Evolution kurulumu ??

Başlatan gypso, 16 Mayıs 2008 - 11:52:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Gelen ayarlarını doğru yaptın mı peki? Hangi yöntemi kullandın bu arada?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

CAMUXIA

Sayın İlgililer,
Birkaç mesaj yukarıda Hotmail hesabınıza gelen e-postaları Evolution altında okumakla ilgili bir yazım var.
Bu konuda en son gelişmeyi/şahsi tecrübemi sizinle paylaşmak isterim:
Yukarıda tarif ettiğim gibi ilgili siteye hesabınızı tanımladığınızda "evet evolution sizi haberdar ediyor ama 1 ay'dan sonra bu hizmet kesiliyor." Devam etmesi için para ödemeniz gerekiyormuş..!!
***Hotmail e-postalarından haberdar olmak için 2 yol kalıyor geriye:
1.adres çubuğuna www.hotmail.com yazarak bizzat elden kontrol etmek veya,
2.pidgin kullanıyorsanız, hotmail-msn hesabınız varsa, Hesaplar>Hesapları Düzenle kısmında "Yeni e-posta bildirimleri" kutucuğunu tik atmak..
Saygilarimla,
Ora et Labora...
***\CMX/***      
.

ironic

Şu an için hotmail' de pop desteği mevcut. Yeni başladığı için bir kaç ülke ile sınırlı. (Türkiye hariç). Şubat ayı içerisinde Türkiye içinde bu destek gelebilir. Google'a çok şeyler borçluyuz. Eminim şu devirde 100 MB' ı bile geçmeyen kotalarla boğuşurduk. Bu arada Hotmail de 5 GB sınırını gevşetmiş. Eğer aşırı derece de arşivcilik yapmıyorsanız ihtiyacınız doğrultusunda kotanız genişletiliyor.

erginemr

@CAMUXIA,

Evolution'da değil ama Thunderbird'de eklentiler sayesinde Hotmail desteği sağlanıyor diye hatırlıyorum:
http://webmail.mozdev.org/

Tabii MS yine bir cinlik yapmadıysa... Bkz. Geçen aylarda yaşanan Firefox - Hotmail ana sayfası uyumsuzluğu:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4854.0.html

hayati kolpa adam

sunucu türü:IMAP
sunucu:imap.gmail.com:993

SSL şifreleme

bu ayarları kullandım.

CAMUXIA

>>>ironic
>>>erginemr
Verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim
Ora et Labora...
***\CMX/***      
.

Contempt

Vermiş olduğunuz bilgi karşılında çok teşekkür ederim. uzun zaman aradığım olaydı.
Herşeye Rağmen...

ulaş

Evolution kurulumunu forumdaki ayarlara bakarak yaptım, mail gönderebiliyorum, ancak bana mail gelmiyor. nedeni ne olabilir?

fadike

Alıntı yapılan: ulaş - 02 Mart 2009 - 19:56:29
Evolution kurulumunu forumdaki ayarlara bakarak yaptım, mail gönderebiliyorum, ancak bana mail gelmiyor. nedeni ne olabilir?

Öncelikli olarak hangi servis sağlayıcıyı kullanıyorsunuz? SSL mi, TLS mi yoksa güvenlik sorgulamasız mı giriş yapıyorsunuz? Pop ya da IMAP desteklerınız açık mı? Bu soruların yanıtları bizi de sizi de sonuca götürecektir.
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz." Uğur MUMCU
"Hepimiz özgür yazılımın sendikalı emekçileriyiz." Fadike
http://fadike.org
http://pedalsorler DELL Vostro 5470 i5 4. nesil Ubuntu ön yüklü

ulaş

ayarlarım linkte ironic'in verdiği bilgiler doğrultusunda: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=1184.0

gmail kullanıyorum

bytan

Gmail ayarlarınızda IMAP ya da POP desteği açık mı?

Kontrol etmek için, gmail hesabınızı açarak Settings -> Forwarding and POP/IMAP yolunu izleyerek gerekli ayarı düzenleyin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ulaş

imap desteği açıktı, pop'u da açtım, mail attım ama gelmedi. gönderebiliyorum ama gelmiyor.

bytan

İki konuyu birleştirdim.

