Kde yükleme sonrasın da xfce giriş sorunu.

Başlatan opusxx, 18 Ağustos 2009 - 15:10:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

opusxx

Deneme amaçlı kurduğum kde' den sonra, xfce' ye geçiş sırasında ( kullanıcı adı şifre sonrasında ) yeni bir kullanıcı ismi girmemi istedi. İlk girişimde sorun olmadı fakat ikinci kez xfce' ye girmek istediğimde login kısmına geri gelmeye başladı. Arasırada şöyle bir hata mesajı çıkıyor. Bu hatayı yeni login dediysem de alıyorum Oturumunuz 10 saniyeden az bir sürede sona erdi. Eğer kendiniz çıkış yapmadıysanız bunun nedeni yükleme sırasında hatalar ya da diskiniz de yer kalmaması olabilir. Sorun çözümü için onarım oturumlarından birini kullanınız.

Formdan bulup denediğim çözümler startx, startxfce4 son olarak ise de xubuntuyu baştan kurmak oldu. Startx veya startxfce4 dediğim de aldığım mesaj Xauth: creating new server authority file /home/( yanlış yamışım  :D /.Xauthority
fatal srver error
server is already active for display 0
If this server is no longer running, remove /tmp/.X0-lock and start again
Xinit: resource temporarily unavailable up (errno 11) unable to connect to x server xinit no souch process (errno 3) server error.

Fakat, nasıl halledicem bu işi diye düşünürken bir yandan da giriş yapmayı deniyordum ki birden xfce ye girebildim :) Hemen kde' yi el ile bağımlılıkları kontrol ede ede sildim restart attım ve aynı sorun devam ediyor, tek bir fark ile, bu sefer hiç giremiyorum. Ama sorun aynı şekilde devam ediyor.
   Saygılar.
nVidia GeForce 8600 GT (512)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+  1024 ram,

heartsmagic

Xubuntu'yu baştan kurdum demişsin, sonra da KDE el ile kaldırdım demişsin. Durum biraz tezat oluşturmuyor mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

opusxx

Xfce her zaman vardı, fakat yanında bir de deneme amaçlı kde yükleyince xfce ye giremez oldum.. Kde yi sildim belki düzelir diye, düzelmeyincede xfce' yi login bölümünde ctrl alt f1 yaparak yeniden yükledim. Öyle umuyorum en azından.
nVidia GeForce 8600 GT (512)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+  1024 ram,