Php Editörü

Başlatan eguven, 20 Ağustos 2009 - 20:48:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eguven

Selam arkadaşlar, Ubuntuda kullanabileceğim güzel ve kullanışlı bir Php Editörü arıyorum (Quanta + hariç) Birde /home/eguven klasörüne "public_html" klasörü açarsam "localhost/~eguven" ile ulaşabilirmiyim ?

Teşekkürler :)

heartsmagic

PHP IDE tavsiyesini ilgili PHP bölümünde bulabilirsin. Konuyu oraya taşıyorum.
Diğer mesele Apache ile ilgili, o nedenle bu başlıkta konuşmayalım. Fakat öyle bir şey istiyorsan Apache için bir iki ayar yapman gerekecektir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eguven

Önerin için teşekkürler heartsmagic

rutku

Şuan en iyi php idesi NetBeans platformudur. Diğer idelerden tek farkı otomatik kod tamamlama olması. Diğer özellikleri ise diğer idlere göre daha iyi olması.
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

eguven

NetBeans'i kurdugumda sadece php ile işlem yapmak istersem c+ ve diğerlerinin idesini kaldırabilirmiyim acaba ? yada ilk NetBeans paketini kurdugumda tüm ideler geliyormu yoksa hiçbirşey gelmiyor benmi şeçiyorum ?

raspacı

Sadece php ile işlem yapmak üzere özelleşmiş netbeans paketini indirebilirsin.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=10759.0  burada anlatılıyor. Yazdığın başlığın altındaki bazı başlıklarda php ide karşılaştırması yapılıyor.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

eguven

Bunu kurmadan önce başka birşey kurmama gerek yok heralde ?

rutku

Netbeans için başka bir şey indirmene gerek yok.
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

eguven

Şimdi
bash netbeans-6.7.1-ml-php-linux.sh
komutundan sonra sadece php geliştirmek için NetBeans kurulacak heralde :) anladıgım kadarı ile :)
Teşekkürler

raspacı

Orda bahsedilen adresten indirdin mi? İndirdiysen sürüm numarasına göre değişiklik yapmalısın, tabi aynı sürümse sorun yok. İndirdiğin sayfada php için olan netbeansi indirmen lazım. Evet o komutla kurulum için grafik arabirim açılır ve next işlemleri ile kurulur. Orada yazıyor.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

eguven

JDK'yi istedi şuan kuruyorum, umarım beğenirim. Çok heyecanlandım cidden :) Güzel birşeye benziyor ekran görüntülerinden ama göreceğiz :) Herkese tavsiye ve yardımlarından için teşekkür

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Ağustos 2009 - 22:56:25

Kurdum fakat, fazla alışamadım diyeyim :) Bluefish işimi görür sanırsam...