[Arşiv][Çözüldü] Ubuntu'yu kaldırma isteği

Başlatan 123, 13 Mayıs 2008 - 23:13:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

123

Ben bilgisayarıma ubuntu kurdum.Fakat kardeşim bilgisayardan pek anlamıyor.B.sayar açılırken windowsu seçmeyi bile başaramaz.Ama ubuntu güzel bir işletim sistemi.İleri de tekrar kuracağım.
Şu an ubuntuyu b.sayarımdan kaldırmak istiyorum.Ne yapmalıyım?

ufuk_k

Ubuntu kurulduğu yerden kendi istemediği sürece çıkmaz.

123

o nasıl oluyor?biri bana yardım etsin.Ubuntuyu kaldırmak istiyorum.

demir

Grub ayarlarını yapıp oradan Windows'u seçmesini gösteremez misin?

Bu da bir seçenek..

Eğer 2 tane hardtiskin varsa.. Windows'un bulunduğu harddiski master belirle.. Bu işlemi Bios'tan yapabilirsin....
LIVE FREE OR DIE

Aklı olan Linux, Parası olan MAC, ikisi de olmayan Windows :)

munirekinci

Bak şuan bilgisayarında hem Vista hem Ubuntu kurulu bilgisayarını açtığın zaman işletim sistemi seçmeni sağlayan menüde (Grub) Vista'yı birinci sıraya alırsak kardeşin için bir problem olmaz.

Şuan sen, Ubuntu'yu yükledin ve hiç kullanmasını bilmediğin için korkuyorsun. Neden biraz daha kurcalayıp öğrenmeye çalışmak yerine kaçıyorsun?

Ubuntu'yu kuralı 30 dk oldu mu? 15 dk olsun Ubuntu'yu kurcaladın mı?
Windows'u ilk kez açtığında kullanmasını biliyor muydun?

Şimdi bahaneyi hiç kardeşine atma, önyükleyici listesinde Vista 1. sıraya alındığı zaman bal gibide kardeşin açar. Ancak sen öğrenmek ve araştırmak istmiyorsun. Olabilir mi. Evet kullanmak istemiyor olabilirsin. Kimse sana zorla birşey kullandırtamaz. Ancak sorun burada senin bilmediğin herşeyden kaçman.

Ortacağ'da okyanustan korkan gemiciler gibisin. AÇılmaktan korkuyorsun. Ve dolayısı ile yeni şeyler keşfedemeyeceksin.

Bütün bu sebeplerden dolayı nasıl silineceğini sana anlatmıyorum.

123

Açıkçası ubuntu beni korkutuyor.Çünkü hiç birşey bilmiyorum.Ne olur biri bana ubuntu nasıl kaldırılır anlatsın.Nasılsa CD si var.İstediğim zaman tekrar yükleyebilirim.

123

Napalım.Tek başıma yapmam gerekn şey en iyisi bilgisayara format atmak.

demir

Neden korkutuyor seni ubuntu :) irc e gelebilir misin?

LIVE FREE OR DIE

123

Valla çevremde ubuntu kullanan kimse yok.İlk önce onlara ubuntuyu kurmalarını sağlamalıyım.Birşeyi ilk ben yapıyorsam (çevreme göre)kesin büyük hatalar yapıyorumdur.
"ırc" nedir?

Semih

Ya kardeş korkma bende sen gibiydim ne oldu bak.1 senedir Linux işletim sistemlerini kurup kaldırıyor ve 7 aydır Ubuntu kullanıyorum.Çok memnunum.Irc chat kanalı.#ubuntu-tr kanal burası

Sen açık kaynak felfesine güven ve inan.Bak emin ol seni gayet mutlu edecek.
A.Semih Türk

demir

Şu an windows ta isen.. mIrc ile bağlanabilirsin..

adres bilgileri şurada:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,402.0.html

Ya da Pidgin ile bağlanabilirsin.. Çok yetenekli bir instant messenger..

MSN, Gtalk, Yahoo, AOL hepsine aynı anda bağlanıyorsun..

Win sürümü de var.. Onun la irc e bağlanabilirsin.. PİDGİN KUR

Pidgin'le nasıl bağlanacağın bak burada ne güzel anlatılmış:

Pidgin'le bağlan İRC'e

Not: Bu arada başlığı düzelttim. "Ubuntu Kaldırımı"  doğru kullanımın değil. (Arnavut Kaldırımı) "Ubuntu kaldırma isteği" diye yazdım...
LIVE FREE OR DIE

Sypro

Windows kurulum CD'niz varsa normal şekilde kuruluma geçin ve partition ekranında ubuntu'nun olduğu partition'ı ve swap alanını uçurun sorun çözülsün.
Ya da GParted'ı çekin, bilg.ı onunla açın ve oradan partition'ları uçurun yine sorun çözülsün.

Eğer derdiniz Ubuntu ile değilse Grub'dan default sistemi windows seçin süreyi de 3 saniye yapın kardeşiniz grubmuş sistemmiş seçmekmiş uğraşmasın 3 saniye içinde windows açılsın.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

123

heartsmagic

Alıntı yapılan: Sypro - 14 Mayıs 2008 - 00:23:40
Windows kurulum CD'niz varsa normal şekilde kuruluma geçin ve partition ekranında ubuntu'nun olduğu partition'ı ve swap alanını uçurun sorun çözülsün.
Ya da GParted'ı çekin, bilg.ı onunla açın ve oradan partition'ları uçurun yine sorun çözülsün.

En başından beri söylenmesi gereken şey buydu zaten. Zorla güzellik olmaz. Biz her zaman buradayız, kurduğun zaman buyurur gelirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

such

Alıntı yapılan: munirekinci - 13 Mayıs 2008 - 23:21:04
Ortacağ'da okyanustan korkan gemiciler gibisin. AÇılmaktan korkuyorsun. Ve dolayısı ile yeni şeyler keşfedemeyeceksin.

Lise deki hocam aklıma geldi bir an :p Kızmayın ama öğrenmek istemeyen kişiye zorla bir şey öğretilmez öğrensede faydası dokunmaz.

123

Birşey sorucam.Ben bilgisayara format attım.Ama daha önce ubuntuyu kurmadan önce yerel disk D deki herşeyi C ye attım.Yerel disk boyutu eskiden 119 gb gösterirken şimdi 4 gb gösterio onu nasıl düzelteceğim?

123

Formatı pek iyi yapamadım.Ama olsun zaten Xp ye çevittirecektim.Artık bilgisayarcım komple ayarlar herşeyi.Size ubuntu ile iyi çalışmalar.

123

benim eski windows bilgilerim falan bilgisayarda hala duruyor.Eskiye dönmek istesem yapabilirmiyim?

heartsmagic

Windows soruları Windows forumlarında sorulur.
Başlık çözülmüş, etiketlenmiş ve kapatılmıştır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.