Hangi FTP programını/eklentisini kullanıyorsunuz?

Başlatan heartsmagic, 17 Ağustos 2009 - 20:57:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi FTP programını/eklentisini kullanıyorsunuz?

Filezilla
Gftp
Kasablance
KFTPGrabber
FTP
FOFF
FireFtp (Firefox eklentisi)
Diğer

kaansef

Filezilla ilk tercihim.Ardından FireFTP geliyo.
# 28065

plymouth

Sık-Sık Xorg kurulu olmayan sistemlerden dosya alıp göndermek zorunda kaldığım için "ftp" istemcisi olarak tüm Linux Ve Unix'lerle birlikte gelen, ftp programını kullanıyorum.
This life is not the real thing.
It is not even in Beta.
If it was, then OpenBSD would already have a man page for it

nebiaydogdu

Monarch

DoGuKaN

Google Chrome için güzel bir FTP uygulaması veya eklentisi bulamadığım sürece Filezilla kullanacağım muhtemelen.

betseg

Chromium zaten FTP açıyor, programa gerek yok.

okayokay

Alıntı yapılan: utdmr - 17 Ağustos 2009 - 21:17:20
Nautilus'un tümleşik ftp istemcisini kullanıyorum ben de :).

Acil olarak işim olduğunda bende aynısını yapıyorum. Onun dışında filezilla kullanıyorum.
Okay OKAY

furkankalkan

çoğunlukla filezilla ve Bluefish için Gigolo (Hay yine bu program :D Adına bakmazsanız iyi programdır kendisi :D) Bir aralar gftp denedim ama ftp adreslerini şifreleri kaydedememişi yüzünden kaldırdım.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

FireSwords

Felâsife

Daha önce bende filezilla demişim ama yaklaşık iki yıldır ftp işlerinde de Dolphin 'i kullandım.
Kwallet sayesinde tek şifre kullanmak şifreleri hatırlamak zorunda kalmamak büyük konfor sağlıyor, bölümünün isteğe bağlı olarak konumlara gizlenmesi sayesinde de, ftp ler ortada gözükmüyor,  tabii en büyük konforda ek bir program kurmadan ftp 'i ev dizini gibi kullanmak oluyor ki Kde kullananlara denemedilerse Dolphini denemelerini tavsiye edebilirim.
Yalnız Filezilla da ki sadece dizinler veya dosyalar diye toplu izin değiştirme olayı Dolphin de yok, varda sadece dizin veya dosya diye ayıramıyor hepsini seçiyor.  :D 

Bu aralar Xfce deyim ve Thunar da bu konularda Dolphin kadar konforlu olmasada iş görecek gibi görünüyor.  :)
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?