Empathy : Sesli ve görüntülü görüşme destekli anlık iletişim aracı

Başlatan ironic, 24 Ağustos 2009 - 01:07:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ironic

Empathy 2.27.xx

Bir sonraki Ubuntu sürümü "Karmic Koala" da - öntanımlı olarak- Pidgin' in yerine gelecek Empathy anlık iletişim aracını, Jaunty üzerinde de kullanabilirsiniz.

Çeşitli Empathy özellikleri ise şöyle:

*Çoklu protokol desteği : Jabber, GTalk, MSN, IRC, Salut
*SIP ve XMMP üzerinden sesli ve görüntülü görüşme desteği (Google Talk sesli görüşme desteği dahil)
*Yerel ağlar ve XMMP üzerinden dosya aktarım desteği
*Özel ve grup sohbeti desteği...

sudo gedit /etc/apt/sources.list

komutu ile depo kaynak listenizi açıp; aşağıdaki adres satırını ekleyip kaydedin.

Jaunty (9.04 ) kullanıcıları için:

deb http://ppa.launchpad.net/amoog/empathy-daily/ubuntu jaunty main

Doğrulama anahtarını indirmek için:

sudo apt-key adv --recv-keys --keyserver keyserver.ubuntu.com 5AFE82CE

ve

sudo aptitude update

komutlarını sırasıyla verin.

Son olarak yükleme sürecini başlatmak için:

sudo aptitude install empathy

agritux

Çok merak ediyordum. Depodakini kurmuştum, onunla hotmail adresine de erişemiyordum sanırım. Bu iyi oldu teşekkürler

kozanibo

çok teşekkürler şu anda kuruluyor. herkesin 4 gözle beklediği sonunda gerçekteleşti inşallah. umarım sorunsu şekilde çalışıyordur ve kullanabiliriz. diğer bütün alternatifleri bulundurmak zorunda kalmayız :)

eline sağlık

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Ağustos 2009 - 05:38:30

afedersiniz sanırım bağlandı ama kişi listesimi göremiyorum... ben bir yeniden başlatayım bari

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Ağustos 2009 - 15:49:19

oluşan görüntü şöyle...

:(

ironic

"view" sekmesinde "offline contacts" kutucuğu seçili mi? ya da empathy penceresi etkin durumdayken Ctrl + H kısayolunu kullanarak kontrol et.. Empathy, bende msn kişilerimden çevrimiçi olanları göstermiyor. (pidgin de sorun yok). Ayrıca elle hesap ekleyemedim. Garip bir süreci var. Pidgin deki hesaplarımı içe aktararak kullandım.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: ironic - 24 Ağustos 2009 - 16:42:38
"view" sekmesinde "offline contacts" kutucuğu seçili mi? ya da empathy penceresi etkin durumdayken Ctrl + H kısayolunu kullanarak kontrol et.. Empathy, bende msn kişilerimden çevrimiçi olanları göstermiyor. (pidgin de sorun yok). Ayrıca elle hesap ekleyemedim. Garip bir süreci var. Pidgin deki hesaplarımı içe aktararak kullandım.

Çevrimiçi kişileri ben de göremedim bir türlü. Bir kez bir kişiyi çevrimiçi görmüştüm, bir daha onu da göremedim. Herkes çevrimdışı. :o Pidgin'den bağlanıyorum hemen, sorun yok. Elle hesap ekledim, hiç bağlanmadı. Diğer seferde en azından bağlanıyordu ama çevrimdışı gösteriyordu herkesi.

agritux

ihtiyar said

Alıntı yapılan: sessizce - 24 Ağustos 2009 - 23:39:45
Çevrim dışı kişileri göster deyince bende görünüyor.

Görünmesine görünüyor da Pidgin'de çevrimiçi olan kişiler Empathy'de çevrimdışı gözüküyor ve konuşmak mümkün olmuyor. :o

Yiğit Ateş

Yorumlardan anlaşıldığı kadarıyla pidgin empathy'e göre çok daha üstün bir yazılım. Geliştiriciler neden bu değişikliğe karar verdiler anlayamadım.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: samurai - 24 Ağustos 2009 - 23:57:33
Yorumlardan anlaşıldığı kadarıyla pidgin empathy'e göre çok daha üstün bir yazılım. Geliştiriciler neden bu değişikliğe karar verdiler anlayamadım.

