PClabs Ubuntu 9.04 incelemesi

Başlatan emingavas, 02 Mayıs 2009 - 16:01:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

PCLabs'ı her zaman sevmişimdir. Kalitesinden ödün vermeyerek yıllardır kendine has yerini korumuştur. Umarım hep böyle devam eder. @octinum'u da Linux bölümünden iyi bilirim, en son bıraktığımda o aktifti, sanırım hâlâ kendisi aktif :)

Ortak çalışma güzel fikir, fakat burada Nasıl belgeleri hep ihtiyaca binaen yazılıyor.
Haberlerse zaten diğer sitelerden alıntı olarak geçilmekte. Kısacası buradaki bir yazının ilk el olması için ihtiyaca binaen yazılması lazım :)

Donanım testi fikri aslında gayet güzel. Bizler de kendi makinelerimiz için aynı uygulamaya gidebiliriz. Vakit olduğunda ilk olarak ben ilgilenmeye çalışacağım.

Son olarak, açık kaynağa destek çıktığınız için tekrar teşekkür ederiz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

octinum

Aha, heartsmagic! :) Selamlar.

Yok, ben de aktif değilim artık, çünkü zaman kalmadı hiç. Umarım yine birileri yazmaya başlar ama. Yalnız ihtiyaca binaen demişken, *kimin* ihtiyacına binaen olduğu bir soru işareti. Yani sonuna kadar acemi bir kullanıcının Ubuntu altında ihtiyacı olabilecek, bizim çok basit bulduğumuz işler var. Dakikalar içinde yazılabilecek ufak ipuçları var. Ya da en azından PCL'de bunları yazılabilir görüyoruz, yazmak isterseniz buyurun.  :)

Donanım testlerinin ilk örnekleri için şuraya buyurun:
http://global.phoronix-test-suite.com/?k=author&u=pclabs

Bunun üzerine forumda bir şeyler yapacağız. Başlattığımız zaman buraya da konunun hangi adreste olduğunu gösteren bir not bırakırız.

heartsmagic

Selamlar :)
Elbette ihtiyaçlar kişiye göre değişir, bizler de zaman buldukça ufak tefek şeyler karalıyoruz burada. Gerek acemiler için olan bölümde gerekse diğer bölümlerde irili ufaklı belgeler mevcut. Ancak daha büyükleri için olursa orayı da kullanabiliriz :)

Test sonuçlarına da en kısa sürede göz gezdireceğim, ellerine sağlık.

eren

@octinum foruma hoş geldin. Pclabs'dan tanıdığım ve sevdiğim birinin aramızda olması güzel bir duygu. Açık kaynağa ve özgür yazılımlara destek olacak her oluşumun yanındayız. :)
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

octinum

Bu arada, bu gece itibariyle PC Labs'ta Ubuntu Server'a geçmiş bulunuyoruz, hayırlı uğurlu olsun. :) Debian Lenny bir şekilde elde patlayıp sonra da kurulmayı reddedince daha fazla vakit harcamamak için benim eve gelip Ubuntu 9.04 Server'ı ve sunucuya kurduk. LTS mi kurmalıydık bilmiyorum ama tamamen plan dışı ve hızlı geliştiği için LTS indirmeye vakit yoktu. Yani artık PC Labs da "powered by Ubuntu".  :)

İlerleyen günlerde Ubuntu Server maceramız hakkında daha fazla yazacağız. 

Not: Bu arada heartsmagic ve Eren, sıkı katılımcı olmayı isterdim ama daha kendi forumumuza nefesim yetmiyor. :) Zaten takip ediyordum burayı da, üyelik almış oldum böylece. Herhalde denkgeldikçe yazarım ama pek sıkı katılım olmazsa kusuruma bakmamanızı rica edeceğim artık...

heartsmagic

Ne kusuru, aynı şeyler bizler için de geçerli zaten. Herkes zaman ilerledikçe sadece bir yere katkı yapabiliyor yoğunluktan ötürü. Hatta gün geliyor orası da bitiyor. Buralarda olduğunu bilmek bile güzel.

Bu arada sunucunuz hayırlı olsun :D LTS bence çok sorun değil, kararlı sürümler çıktıktan sonra güncellemeler pek problem olmuyor gibi.

eren

Hayırlı olsun. @heartsmagic gereken cevapları zaten vermiş, bende aynı şeyleri düşünüyorum. :)
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

pwl

Teşekkürler incelemeye hemen bakacağım, yeni bir linux kullanıcısı olarak öğrenmem gereken çok şey olduğuna inanıyorum,öğrenmek güzeldir :)