ile inanılmaz bir hız kazanıyor.

GNUbuntu

PACKARD BELL DOT TK001 ve TK003
http://www.hiperucuz.com/catinfo.asp?mrk=53364&cid=1880&typ=&brw=&offset=&src=&stock=&kactane=15
Benim almak isteyip de alamadığım netbook. Bir kaç ay önce her yerde tükenmişti, yok satıyor sanırım.
Önce Saygı...

teksalih

arkadaşlar linux kullanıcaksanız kesinlikle netbook TAVSİYE ETMİYORUM linux rahat çalışması için pentium m serisi ve yukarı daha uygun,

garafatma

Alıntı yapılan: teksalih - 27 Ekim 2010 - 12:43:49
arkadaşlar linux kullanıcaksanız kesinlikle netbook TAVSİYE ETMİYORUM linux rahat çalışması için pentium m serisi ve yukarı daha uygun,

Katılmıyorum. Samsung n150 ile gayet rahat ve hızlı bir şekilde kullanabiliyorum.

x x x x

bende katılmıyorum acer emachinee e250   tertemizz ne uyum sorunu var neda  perfornmans asıl linux en uygun işletim sistemi netbook için hafif  tabi gibi kde  fln kulanan varsa ona bişi diyemem :D

sayz

ben asus EEEPC 100x serisini(http://goo.gl/IJU6k) tek geçerim arkadaşlar. linux işletim sistemleri ile tamamen uyumlu çalışıyorlar, 4-5 farklı arkadaş kullanıyor ve bizzat ubuntu yüklediklerim var, harika performans sergilerdiler açıkçası.