Henüz bir şeyler tam olarak oturmadığından dolayı sorunlar yaşanıyor diye tahmin ediyorum. Karmic çıkana kadar daha iyi olacaktır, o zaman karşılaştırma yapsak daha sağlıklı olur bence. ;)

ironic

Alıntı yapılan: samurai - 24 Ağustos 2009 - 23:57:33

Empathy yaptığım denemelerde daha başarılı çıktı. Şu an belki pidgin e göre çok eksik özelliği var ama bu telepathy framework u çok başarılı . gtalk üzerinde pidgin ile açılmış hesaba bağlantı sağlanamıyor. Empathy bu konuda sorunsuz. Bence tam bir değerlendirme yapmak için en azından karmic i bekleyelim.

erkuserdem

Khan

erkuserdem

Alıntı yapılan: Khan - 13 Kasım 2009 - 17:33:17
Alıntı yapılan: erkuserdem - 13 Kasım 2009 - 17:12:34
IRC neden yok ?
Eklenti olarak ekliyorsunuz. Sanırım:

sudo apt-get install telepathy-idle

böyledi.

telepathy-idle zaten en üst sürümde diyor, ama hala IRC seçeneği yok

ironic

dpkg -l | grep telepathy

ve

dpkg -l | grep empathy

komutlarının çıktısı nedir?

Onoktake

9.10'da irc öntanımlı olarak yüklü bende. Düzenle>Hesaplar penceresini açınca alt kısımda "Ekle" Seçeneği var. orayı tıklayınca sağ tarafta "yeni ekle" menüsünde #irc yazıyor.
Bu maskenin altında bir yüz var... Ancak benim değil.
Ne  altındaki kaslardan daha "ben"dir o yüz...
Ne de altındaki kemiklerden. Bu maskenin altında
etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var! Ve fikirler kurşun geçirmez!..

ironic

Açılsa bile sohbet odalarına ne komutla ne de kanal listesi yoluyla girilmiyor.  :) Freenode' a bağlantı sağladım fakat kanal listesi bölümünde kanallar çıkmıyor.

Hata kaydı açılmış.

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/telepathy-idle/+bug/426795
https://bugs.freedesktop.org/show_bug.cgi?id=23005

@erkuserdem, sorun çözülene kadar başka alternatiflere yönelmen gerekecek.

Onoktake

Emphaty ana ekranında yukarı kısımda Oda>Katıl'ya tıklayın. sonra sağ tarafta Yeni MSN Hesabı var, ona tıklayın, alt kısımda #Kullanıcı_adınız Yazıyor. onu seçip alt kısıma da #kanal_adı (diyez işaretini -#-unutmayın) yazın ve Katıl'a tıklayın.
etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var! Ve fikirler kurşun geçirmez!..

ironic

Az önce denediğimde o yolu da denedim ve çalışmamıştı. İlginçtir şimdi kanala girdim.  :)

Onoktake

Büyük ihtimalle # işaretini unutmuşsunuzdur. Çözüldü sorununuz sanırım.

ironic

Unuttuğumu sanmıyorum çünkü bayağı bir kombinasyon denedim. Temiz kurulum yapmadığımdan olabilir. Geçmişte de sık kullandığım için  bayağı bir kaldır/yükle yapmıştım.

burakayci

hesap ekle diyorum windows live ı seçiyorum fakat "an error occured while loading the authentication page" diyor.

heartsmagic

@burakayci, web servisleri ile ilgili böyle bir sorun var sanırım. Bir başka başlıkta daha konuşuluyor, geçici olarak sistem dilini İngilizce'ye çevirerek yapabilrisin bunu. Belki dili değiştirmeden:

LC_ALL=C empathy şeklinde açıp deneyebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.