Dat Formatı için...

Başlatan janparey, 04 Temmuz 2009 - 20:13:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

janparey

arkadaşlar ben nşa da vcd yi takıp cdyi mplayer dan izleyebiliyorum ama sadece .dat dosyası olunca açmiyo sizde açılıyomu yada bunun için önerebileceğiniz bi pro vardir inş yoksa film arşivim bişeye yaramıyacak. şimdiden tskrler

agritux

Dat dosyalarına sağ tıklayıp başka uygulamayla aç deyip mplayer i seçince çalışmıyor mu?
Çalışıyor ise oradan sürekli bu uygulamayı kullanı seçerseniz her zaman öyle yapmak zorunda kalmazsınız.

janparey

ben film cd sini takıp mplayer menüsünden cd tak deyince ancak film izleyebiliyorum. herhangi bir filmin sadece dat dosyasına cift tıklayınca mplayer hata verip açılmıyo

agritux

Herhangi bir Dat dosyalarına sağ tıklayıp başka uygulamayla aç deyip mplayer i seçtiniz mi

GNUbuntu

VCD .dat dosyaları, Linux'da Windows'dan alıştıştığımız şekilde kopyalanamadığı gibi, üstüne tıklayıp seyredilemiyor. O kadar da önemli değil, "Bu kadarcık kusur kadı kızında da olur" derler :)
Önce Saygı...

ihtiyar said

Alıntı yapılan: GNUbuntu - 04 Temmuz 2009 - 22:55:33
.dat dosyaları, Linux'da Windows'dan alıştıştığımız şekilde kopyalanamadığı gibi, üstüne tıklayıp seyredilemiyor. O kadar da önemli değil, "Bu kadarcık kusur kadı kızında da olur" derler :)

Smplayer ve VLC ile kolayca izlenebiliyor. Bilgisayarımdaki Dat dosyalarını çift tık ile izleyebiliyorum.

GNUbuntu

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 04 Temmuz 2009 - 22:56:43
Alıntı yapılan: GNUbuntu - 04 Temmuz 2009 - 22:55:33
.dat dosyaları, Linux'da Windows'dan alıştıştığımız şekilde kopyalanamadığı gibi, üstüne tıklayıp seyredilemiyor. O kadar da önemli değil, "Bu kadarcık kusur kadı kızında da olur" derler :)

Smplayer ve VLC ile kolayca izlenebiliyor. Bilgisayarımdaki Dat dosyalarını çift tık ile izleyebiliyorum.

Bilgisayara kopyaladıktan sonra izlenebiliyor.Uzantı dat olsa da, mpeg zaten bildiğim kadırıyla.
Önce Saygı...

janparey

arkadaşlar ben sorunumu hala çözebilmiş değilim işin garip tarafı ben bi dergiden aldığım cd ekinde HD fragmanlar vardı ve .dat formatlıydı onları açtı ama şu ismi avseq01.dat gibi olan vcd dosyalarını açmıyo

ihtiyar said

Alıntı yapılan: can_66 - 25 Temmuz 2009 - 21:16:29
arkadaşlar ben sorunumu hala çözebilmiş değilim işin garip tarafı ben bi dergiden aldığım cd ekinde HD fragmanlar vardı ve .dat formatlıydı onları açtı ama şu ismi avseq01.dat gibi olan vcd dosyalarını açmıyo
Alıntı yapılan: sessizce - 04 Temmuz 2009 - 20:44:55
Herhangi bir Dat dosyalarına sağ tıklayıp başka uygulamayla aç deyip mplayer i seçtiniz mi

Bunu denedin mi? Başka uygulamalar ile -vlc, totem- denedin mi? Dosyalarının bozuşmuş olma ihtimali var mı? -baika bir bilgisayarda deneyerek öğrenebilirsin-

GNUbuntu

@can_66, ya elindeki filmlerin .dat olan uzatılarını mpg yap, ya da dosyaya sağ tuşla tıklayıp, Başka Uygulamayla Aç'ı seç. Bir kere bu şekilde seçince, dat uzantılı filmler seçtiğin oynatıcı ile ilişkileniyor. Ben bu şekilde tüm oynatıcılarla izleyebiliyorum.
Önce Saygı...

xwes

bende smplayer ile kolayca açiliyor.

janparey

arkadaşlar sizin dediğiniz dosya uzantılarını herhangi bir programla ilişkilendirme olayını biliyorum ama bir kaç program denemesi(totem real vlc ve mplayer) sonucu hiçbirinde çalışmadı .benim pc dede arkadaştada denedik ama sonuç yok sorun nedir anlayamadım?

GNUbuntu

Hımmm ! İlginç bir durum. Peki daha önce dediğim gibi uzantıyı değiştirdin mi?
Önce Saygı...

Deadpool

Dostum movie player ile izlemeye çalışınca .dat için gerekli olan pluginleri bulması lazım internetten bende bulmuştu.

sabian

Dostum mplayer birlikte aç seçeneğiyle bazen yüzümüze gülse de sıkıntı çıkarabiliyor yine de, ama Smplayer yükleyip dene. Vcd'yi tanıttıktan sonra herhangi bir sakınca çıkartmıyor.

yine de mplayer için yol, İhtiyar said'in daha önce karşılaştığım aynı sorunda bana sunduğu ve başarılı olan yol bunu kullanman için sisteminde Mplayer yüklü olmalı, yüklü değilse synaptikten yada aşağıdaki koddan yararlanabilirsin

sudo apt-get mplayer

Alıntı YapMasaüstünde sağ tıklayıp Başlatıcı Oluştur de, türü uç birimdeki uygulama diye değiştir, komut bölümüne;

mplayer vcd://2

yaz ve Tamam de. Böylece bir kısayol oluşturmuş olacaksın. VCD taktığında bu başlatıcıya tıklayabilirsin.

Smplayer kurmak için Synaptikten ya da şu koddan faydalanabilirsin

sudo apt-get install smplayer

bunlar işe yaramadı yada hoşuna gitmediyse bir de burda @enginemréin bir çözüm önerisi var bunu dene

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,6554.0.html

halen çözülmediyse o vcd'yi kır at :D :D :D

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : Thu Aug  6 18:43:58 2009

Bu arada ilginçtir arkadaşlar kodeklerini içerisinde barındırmakla övülen Vlc bende hiç* bir şey çalıştırmadı daha, muhtemelen eksik paketler vardır ama o da ilginç,müzik dinleyeceğimde bile kodek arıyor ama bulamıyor bir yere de yönlendirmiyor.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com