KDE4 ve Masaüstündeki geleceğimiz

Başlatan hasansahin, 14 Mayıs 2008 - 23:05:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Bedreddin

Ben de GNOME kullanıcısı olarak KDE'ye düzgünce geçmek için dağıtım değiştirmeyi düşünüyorum bu aralar :D
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

xwes

Alıntı yapılan: Eren - 27 Nisan 2009 - 18:54:55
:D

Forever Gnome  :P
Weyn ihs benul KDE 4.2 derult er baferis ken senfi! (Gelecek ancak KDE ile var olmaya devam edecek)
"Nostradamus"

serkans1

pardus ile kde3 serisi ve kde4 kullandım, 3 gün önce ubuntu 9.04 kurdum ve gnome a alışmaya çalıştım, ama olmadı, o yüzden dün gece tekrar kde4 e geçiş yaptım ve kubuntu ile yola devam. bu olay sanırım alışkanlık meselesi :)

kde çok önemli gelişmeler gösteriyor ve bir çok dağıtımın kde öntanımlı olarak yola devam edeceğini düşünüyorum.
özgür dünyayı seviyorum...

Yusuff

Buraya Pardus'tan geldim ve işin gerçeği kde'yi sevmedim. Gnome çok daha güzel geliyor bana.

Kde4 çok güzel ama biraz zamana ihtiyacı var gibi...
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

maxxblade

Gnome ve LXDE'yi seviyorum ama gnome=
:D :D :D

agritux

Kde +3.5 serisini sevmiyorum 3.5 gayet güzelken neden bozdular anlayamıyorum.

esrama

KDE 4 ü niye beğenmiyorsunuz ? Belki şu aralar yeni diye kararsızlıklar yaşanabilir. Oysa 4.5 i göreceğimiz zamanlar 3.5 u aratmayacağını düşünüyorum...

agritux

Bedreddin

Bu KDE - Gnome olayı Linux dünyasının yüz karası! :P İnsanlara alışkanlıklarınızı aşıp Linux kullanın diyoruz, ama Gnome kullanıcıları KDE'ye alışamıyor, KDE kullanıcıları Gnome'a. :D
      bu hasret bizim!

esrama

Bir gün herkes E17 kullanacak :)

düzeltiyorum... nereden aklıma geldiyse... :=

agritux

xwes

Alıntı yapılan: Fuzûli - 01 Mayıs 2009 - 12:40:27
Bu KDE - Gnome olayı Linux dünyasının yüz karası! :P İnsanlara alışkanlıklarınızı aşıp Linux kullanın diyoruz, ama Gnome kullanıcıları KDE'ye alışamıyor, KDE kullanıcıları Gnome'a. :D
Bence guzel bir çekişme KDE belki gnome'yi biraz daha gorsel ve işlevsel olmaya, gnome de belki KDEyi biraz daha kararli olmaya zorluyor bu şekilde. Diger xfce ve E17 gibileri de bunlari hantal bulup hiz ve sadelik arayanlara oynuyor. Bu çekişme bence guzel şeyler doguruyor.

Good False

Alıntı yapılan: chataluck - 01 Mayıs 2009 - 14:14:14
Environment  den kastınız nedir

keşke alıntı yapsaydınız nerede geçiyor environment kafayı yiyeceğim...

agritux

Bedreddin

Alıntı yapılan: xwes - 01 Mayıs 2009 - 19:18:22
Alıntı yapılan: Fuzûli - 01 Mayıs 2009 - 12:40:27
Bence guzel bir çekişme KDE belki gnome'yi biraz daha gorsel ve işlevsel olmaya, gnome de belki KDEyi biraz daha kararli olmaya zorluyor bu şekilde. Diger xfce ve E17 gibileri de bunlari hantal bulup hiz ve sadelik arayanlara oynuyor. Bu çekişme bence guzel şeyler doguruyor.

Laf olsun diye söylemiştim zaten. :)
      bu hasret bizim!

maxxblade

kde 3.5,4.2,4.1 gnome 2.24.1,2.26.1(şimdi kullanıyorum) kullandım
beta veya alpha bile olsa son sürüm bence en iyisidir
kde 3.5'teki menüyü hiç sevmedim ama kde 4 menüsü çok güzel
gnome bence kde'den çok daha güzel ve kmenu4 olsa çok iyi olurdu
ama gnome'a rakip tanımam kde4 çok yakından takip ediyor ve kde'li çok
dağıtım var ama bir ubuntu'nun bir debian gnome'un yeri başkadır bence
bir kişi kde bir kişi gnome kullanıyor ve herkez taraf oluyor
ama ubuntu kullanan sayısı opensuse kullanan sayısından fazla
gnome kullanan sayısı kde kullanan sayısından fazla bu birşey ifade etmiyor ki
önemli olan senin hangisini sevdiğin.

mbt28

Sizce kde4 ü en güzel kullanan dağıtım hangisi?

btermeli

Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

Osman Üngür

En son KDE 3.6 kullanmışım Mandriva üzerinde
KDE 4'ten beri Ubuntu ile deniyorum ancak Gnome'dan sonra çok itici geliyor bana
Simgeler çok büyük vs.

localhost

Linux LPIC1 - MCSA

MURATSPLAT

Alıntı yapılan: mbt28 - 15 Mayıs 2009 - 14:09:02

Bence Pardus. Kubuntu'da biraz çakma gibi görünüyor.
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

erginemr

Alıntı yapılan: mbt28 - 15 Mayıs 2009 - 14:09:02

PCLinuxOS 2010'un KDE4 uyarlamasını da çok başarılı buluyorum.

sudusleri

PCLinuxOS bence çok zorlama bir sistem.. bir hafta dayanabildim. Ayrıca Türkçe desteği vasat...

KDE bence de linux dünyasının gelecekteki masaüstü ortamı olacak.. GNOME 3 ile ilgili birkaç video izledim.. Videolara bakılırsa çok kullanıcı kaybedecek gibi.

Şimdiye kadar kullandığım dağıtımlar arasında Pardus KDE konusunda gerçekten başarılı.. KDE 4.5 ile tavan yapacaktır diye düşünüyorum.. Halihazırda 4.4 te oldukça iyi.. Bir de KDE'nin windows'a benzetilmesini de anlayabilmiş değilim. Yok öyle bir şey :)

Düşten yumak oldun... alıp gittin günahları...

heartsmagic

@sudusleri, senelerdir "Bu Gnome'un nesini beğeniyorlar" diyenleri gördüm, uzun sayılabilecek bir süredir de KDE 4.x.x çığır açacak, çok kullanıcı çekecek, Gnome'u ezecek diyenleri görüyorum :) Şu an sana göre de 4.5 tavan yapacak, Gnome 3 ile kullanıcı kaybı olacak :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.