[Kilitli] UbuntuMe 8.04 ( Muslim Edition ) indirilmeye hazir

Başlatan zulfikar, 15 Mayıs 2008 - 07:16:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zulfikar

mrb arkadaslar ilgilenen arkadaslar icin ubuntunun musluman surumu cikti.
icerisinde islami programlar var. daha fazla detay icin buradan indirmek icinde buradan sitesine ulasa bilirsiniz.

not: indirmek isteyen arkadaslara eger kota siniriniz yoksa dvd sini indirin derim, cunku CD 1 ve CD 2'nin içeriklerine ilaveten Sa'ad el-Ghamadi (40 kbps, 433 MB) ve Mişary Raşied Elafasi'nin (128 kbps, 1.6 GB) Kuran okumalari var

ufuk_k

Hristiyanına, Müslümanına, inana, inanmayana, herkes için Ubuntu :)

izzetguntalaz

Bu çesitlilik tam da açık kaynağa yakışır.

Sypro

Açık kaynağın "araç" olarak kullanılmasına karşıyım. Ubuntu CE de Ubuntu ME de bu yönde ilerleyen dağıtımlar. Propoganda aracı olarak kullanılmasına hiç gerek yok, isteyen istediği paketleri zaten bulup yükleyebilirken o kadar da 'modifiye' etmeye anlam veremiyorum.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

zulfikar

Alıntı yapılan: Sypro - 15 Mayıs 2008 - 10:44:22
Açık kaynağın "araç" olarak kullanılmasına karşıyım. Ubuntu CE de Ubuntu ME de bu yönde ilerleyen dağıtımlar. Propoganda aracı olarak kullanılmasına hiç gerek yok, isteyen istediği paketleri zaten bulup yükleyebilirken o kadar da 'modifiye' etmeye anlam veremiyorum.

ben sahsen sana katilmiyorum arac olma veya propaganda olma sozkonusu degil sadece kisilerin kendi ihtiyaclari ve zevklerine gore dagitim cikarmali. paketler tabiki bulunup kurula bilir fakat bi bisey ifade etmez bence. isin obur tarafina gelince senin gibi dusunursek ubuntu fedora debian  ve buna benzer buyuk dagitimlarin altindan cikan diger dagitimlarda gereksiz bir anlayis olur ( mesela linux mint ) cunku zaten kurulumla gelen  bir cok uygulamayi kendimiz de kura biliriz.
benimkisi elestiriden cok dusunce farki diyelim

heartsmagic

Olsun olsun hepsinin olması iyidir. Linux Mint de buna iyi bir örnek. Seçim hakkı olması güzel insanların.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

izzetguntalaz

Bir sepet elmanın içinde bir tane çürük var diye bütün elmalar atılmaz.
O çürük, size göre çürüktür. Bir başkasına göre O sepette biri sağlam geri kalanı çürüktür.

Bu konulara takılmamamız lazım.

munirekinci

Benzetme biraz abes kaçtı. Burada bahsedilen, şu iyi şu kötü meselesi değil, düşüncelerin/inançların Linux dağıtımlarına uyarlanması meselesi.

matafleur

Screenshotlardan gözüken  Ubuntu ME değil de Uuntu AE(Arap Edition) olmuş biraz  (:

Neyse.Çeşitlilik iyidir.Bir propoganda malzemesine dönüşmediği sürece.
Yanlış anlaşılmasın öyle olduğunu söylemiyorum.Bu potansiyeli taşıdığını söylüyorum.Bu CE içinde geçerli.

Tıpkı Pardus 'un son kullanıcı tarafından Türk malı işletim sistemi olarak algılanması gibi.

Bilgi evrenseldir.Ne bir etnik gurubun ne bir dini grubun ne de bir şirketin malıdır, ne de bunları temsil etmelidir.

Yukarıdakiler naçizane görüşümdür.Elbette farklı düşünceler olacaktır...

İyi günler diler konunun hassas noktalara taşınmammasını temenni ederim.

MURATSPLAT

Bence bu tür dağıtımlar olmalı.. Biraz inceledim çok hoş olmuş.
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

gypso

e ozaman yakında alevi, musevi ,hristyan , sürümleride çıkarsa şaşırmıyalım :), arkadaşlar acizane fikrim söylemek isterim, belki bunu düşünüp yapan kişiler tertemiz duygularla yaptılar, fakat daha çok bunun gibi basit şeyler dinler arasında tartışma kıvılcımlarını başlatıyor, yada bu tür durumlar inançsız kişilerin eline, ''din sömürüsü yapıyorlar, dini alet ediyorlar '' gibi cümlelerle silah haline gelebiliyor. Daha dikkatli olunmalı
      Bunda o kadar kötü bir durum yok gibi ama yine gereği yoktu bence, insanlar bilgisayarını isteği hale çeviriyor zaten :)

munirekinci

Alıntı yapılan: gypso - 15 Mayıs 2008 - 17:34:15
e ozaman yakında alevi, musevi ,hristyan , sürümleride çıkarsa şaşırmıyalım :)

Hristiyan sürümü zaten var. :)

atillux

İsterseniz bir de bu linki inceleyin...  http://ubuntusatanic.org/news/about/

Ubuntu Satanic Edition

Birkaç yıldır Ubuntu'nun Christian, Muslim ve Satanic edition sürümleri var zaten. Siz neyi tartışıyorsunuz anlamadım. İsteyen istediğini alır, kullanır.

heartsmagic

Neyse tatsızlık çıkmaması için gerekeni yapıyorum. İsteyen istediğini yapar, GNU her türlü fikre açıktır sanırım, kimseyi neden yapıyorsunuz diye yargılayacak halimiz yok, hakkımız da yok.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.