8.04' yüksettim nvidia fx 5200 ekran kartını tanımamaga başladı

Başlatan semihlampır, 15 Mayıs 2008 - 22:56:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

semihlampır

önceki sürümde çalışıyordu fakat şuan çalışmıyor yardım edebilirseniz sevinirim pek iyi bilmiyorum kısıtlanmış sürücüleri açamadım ingilizce dil seçenegi seçili kod larını görmüştüm burda ama şimdi bulamadım aynı hatayı yaşayanların çözümleri pek işe yaramadı

heartsmagic

Ne yaptın da olmadı? Forumda Envy başlığı var, lütfen onu dene.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

semihlampır

forumun altını ustune getirdirdim googledede bulamadım envy kurulu ordan driveri yüklüyorum fakat açılırken klasık msj cıkıyor ekran çözünürlügüyle ilgili

heartsmagic

Envy düzgün kuruldu mu?
Grafik kartın düzgün kuruldu mu?

glxinfo | grep render

Yes cevabı döndürüyor mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

semihlampır

Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0".
Error: couldn't find RGB GLX visual

ikisininde düzgün kuruldugunu nasıl anlarım az önce rest attım hata verdi envy

semihlampır

sitesinden driverini indirdim linüx için .run formatında açıcak aplicatıon yok

BFS

semihlampır :
Senin sorununa çok benzeyen bir sorunu bende yaşadım.1 hafta ekran kartıyla uğrastım ama sonunda halledildi.Sana tavsiyem şu öncelikle nvidia driverlerını synaptic ya da envy ile kur ve kısıtlanmış sürücüler kısmından da nvidia yi aktif et.Ondan sonra da manuel olarak xorg.conf a çözünürlük değerlerini yaz.
Ben bu şekilde yapmıştım sürücüleri dediğim şekilde kurmuştum orda problem yoktu ama bilgisayar açııldığında çözünürlükle ilgili hata veriyordu ve bilgisayar maximum 640x480 çözünürlükle açılıyordu.Xorg.conf a elle yüksek çözünürlük değerlerini ekleyince problem çözüldü.Şu an compiz bile kullanıyorum o seviye yani...

çözünürlük değerlerini eklemek istersen aşağda:
Subsection "Display"
         Depth 24
         Modes "1280x1024" "1024x768" "800x600" "640x480" "480x360" "320x240"
     EndSubsection
EndSection

sağolsun bi arkadaş vermişti bunları bana.

semihlampır

bir sey daha sorayım bu kısıtlanmıs sürücüler kısmı nerede sistem)adminisator içinde olması lazım ben deyok ingiliizcesi unuttum ama bende yok konsoldan cıkaramadım...

ufuk_k

semihlampır

kısıtlamı suruculerde ekrankartı enabled gözüküyor envy'de kuruluyor manuelde kuruluyor sorun cıkarmıyor.  Xorg.conf komunutunu uç birime yazmıyormuyuz neden bende acılmadı

ufuk_k

alt+F2 çalıştır: gksu gedit /etc/X11/xorg.conf

Komut değil, metin dosyası çıkacak.

semihlampır

envy den kaldırdım sonra kısıtlanmıs suruculerden enable secenegini tıkladım biseyler yukledi kapayıp actım yıne aynı hatayı verdı envy den tekrar yükledim aynı hata devam ediyor...başka ne yapmam gerekebılır kaldırmam yada kaldırıp kurmam gereken programlar varmı...dil paketleriyle alakalı sanıyorum dilpaketlerinın durumu nasıl olucak...daha önceden çalışmıştı açıp kapayınca gidiyordu

semihlampır

envy den uninstall driver yaptım
ardından hordware drivers den no in use seklinde kaldı yanı enable degil sonra reset tıyorum ekran çözünürlügü degişiyor yanı suan 1280*1024 sanırım kullana biliyorum bu demek mıdır ekran kartım çalışıyor
hardware drivers yada envy den birini yada ikisini aynı anda seçsem başlangıçta grafik penceresi çıkıyor suan o pencere cıkmıyo...

semihlampır

anlaşılan eski sürümü geri dönmek gerekiyor pek çözüm yolu yok...

ufuk_k

Şu koskoca 1 sayfa boyunca heartsmagic arkadaşımızın yazdığı komutların çıktısı dışında, aldığın hatalarla ilgili hiç bir şey yazmamışsın, buraya yapıştırmamaışsın. Sen hatayı yazmayıp da "Arkadaşlar hatalar devam ediyor" şeklinde 10 mesaj daha yazsan da biz bişey yapamayız.

atillux

Ben de sizin gibi FX5200 kullanıyorum. Kurmanız gereken paketin adı nvidia-glx-new