Sunucu hizmeti vermek

Başlatan mdmx, 19 Ağustos 2009 - 16:45:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mdmx

Kişisel bilgisayarımda kurduğum Apache sunucumda MySQL ve PHP kullanıyorum. Amacım bilgisayarımdan web sunucusu hizmeti verebilmek. Bunun için ilk önce kişisel bilgisayarımdan başlamak istedim. (Ubuntu Server sürümü için değil) Bu konuda bilenler varsa eğer fikirlerini, çözüm yolunu, nasıl yapılacağını vs. anlatır/bilgilendirirse sevinirim. Ayrıca IP adresim değişken, şimdilik böyle denemek istiyorum, ağ konuları hakkında yüzeysel (az) bilgiye sahibim. Teşekkürler. (Forumda arama yaptım fakat ilgili konu bulamadım.)

heartsmagic

Aramayla değil de bu bölümdeki başlıklara göz gezdirerek ilgili bir iki konu bulabilirsin. Ne yazık ki çok detaylı bir anlatım yok. Senin yapacağın dinamik olarak kullandığın IP adresini no-ip.org gibi bir hizmet ile sabit gibi ayarlamak ve bu şekilde internet siteni yayımlamak.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Ertan ERBEK

Merhaba, suncu sistemi dediğinizde en temel birleşen DNS sistemidir ve sunucu sistemleri ile uğraşılacaksa en temel olarak DNS sistemi iyi şekilde öğrenilmeli ve anlaşılmalıdır.

O yüzden işin temelini öğrenmeden atacağın her adım başarısızlıkla sonuçlanacaktır.
Elbet bir gün bende Linux cuyum diyeceğim.

Başkalarının bilmediği bilgi, bilgi değildir. Bilgini paylaşmak için SUDO ya katkılarını bekliyoruz.