Hangi FTP programını/eklentisini kullanıyorsunuz?

Başlatan heartsmagic, 17 Ağustos 2009 - 20:57:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi FTP programını/eklentisini kullanıyorsunuz?

Filezilla
Gftp
Kasablance
KFTPGrabber
FTP
FOFF
FireFtp (Firefox eklentisi)
Diğer

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Contempt

Belki tuhaf gelecek ama konqueror u kullanıyorum. Dosya transferi gayet hızlı geliyor bana....
Herşeye Rağmen...

utdmr

Nautilus'un tümleşik ftp istemcisini kullanıyorum ben de :).
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

ironic

Windows dayken eğer tarayıcım siteyi açmazsa fireftp ile firefox dan denerdim. Şu sıralar filezilla yı deniyorum. Çok kapsamlı özellikleri var. Ben beğendim. Oyum fz ye.  

heartsmagic

Bu durumda seçenekleri ekleyelim sizler de oy değiştirin.

Ertan ERBEK

Firefox eklentisi olması, platform bağımsız çalışabilmesi, hemen hemen tüm ftp sistemlerine sorunsuz bağlanabilmesi, bilgisayarı yormayan sade bir program olması ve vaad ettiği işi tam yapabilmesinden dolayı FireFTP.
Elbet bir gün bende Linux cuyum diyeceğim.

Başkalarının bilmediği bilgi, bilgi değildir. Bilgini paylaşmak için SUDO ya katkılarını bekliyoruz.

heartsmagic

Yorum yapmamışım, hemen yapayım. Ben de FireFTP kullancısıyım. Eskiden -ama çok eskiden- gFTP kullanırdım. Ancak bir yerden sonra binlerce dosyalarla haşir neşir olmam gerektiğinde sunucu ile bağlantıyı kestiğinden dolayı Filezilla deneyip, onda da aynı problemi görünce FireFTP sularına dalmıştım. O zamandan bu yana da terchimi değiştirmedim.

Felâsife

Alıntı yapılan: heartsmagic - 17 Ağustos 2009 - 21:50:44
..... Filezilla deneyip, onda da aynı problemi görünce .....
Çok sık olmasada yaklaşık 2 yıldır Filezilla'ya işim düşüyor ve işim düştüğünde de daha tık demedi.
Gerçi öyle devasa dosyalarla işim olmadı ama şimdiye kadar da bir sorun çıkartmadı.
Ama çıkartırsa da aklımızda bulunsun bu başlık. :)

Bağlantıyı aktarım yaparken mi kesiyordu? (bilgi için soruyorum)
Normal de pasif konumdayken, sunucu bağlantısı kesildi diye yazsada, bir dosyaya tıklandığında işleme gene devam ediyorda.
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

3mr3

Kendimi bildim bileli, FireFTP kullanırım ve kullanmaktayım.
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

heartsmagic

@mono, çoklu dosya gönderiminde sunucuya her dosya için aynı anda oturum açmaya çalışıyordu ben denediğimde. Böyle olunca da sunucu iletişimi kesiyordu. Belki sunucu ile de alakalıdır bu konu, zira bu şekilde yapılan bir istek hoş karşılanmayabilir karşı taraf adına.

EnziM

İlginç FileZilla ile sürekli dosya (film, müzik) çekerim hiç bir sıkıntı yaratmadı. Genelde haftada 3 kere sabaha kadar 10/15 gb dosya çekiyorum. Tek sıkıntısı kuyruktakiler bölümünü genişletmeye çalışınca kendini kapatması :) Onunda sebebi sanırım iconlardandı temasıyla ilgili birşeydi ama unuttum.

heartsmagic

Tek dosya -büyük olsa bile- değildi benim derdim. Sayısı binleri hatta birkaç bini bulan dosya sayıylarılaydı. Dediğim gibi bu karşı taraftaki sunucu ile de alakalı olabilir tam olarak emin değilim. İsteyen bir ara deneyebilir şöyle birkaç bin dosya göndermeyi :)

Felâsife

Cevabın için teşekkür ederim @Heartsmagic, sağ ol.
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

hasanyılmaz

FireFTP denediklerim içinde en kullanışlısı..

samuray

heartsmagic

Souldemon

Fireftp hakkında yazılanlara eklenecek bir sey kalmamış :)

Sorun istemeyenler için ; Fireftp'yi tek geçerim
Hayat; Siz Hayaller kurup planlar yaparken, başınıza gelenlerdir...

ironic

Alquimista

Filezilla..

Windows kullanırkende bunu kullanıyorum, piyasada bulunan ücretli/ücretsiz en bilinen ftp programlarına kadar onlarcasını denedim. Bir kaç dosya atarken sıkıntı yapmıyor hiçbiri ama dosya sayısı arttıkça programın işlevselliği ortaya çıkıyor. Filezilla'yı windows ftp programlarıda dahil olmak üzere tek geçerim.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

messengerone

Peki film/video upload etme gibi bir seye niyet eden bana, boyle kapsamli uploadlar icin hangisini tavsiye edersiniz? Bir filmi 1 gb diye kabul edin, hangisi en hizli ve kesintisiz fayda verir?
Açık kaynaklı özgür yazılımların topluma en büyük faydası hırsızlıktan kurtarmasıdır..

command

madran

belApresente

Normalde filezilla kullanıcısyım ancak ubuntu'ya geçtiğimde kurulumda sorun verdi. Sorunu çözene kadar FOFF işimi görüyor.

ırmak

FileZilla dışında bir FTP programı kullanmadım. Başka bir program aramaya bile gerek duymadım açıkçası, benim için yeterli.

sosyalserdar