Bilgisayar durduk yere kitleniyor

Başlatan esezen33, 20 Ağustos 2009 - 22:30:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

esezen33

Sorunum şu ben Ubuntu 8.10 dan beri Ubuntu kullanıyorum ve son sürümde bazı hatalar oldu öncelikle ATI Radeon 9700 kullanıyorum yani 64 mb bir ekran kartık 512 mb ram var ekran kartımın desteği sona erdiğinden ve 1-2 kere ekran kart ayarlarımı mahvettiğim için dokunmadım.

Özellikle Firefox açıkken veya grafikli bir program çalışırken mesela video izlerken gimp le uğraşırken wine de video dersler açtığımda bilgisayar kitleniyor. Bu 1. sorun bunun yanında laptop kullanıyorum ve bilgisayar ısınınca bu sene başlayan 2. bir sorun daha var sanırım soğutma sisteminden Ubuntu bilgisayar ısınınca fanı kapatık ekran kartının ve sistemin performansını düşürüyor ama win de bu sorun oyun oynadığımda oluyor Ubuntu da pc yi uzun süre açık bıraktığımda bu sorun oluyor fikri olan yardımcı olabilirse sevinirim.

Ufak bir ekleme bilgisayar swap alanını kullanıyor ve pc de sürekli çalışırken alan yiyor bunun önünü alamadım hiç eklenti kuramıyorum bu yüzden bir ara 0 kb alana kadar düştü...

localhost

Ekran kartinizla ilgili ne yazikki suana kadar bir gelisme yok. ATI sürücü destegini kesmis bulunmakta. Ubuntu da tek alternatif radeon sürücünü kullanmak. Bu sekilde belki soruna cözüm üretebilirsiniz.
Isinma konusuna gelince, benim bildigim sistem isininca notebook fani calisir. Elektrikli süpürge ile fani ve kenardaki hava cikisini temizleyebilirsiniz. Swap alanini kullanabilir. 512 MB ram kullaniyorsunuz.   
Linux LPIC1 - MCSA

maxxblade

Alıntı yapılan: Kirmizi - 21 Ağustos 2009 - 12:04:16
Ekran kartinizla ilgili ne yazikki suana kadar bir gelisme yok. ATI sürücü destegini kesmis bulunmakta. Ubuntu da tek alternatif radeon sürücünü kullanmak. Bu sekilde belki soruna cözüm üretebilirsiniz.
Isinma konusuna gelince, benim bildigim sistem isininca notebook fani calisir. Elektrikli süpürge ile fani ve kenardaki hava cikisini temizleyebilirsiniz. Swap alanini kullanabilir. 512 MB ram kullaniyorsunuz.   
bende 512 mb ram kullanıyorum ama swap 30-40 mb'tan ileriye çıkmıyor...

esezen33

Alıntı YapUbuntu da tek alternatif radeon sürücünü kullanmak.

Bunu açıklarmısınız. Emin olun günde 20 kere kitleniyor bunu çözmek zorundayım ve Ubuntu hakkında fazla bilgim yok

localhost

Linux LPIC1 - MCSA

esezen33

Alıntı yapılan: Kirmizi - 21 Ağustos 2009 - 16:03:23
https://help.ubuntu.com/community/RadeonDriver  Buradaki anlatima göre kurulum yapabilirsin.

teşekkürler hemen deniyorum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Ağustos 2009 - 16:58:51

Ubuntu is running in low-graphic mode

The following error was encountered. You may need update your confifuration to solve this
(EE) Problem parsing the config file
(EE)Error parsing the config file

Bu hatayı aldım sanırım işlemde bir sorun oldu pc düşük grafik modunda çalışıyor