Kubuntu açılmıyor.

Başlatan UBUNTUNA, 19 Kasım 2009 - 12:29:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

UBUNTUNA

Arkadaşlar henüz iki gün önce temiz kurulum yaptığım Kubuntu Karmic bugün açılmıyor.Splash screen'de o 5 tane resim dolarken donup kalıyor.Sebep olarak düşündüğüm;manuel olarak Java paketlerini yüklerken yarım kaldı ve program ekle-kaldırı kullanamaz olmuştum. "sudo apt-get install -f" komutu ile eski haline döndü yani kullanmaya başladım.Fakat restart'tan sonra artık açamıyorum.Sorunu nasıl hallederim arkadaşlar, bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.Yeniden kurulumla uğraşmak istemiyorum. Teşekkürler.

bytan

Gerçek kurulum mu yaptın yoksa wubi olarak mı kurdun? Başka bir kullanıcıda wubi sistemine java kurulumu sonrası böyle bir sorun yaşadı.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

UBUNTUNA

Yok wubi değil @bytan kardeş.ext4 biçimli disk bölümüne temiz kurulum yaptım.Yardımınızı bekliyorum.

bytan

Peki kurtarma kipi ile açıp deneme imkanın oluyor mu?

apt-get update
apt-get install -f
apt-get upgrade
apt-get dist-upgrade

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

UBUNTUNA

Selam @bytan kardeş.Sorunumu çözdüm.Açılışta x'e düştüm orada paket güncellemesi yapmayı denediğimde bir hata olduğunu ve sudo dpkg --configure -a yazmamı önerdi.Yazdığımda java ile alakalı şeyler söyledi.Sorunun javadan kaynaklandığından emin olunca.PCyi live ubuntuyla açıp /home/kullanici dizini ve /usr altındaki bütün java dosyalarını bulup sildim. Restart attım ve kubuntum açıldı.Yardımın için teşekkürler..

bytan

Radikal bir çözüm olmuş. Çözüm çözümdür. :) Geçmiş olsun.

PF @ ST