kde masaüstü tavsiyeleriniz

Başlatan sabian, 19 Ağustos 2009 - 01:39:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sabian

Arkadaşlar ben aslında sıkı bir gnome kullanıcısı (taraftarı)yım fakat özellikle kde 4.3'ten sonra bi denemek istedim. Ubuntu üzerine Kde desktop'u kurup kubuntu'yu yükledim. Aslında hoşuma da gitti birçok yeniliği ve özelliği. Özellikle oyun ve multimedia seçenekleri daha doyurucu gibi göründü. Fakat Kubuntu herkes tarafından bilindiği gibi biraz kasıntı davranıyor. Önceleri bu durumu ram kapasitesine bağlardım. 512 mb olan ram kapasitesini bugün 1.5 gb'a çıkartıktan sonra durumun pek de değişmediğini gördüm.

Hal-i hazırda bulunan Mandriva 2009'u kurdum fakat açamadım daha sonra suse'yi denedim onda da başarılı olamadım. Görüntü yeşilimsi bir hal alıyor ve hiçbirşey görünmüyor. Şimdi Pardus'u indiriyorum bir yandan da suse gnome'u. Suse gnome'dan güncellemeyle kde'yi yüklemeyi düşünüyorum ama bu noktada size fikir danışayım dedim. Ben Mandriva'nın metini çok duydum kde konusunda siz ne tavsiye edersiniz? Hangi dağıtımı kullanmak daha iyi olur. Bunu stabilite, rahat kullanım ve "daha iyi olma" kavramları çerçevesinde yorumlarsanız benim için çok açıklayıcı olur.

Kde'nin öntanımlı olduğu hangi dağıtımı tavsiye edersiniz? neden?

Bunu İki gün boyunca uyumadan, uykusuz kalmış ve yorgunluktan ölü gibi hissettiğim bir durumda yazıyorum. O sebeple eğer benzer bir konu ya da tavsiye başlığı varsa konuyu kapatabiliriz, Forumda çok detaylı bir tarama yaptığımı söyleyemem. teşekkürler.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sabian

"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com