[Nasıl] GSM hatlı USB Stick ile internete bağlanmak

Başlatan ihtiyar said, 23 Ağustos 2009 - 22:31:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nasmi

yaptim mgb ile denedim bazilari dedi turkcell 3g diyede görebilir onuda denedim ama son durumum mgb

BayboraKaan

Nasmi

hayir malesef :( bu benim ve arkadaslarim icin cok önemli bir durum eger olursa artık tamamen linux a göç edecegiz son durum aynen devam etmekte

khanshan

Merhabalar

Ubuntu ile Turkcell Vinn USB modem ile intenete baglanmak icin yaklasik 1 haftadir cebellesiyorum.

Denedigim surumler Xubuntu ubuntu 9.1 .... en son Lucid Lynx  ile de denedim. basaramadim.

Network connectionstan mgb \ pin \ degerlerini yaziyorum tik yok\

Vinn in mobile partner yaziliminin linux versiyonuun bile yukledim\ baglantiyi pini kabul ediyor\  baglanamiyor.

lsusb ciktisi burada
Bus 005 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 001 Device 003: ID 12d1:1003 Huawei Technologies Co., Ltd. E220 HSDPA Modem

Lutfen bir yardim\

maydin95

Vınn PIN sormayı kapattınız mı. Kapatmadan bağlanamıyor diye biliyorum. İlk bağlanışlar zor oluyor. APN değerini mgb yaptıktan sınra ileri deyin.  Sonra bağlanamaz ise düzenleyi tıklayın ve oradaki kullanıcı adı şifre kısmına kuallanıcı adı ile şifreyi yazın sonra tekrar deneyin. Ben öyle yapmıştım.
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

khanshan

Hat benim değil, bi arkadaşımın,

Kullanıcı adı şifre derken, hattın numarası felan mı? Ona göre sorayım hangi kullanıcı adı, pass diye.

maydin95

Ben parola kısmına PIN i yazdım ve aşağıda da var PIN diye oraya yaz PIN i. Temel bölümündeki numara ise *99# olacak.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Mayıs 2010 - 12:35:17

Böyle yaptım.  Ayrıca IPv4 sekmesinde sadece otomatik PPP adresleri diye de seçebilirsin. Benimki öyleimiş.
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

khanshan

hocam bu kullanıcı adını kendin mi belirledin,

turkcell den alınan bi sey mi?

ayrıca benm sorunum daha derinlerde bi yerde,
edit connectionstan mobile broadband den bu ayarları yapınca, yukardan network connections a tıklayınca, listelenmiyor Mobiled Broadband

Yemin ederim çıldırmak üzereyim.

Bana problem USB modemin sistem tarafından USB bellek olarak görülmesi gibi geliyor.

Places sekmesinde usb gibi içinde windows kurlum dosyalarını gösteren birim var.

Masaüstüne de mount edilmiş şekilde ikonu set ediyor.

Dediğim gibi problem modemin USB bellek gibi görünmesi sanki

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Mayıs 2010 - 15:27:02

@ maydin95

size bir şey sormak istiyorum. USB modemi bilgisayarınıza bağladığınızda USB bellek gibi sistemem mount ediyor mu?

maydin95

Jaunty de bilgisayar başladıktan sonra takınca USB bellek olarak görüyordu. Buna benzer sorunları Karmicte de yaşadım. Sen Ubuntu başlangıcında modemi tak öyle açılsın bilgisayar. Sonra dene bakalım. Dediğini bende yaşadım. Bazen bellek olarak görüyor çünkü içinde Turkcell Connect.exe falan var onları görüyor değil mi? Bir kaç kere dene bağlanabildin mi bir daha karıştırma. Yoksa uğraşırsın.

khanshan

hocam yapilabilecek tum seyi yapiyorum,

donanimsal bir problem var.

pin i giriyorum, baglantiyi tanitiyorum\ network connectionsta da baglanti gorunuyor. modemde mavi isik yanmaya basliyor. baglan dedigimde,

GSM NETWORK
Disconnected

cildirmak uzereyim.

Sorun tamamen donanimsal, ama nasil, ///////////////

heartsmagic

@khanshan, mümkünse tek başlıktan devam etsek?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Kenzi

Ben başka bir çözüme rastladım internette;
gksu gnome-ppp

yazın uçbirimde.

[IMG]http://www.ressim.net/upload/28a9180d.png[/img]

Resimdeki gibi düzenleyin,şifre kısmı "pin kodunuz" kullanıcı adı  " * " olarak kalacak.Ayarlara tıklayınca;

[IMG]http://www.ressim.net/upload/76417e84.png[/img]

ayarlayıp kapat diyoruz,Bağlana tıklayınca bende sorunsuz çalıştı.

khanshan

kenzi cevap için teşekkürler,

Söylediğniiz yöntemi denedim. Bağlantıyı 1 saniyeliğine kuruyor sonra düşüyor.

Ayrıca çok ilginç bir durum var,

APN sekmesinde 3G bağlantı kurmak için "mgb" yazarak 1 haftadır deniyordum, bir kere de default internet olsun dedim. Bağlantıyı kurdu, ip aldı fakat internete çıkamadım.

:):)
sroun muammaaaa

maydin95

O kendini bağlandı sanıyor demek ki mgb yapsaydınız bağlanacakmış :D

kerem2018

Teşekkürler emeğinize sağlık. dm1 de modem kullanmadan 3g ile windows arayüzünde nasıl bağlanabiliyoruz? ilk kez geniş band kurulumu nasıl yapıyoruz? teşekkürler

heartsmagic

@kerem2018, sorunu biraz açar mısın? Mesela, dm1 nedir, Windows arayüzüne neden ihtiyaç duyuyorsun? Gerçi ilk sorulması gerekeni sorayım ben, hangi işletim sistemini kullanıyorsun? Hani profilinden Windows gibi görünüyor, IE olunca dağıtım ismi.

Windows kullanıyorsan eğer bu forum Ubuntu isimli Linux dağıtımına destek veriyor, Windows'a değil.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.