Bu konu altındaki mesajları tekrar okursan ve yaptıklarını tekrar gözden geçirirsen, gözünden kaçan noktayı bulacaksın diye düşünüyorum.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

heartsmagic

Evo'nun öyle bir özelliği yok bildiğim kadarıyla. Ancak Evo ile bütünleşik çalışan mail-notification-evolution programı var. Depolardan kurup deneyebilirsin.

heartsmagic

evolution-plugins-experimental paketini kur, Evo'yu tekrar başlat. Ardından bir daha dene.

heartsmagic

Bu durumda üzgünüm ama depodaki paket sorunlu demekten başka bir şey gelmiyor elimden. Hani Evo kullansam bakayım derdim ancak şu an bakamıyorum. Yine de bir ara vakit bulursam bakmaya çalışırım.

heartsmagic

O eklenti olmadan çalışmıyor olması lazım. Kısacası durumu ben de anlayamadım.

heartsmagic

Neyin kurulacağını? Biz zaten paketi kurduk, sorun sıkıntılı çalışmasında değil mi?

heartsmagic

Eğer yeni sürüm mevcutsa verilen bağlantıda belki, ancak sorunun kesinlikle programda olduğunu söyleyemem. Benimkisi sadece tahmindi. Bir de ben deneyeyim bakalım.

heartsmagic

Denedim ve biraz garip bir durum oluştu. Şöyle ki, malum Jaunty kullanmaktayım. Bahsedilen iki paketi kurdum ancak bir ayarlama yapmadım. Evo gelen postaları bildirdi. Bundan biraz şüphelendim ve eklentileri kaldırdım, ~/.evolution dizinini sildim. Eklenti olmadan, o program çalışmadan Evo bana postalarımı bildiriyor. Yeni sürüm özelliğinden dolayı olabilir bu. Zira Intrepid için 2.24.1 mevcutken, bu Jaunty üzerinde 2.25.92 sürümünde.

Bu arada şunu fark ettim, claws-mail ile son derece memnunmuşum halimden. Büyük e-posta yöneticilerini kullanamıyorum nedense, ayrıca bellekte de oldukça fazla yer kaplıyor Evo.

eskidefter

hotmail pop3 desteği varmı türkiye için? veya kullanmanın bir yolu varmı?
bir başlıkta bölge değişikliğinden bahsedilmiş
denedim ama olmadı

eskidefter

harfi harfine yaptım ironic di sanırım konuyu açan
sende belirtmişsin sende çalıştığını
ama sanırım sen almanyada oturuyormuşsun

heartsmagic

Bu arada Evo'daki bildirim yeni OSD sistemi ile de alakalı olabilir, tam olarak anlayamadım nasıl olduğunu. Ancak Evo kendisi de bir pencere açıyor yeni postalar için.

sabian

Alıntı yapılan: ironic - 20 Temmuz 2008 - 21:10:26
bu konu ile igili araştırma yapıyordum. biraz geç te olsa yanıtlayım. hem evolution ayarlarını arayan arkadaşlara gerek olur.

Ayarlar gmail içindir.

Kimlik Penceresi:

isim: istediğiniz herhangi bir ad. (evo içinde hesabınız bu adla görüntülenecek)

Gerekli Bilgiler.......................................................................................
Tam isim: iletilerinizde görüntülenmesini istediğiniz isim.
E-posta adresi: kullanacağınız adres.(tam olarak yazılmalı örnek ubuntuTR@ubuntu.com)
Seçimlik Bilgiler...................................................................................
Bu bölüm boş kalabilir.

E-posta Alımı:

Sunucu Türü: imap

Yapılandırma: ......................................................................................
Sunucu:  imap.gmail.com:993
Kullanıcı Adı: gmail kullanıcı adınız ( ubuntuTR@gmail.com sa sadece ubuntuTR yazılacak)

Güvenlik..............................................................................................

güvenli bağlantı kullan:
SSl Şifreleme

kimlik doğrulama türü.............................................
birinci kutucuktan " Parola"  seçin.
"parolayı hatırla yı da seçerseniz hesabınıza  otomatik giriş yapar )

Alma Seçenekleri:
isterseniz boş bırakabilirsiniz.. istediğinize uygun olarak ta düzenleyebilirsiniz.

E-posta Gönderimi:
Sunucu Türü: smtp
Sunucu yapılandırması.........................................................

Sunucu:smtp.gmail.com:587

Güvenlik...............................................................................

Güvenli bağlantı kullan:
TLS şifreleme

Kimlik Doğrulama...............................................................

Tür: Giriş     

kullanıcı adı:
@gmail.com suz kullanıcı adınız

"Parola hatırla " yı da seçin.

bu ayarlar gmail hesabınızı kullanmak için yeterlidir. diğer kalan pencereler isteğe bağlı tercihler içinidir.

paylaşımın için teşekkürler dostum:
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

ironic

e-posta yollarken parola sordu mu? Sorun port ayarları ya da güvenlik protokollerinin düzgün ayarlanmamasından kaynaklanabilir.