[Çözüldü] Opera ile bütünleşik Kget

Başlatan yvz, 04 Ağustos 2009 - 16:20:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yvz

Opera'nın indirme yöneticisini hiç sevmiyorum doğrusu. Bana oldukça kullanışsız geliyor. Özellikle de Kget'i kullandıktan sonra. Bu yüzden Kget'i Opera ile birlikte kullanmaya çalıştım. ~./opera/menu altındaki menu_adi.ini (genelde standart_menu_1.ini gibi bir şey bu) dosyasında [Link Popup Menu] altına Item, "Kget kullanarak indir"=Execute Program, "kget", "%l" ekleyerek sağ tık menüsünde Kget ile indirme seçeneği ekleyebildim. Ama otomatik indirme yapılan sitelerde yine kendi indirme yöneticisini kullanıyor Opera. Henüz yeni ve acemi bir Opera kullanıcısı olduğumdan bunun çözümünü bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

ironic

Bu komut sadece sağ tık menüsündeki "kget kullanarak indir" ile  seçilen  bağlantı için kget i çalıştırır. İndirme yöneticileri için Oget adında, flashgot a benzeyen küçük bir uygulama vardı. .exe uzantılı olması gerek. Javascript yardımıyla yapılabilir belki.

http://my.opera.com/Lex1/blog/oget-2-4

Ayrıca komutun doğrusu şu şekilde olması lazım.

Item, Kget kullanarak indir="Execute Program, "kget", "%l""

yvz

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim evvela.

Kod yanlış olabilir ama halihazırda o haliyle çalışıyor. Oget programını bilmiyorum ama benim özel olarak merak ettiğim Opera'nın kendi indirme yöneticisini devre dışı bırakarak bir başka programı, özellikle Kget programını, onun yerine nasıl kullanabiliriz Konqueror'da olduğu gibi? Öyle bir durum mümkün değilse zaten Konqueror kullanmaya devam edeceğim çünkü Kget gerçekten severek kullandığım bir program ve Opera'dan vazgeçebilirim şu durumda.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Ağustos 2009 - 17:15:10

Çok iyi bir yol değil ama nasıl yapıldığını buldum, buradan da paylaşayım.

Araçlar -> Tercihler -> Gelişmiş -> İndirmeler kısmında Opera'yla açılan dosyaların türünü gizlenin yanındaki işareti kaldırdıktan sonra, indirme yöneticisinin açmasını istediğiniz dosyanın uzantısını bulup Düzenle diyoruz. Oradan Başka bir yaızlım ile aç kısmına kget yazarak bu dosyaların bundan sonra Kgetle (ya da hangi programı istiyorsak) açılmasını sağlayabiliyoruz.

Kötü yanı tek tek bu dosyaları bulmak. Artık Opera kendi indirme yöneticisini açmaya çalıştıkça listeyi açıp değiştiririm. Daha iyi bir çözüm olmadığını varsayarsak sorun çözülmüştür.

Contempt

Aynı işlemi Firefox ile yapmak münkün mü?
Herşeye Rağmen...

heartsmagic

@Contempt, tam olarak hangi yöneticiyi istediğini Firefox bölümünde sorarsan daha uygun olur. Biz şimdilik bu başlığı kapatalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.