Gnome gibisi yok, KDE4 mü? Allah korusun :)

Başlatan eren, 26 Ağustos 2009 - 00:47:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

maxxblade

KDE4 kubuntu dışında hiçbir dağıtımda sorun yaşamadım,
sistemim 512 mb ddr2 ram
128 mb ekran kartı,
ama hiç çökme olmuyor kubuntuda ise girer girmez plasmoid çöküyor :D

fcengiz

Çökmeler Kubuntu ile alakalı. ARCH'ta kaya gibi sağlam KDE4. Gayet stabil. Yaşadığım ufak tefek sorunlar oldu, onlarda Arch ile ilgili. Pardus'tada pek sorun yaşamadım.

Contempt

Bazen aklıma Kubuntunun  var oluş amacının Kdeyi insanlardan soğutmak olduğu geliyor  :D Ubuntu  gnome değer verdiği kadar Kdeye değer vermeli  bence....
Herşeye Rağmen...

canosayan

hayatta çok az şeyi ilk seferde doğru yaparım. bunlardan biri kde den uzak durmak oldu.
Chmod bizim işimiz.

ironic

Alıntı yapılan: canosayan - 26 Ağustos 2009 - 16:09:44
hayatta çok az şeyi ilk seferde doğru yaparım. bunlardan biri kde den uzak durmak oldu.

Çok iddialı bir cümle olmuş.

agritux

Contempt

Alıntı yapılan: ironic - 26 Ağustos 2009 - 16:42:55

Aynen katılıyorum. Şuan kurulu olan sisteminizde Kde ye ait bir program varmı yokmu merak ettim doğrusu?
Herşeye Rağmen...

günberi

Pardus 2009 - KDE4
Archlinux - KDE4
Mandriva 2009 - KDE4

Hepsi taş gibi çalışıyor. Şu anda pardus ve Arch kullanıyorum iki ayrı makinede.
Gnome'u sevmiyorum. Çöksede KDE kullanırım. Herşey derli toplu. Masaüstünde uzun isimli dosyalarım karmaşa yaratmıyor gnome'daki gibi. Simgeler standart, dik fotoğraf başka yatay olan başka kare şeklindeki başka görünmüyor (bunu pek tarif edemedim galiba :-\ ). Doğal olarak gözümü yormuyor. Daha verimli çalışıyorum.

KDE'yi seviyorum.
Lâ fetâ illâ Ali, lâ seyfe illâ Zülfikâr

Yusuff

Alıntı yapılan: umutubuntu - 26 Ağustos 2009 - 11:08:17
Fluxbox kullan ey millet!
Makinan olmasın illet !
:D

O da nesi? Nasıl yüklerim Ubuntu'ya? Yani denemek için.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

maxxblade

Alıntı yapılan: yusufsan21 - 26 Ağustos 2009 - 20:06:13
Alıntı yapılan: umutubuntu - 26 Ağustos 2009 - 11:08:17
Fluxbox kullan ey millet!
Makinan olmasın illet !
:D

O da nesi? Nasıl yüklerim Ubuntu'ya? Yani denemek için.
@yusufsan21 sende gördüğün her masaüstü sistemini yüklüyosun :D

agritux

@yusufsan21 fluxboxdan grafik olarak çok şey bekleme. Hatta hiç bir şey bekleme :) Kullanmak için biraz deneyim gereklidir baştan söyleyim. :)

Yiğit Ateş

Kubuntu da zaten kde4 kullanmak tam bir işkence. Kde kullanmak isteyenlere tavsiyem arch üzerinde kdebase-workspace olarak minimal halde kurup sonra istedikleri programları eklemeleri. Hızına ve kararlılığına inanamayacaksınız :D

tony_almeida

KDE 4 kullanırken daha önce hiç yaşamadığım masaüstü deneyimi ve zevkini yaşadım
dinamik masaüstü denilen olayı onla gördüm
tek sorunu hız, katılıyorum onu da bir çözerse Allaaaah :)
sürekli çöküyor demişsin, windowsçular okusa korkacak buradaki çökme ne ki, iki saniye sonra yeniden başlıyor, her yeni sürümde çökme azalıyor
kde 4.3 bir kez bile çökmedi bende
Panel istediğin gibi ayarlanmaz demenden kde'yi fazla kullanmadığını anlıyorum, panelde ayarlayamadığım bir nokta bile çıkmadı, sor anlatayım
şu an denemek için opensuse kurdum, paneli 12 piksele kadar incelttim
buyur fotoğraf

bu arada en kötü kde sürümü maalesef kubuntu görünüyor, kde için öncelikle mandriva 2009.1 öneririm, arch ile de deneyebilirsin

eren

Ben sorunlarımın büyük kısmını çözdüm. Şu an KDE4 kullanmaya devam ediyorum.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Xenophobia

Alıntı yapılan: [Wine] - 27 Ağustos 2009 - 00:59:31
Ben sorunlarımın büyük kısmını çözdüm. Şu an KDE4 kullanmaya devam ediyorum.

