Openssl nedir?

Başlatan Alexander, 15 Mayıs 2008 - 10:26:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Alexander

Arkadaşlar bu openssl ne iş yapıyor, bazı sitelerde özellikle alışveriş sitelerinde web tarayıcıda bir kilit resmi olur şifrelendiği göstermek için buna ssl deniyor değil mi? peki bu openssl biz bir site kurduğumuz zaman o siteye böyle bir güvenlik koymak için olan bir program mı yoksa bu tarz ticaret sitelerine girdiğimizde o sitedeki ssl nin çalışması için bir eklenti mi? burada biraz kafam karıştı da  ???

izzetguntalaz

Ubuntunun güvenlik update lerinden biri de bu openssl le ilgili.

Mühim bişey olsa gerek.

Sypro

Alıntı yapılan: http://www.openssl.org/
The OpenSSL Project is a collaborative effort to develop a robust, commercial-grade, full-featured, and Open Source toolkit implementing the Secure Sockets Layer (SSL v2/v3) and Transport Layer Security (TLS v1) protocols as well as a full-strength general purpose cryptography library managed by a worldwide community of volunteers that use the Internet to communicate, plan, and develop the OpenSSL toolkit and its related documentation.

Daha detaylı bilgi için siteyi incelerseniz iyi olabilir.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

Kozmo

OpenSSL-Server kurarak sisteminize diğer bir Linux kullanıcısının bağlanmasını sağlayabilirsiniz, ama bu bağlanma komut satırı babında olur ve VNC gibi görsel bir yönetim olmaz.

heartsmagic

@Kozmo Openssh ile openssl'yi karıştırmış olabilir misin?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Kozmo

Olabilirim Serkan, vaktim az olduğu için başlıkları çok dikkatli okumayarak hızlıca cevap yazdım. :)

heartsmagic

Evet çünkü OpenSSL ile OpenSSH ya da kabaca SSH çok ayrı mevzular.

Kozmo

Kusura bakma Serkan, işler bu ara yoğun hızlı yazdım ve monitörden okumakta zorlanıyorum, gözlerim pek iyi değil.

heartsmagic

Problem değil, açıklığa kavuşsun ki soruyu soran arkadaşın kafası karışmasın. Hoş arkadaş gelip bir daha yorum yapmamış ancak sonradan bu başlığı okuyanlar için en azından iş görür.

maxspacemax

Alıntı yapılan: heartsmagic - 14 Haziran 2008 - 02:17:58
Problem değil, açıklığa kavuşsun ki soruyu soran arkadaşın kafası karışmasın. Hoş arkadaş gelip bir daha yorum yapmamış ancak sonradan bu başlığı okuyanlar için en azından iş görür.

Serkandan Kaçmaz :D