Ubuntu SQL server

Başlatan SametAras, 03 Ağustos 2009 - 00:35:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SametAras

Merhabalar,

Arkadaşlar tek tek sizlerden özür dilerim. Lakin yardımcı olursanız, çok müteşekkir kalırım. Ubuntu üzerinden SQL komutları çalıştırabileceğim, SQL uygulamaları yapabileceğim, bir paket söyler misiniz ?

Saygılarımla;
Aras, Samet.

command

mysql kuracaksın ama daha basit olmasını istersen sqlite ilede yapabilirsin
sqlitebrowser programıda işine yarayacaktır

Ertan ERBEK

Kusura bakmayın konuyu tam anlayabilmek için soruyorum,

SQL sistemleri basit anlamda bir notepad gibi çalışırlar ve excel sistemine benzeyen hücresel yapılara sahiptirler. Yaptıkları işse kendilerine gönderilen verileri yine kendilerine gönderilen kıstaslara göre bu hücrelere yerleştirmek gerektiğinde aynı hücreyi gönderilen kıstaslar konusunda okuyabilmek.

Bildiğim bu kısıtlı bilgiye dayanarak SQL üzerinde bir program yazmak değil de database olarak SQL
sitemlerini kullanan bir program yazmak istiyor olabilirsiniz.

Bu durumda PHP gibi bir dil kullanabilirsin ki çok basit bir text editörü üzerindede yazabilirsin ya da direkt bash veyahut perl kullnabilirsin.

Ama ben bunları kullanıyorum bana bir database sunucu lazım diyorsan o zaman istediğinin karşılığı mysql programı yönetmek içinde phpmyadmin kullanabilirsin.
Elbet bir gün bende Linux cuyum diyeceğim.

Başkalarının bilmediği bilgi, bilgi değildir. Bilgini paylaşmak için SUDO ya katkılarını bekliyoruz.