Gördün mü? Direkt olarak ümidi kesmemek lazımmış.  :)

Bu arada OpenSuSE'yi görünce de ilk günlerim aklıma geldi. Özlemişim görüntüsünü.

eren

Aldığım hataların yamalarını buldum, Pardus içinde kafama göre bazı uygulamaları yeniden paketledim. Özellikle Kmix sorununu çözdüm, Firefox çökme sorununu çözdüm, şu anda warzone2100 sorunu ile uğraşıyorum onu da yakında çözerim.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

canosayan

Alıntı yapılan: Contempt - 26 Ağustos 2009 - 18:44:02
Alıntı yapılan: ironic - 26 Ağustos 2009 - 16:42:55

Aynen katılıyorum. Şuan kurulu olan sisteminizde Kde ye ait bir program varmı yokmu merak ettim doğrusu?

incelemesini okuduğum bir tane programı yüklemiştim. kdenlive. oda habire çöktüğünden kullanmıyorum.
Chmod bizim işimiz.

maxxblade

Alıntı yapılan: cerkez57 - 26 Ağustos 2009 - 15:47:13
Çökmeler Kubuntu ile alakalı. ARCH'ta kaya gibi sağlam KDE4. Gayet stabil. Yaşadığım ufak tefek sorunlar oldu, onlarda Arch ile ilgili. Pardus'tada pek sorun yaşamadım.
@cerkez57 arch'ta KDEMod var zaten daha ne kadar kararlı olabilir :)

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: maxxblade - 28 Ağustos 2009 - 13:19:20
Alıntı yapılan: cerkez57 - 26 Ağustos 2009 - 15:47:13
@cerkez57 arch'ta KDEMod var zaten daha ne kadar kararlı olabilir :)
KDEMod'a artık gerek kalmadı, 4.3 ile bereber paketler modüler hale getirildi. Örneğin sadece kmail yüklemek istiyorsunuz bütün kdepim paketini indirmenize gerek yok :D

Yusuff

Alıntı yapılan: maxxblade - 26 Ağustos 2009 - 20:14:02
@yusufsan21 sende gördüğün her masaüstü sistemini yüklüyosun :D

Haklısın galiba. Kde'yi kaldırdım. Diğer üçü de duruyor. :D Sessizce öyle dedikten sonra daha çok heveslendim. Acaba neyin nesi. PcLinuxOS indirip denemek istiyorum.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

kuleyni

ubuntudan daha iyi dağıtımlar var ama ubuntu dışına çıkınca misafirliğe gitmiş gibi hissediyorum kendimi.kde kullanan bir dağıtım kurduğumda aman abi fazla elleme darılırım der gibi duruyor,ubuntu ise kurcala beni der gibi :)

tony_almeida

tam tersi senin dediğin kurcalama yani özelleştirme konusunda kde'nin 1 numara olduğunu(çünkü gnome sadelik adına bazı şeyleri kullanıcılara sunmuyor) gnome sevenler bile kabul ediyor

kuleyni

evet ama ben gnome da bugüne kadar hiç çökme yaşamadım ne zaman kde ile uğraşsam bişeyleri çöküp yeniden başlıyor.

garafatma

Alıntı yapılan: kuleyni - 28 Ağustos 2009 - 18:06:05
evet ama ben gnome da bugüne kadar hiç çökme yaşamadım ne zaman kde ile uğraşsam bişeyleri çöküp yeniden başlıyor.

+1
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

tony_almeida

kde'yi kubuntu ile denediğin içindir 8)
çünkü çökmeler kde'den değil kubuntudan kaynaklanıyor
zaten maalesef en kötü kde sürümü de kubuntu görünüyor
mandriva, opensuse, pardus, sabayon kde denemek için en ideal sürümler
ayrıca kde 4.3'ü neredeyse ilk çıktığından beri kullanıyorum hala 1 tane bile çökme yaşamadım