Ubuntu Kurulum Rengarenk Ekran Olup Takılıyor

Başlatan takeiteasy, 08 Ağustos 2009 - 16:00:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

takeiteasy

Selam dostlar,

Bugün ubuntu kurmaya karar verdim ve ubuntunun Official sitesinden indirdim masaüstü versiyonunu.
Packard Bell EasyNote laptopum var.Ekran kartı Nvidia 60xx .

Cd ye yazdım taktım cd yi e boot ekranı geldi işte kurmak istiyorum veya deniyeceğim diye seçenekler var.
Ben her iki seçeneği de seçtiğimde aynı şey oluyor.
Kurulum çizgisi gidip geliyor yükleme sonra ermiş gib gözüküyor sonra ekran sürekli renk değiştiriyor adeta disko ışıkları gibi oluyor ve hiç bir şey yapamıyorum.

Nasıl düzelticem laptop için başka sürüm mü var sorun ne?
Çok Deli Bir Yazardan Çok Deli Bir Blog

<a href="http://tekerleklideli.blogspot.com/">Tıklayın Delirin Siz de </a>

By_Mihni

Konsola düşebiliyormusunuz tahminim ekran kartını tanımamış olarabilir.
konsola düştüğünüzde lspci çıktısını verebilirseniz arkadaşlar yardımcı olacaktır.

localhost

CD Boot asamasinda F4 Kipler bölümü var. Buradan Güvenli Grafik Kipi`ni secip deneme yapabilirsiniz.
Linux LPIC1 - MCSA

kozanibo

arkadaşın konusunu kirletmek istemem ama ekran ve rengarenk olma konusu geçince bende sormak istedim...

benim lap top başlarken bir kaç defa ekran çizgi çizgi ve rengaren oluyor ama sorunsuz açılıyor... bir sakıncası var mıdır...

bir de bilgisayar kapanırken geri giden çizgi ve ubuntu yazısı görünmüyor. siyah ekran geliyor ama yine sorunsuz kapanıyor... laptopum toshiba satellite l300

takeiteasy

Teşekkürler

Güvenli Kipi bir deniyeyim.

Güncelleme: Güvenli Kipte açtım şu an güvenli kipten yazıyorum bu mesajı peki şimdi ne yapacağız? Sisteme kurarsam ubuntu yu daha sonra normal modda açmak isteyince yine ekran kartı sorun olmiyacak mı?
Güvenli kipte gerekli müdahaleyi yapıp driver yükleyip kullanabilecek miyim?

* Bir de bir sorum daha var masaüstünden kur seçeneğini seçtim ve kurulum sihirbazı çalıştı.
Bende HDD 58GB Windows , 15.9GB Pardus kurulu  2gb falanda boş sanırım.
Şimdi pardusu kullanmak istemiyorum yani Ubuntuyu Pardusun yerine kurucam .Peki nasıl seçeceğim sadece pardusun yerine kur diye.

Veya windowsun bi kısmından alsın azıcık pardusu da komple alsın =) 35 gb falan olsun ubuntu.Nasıl olacak? Windowsa zarar vermek istemiyorum .

heartsmagic

Nvidia'nın 6xxx serili kartlarıyla böyle bir problem vardı. Güvenli kipte kurduktan sonra aynı durumu yaşama ihtimalin var, ancak sürücüyü kurduktan sonra sorun olmaz.

Eğer Pardus'u istemiyorsan onun kurulu olduğu bölümü / olarak bağla. Gerisini Ubuntu halleder.
Eğer başka bir alana kuracaksan Gparted gibi bir programla Windows kurulu bölümü küçültmen, artan alanı biçimlendirmen ve Ubuntu'yu buraya kurman gerekiyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

takeiteasy

Teşekkür ederim ,

Driver yükleriz önemli olan düzgün çalışsın =)

Ben windowsumu falan yedekledim o zaman Gpart programını deniyeyim bir şey olursa Windowsu tekrardan kurarım artık sorun olmaz.

Forumu araştırırken şöyle bir şey okumuştum birisinin başlığında.

Windows önce kurulmak istiyormuş ilk windowsu sonra Ubuntuyu kurmazsak windows düzgün açılmıyormuş falan.

Böyle bir durum var mı? Önce hangisini kurduğumun bir önemi var mı yani?

heartsmagic

Aslında yok veya olmaması lazım. Ancak Windows bazen birincil bölümde olmayınca kendi adına sorun çıkartabiliyor. Bizim tarafı bağlayan bir sorun değil bu. O tavsiyeyi biraz da Windows MBR'yi silmesin diye verirler. Senin durumunda bu konu hakkında endişe etmene gerek yok. Fakat şunu hatırlatayım sana. Sen Windows tarafından yer ayırıp Ubuntu kurduğunda, Pardus'un kurulu olduğu bölüm isimleri değişebilir. Örneğin sda4 ise sda5 gibi bir şey olabilir. Bu nedenle Pardus'u kendi Grub'u üzerinden açamayabilirsin. Eğer böyle bir durum olursa Ubuntu üzerinden kullan Grub'u. Sen zaten kurmamazlık gibi bir şey yapmazsan Ubuntu her şeyi halledecektir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.