[Çözüldü] Görsel efektler açıkken filmlerde kararma - VLC

Başlatan hasanyılmaz, 08 Mart 2008 - 03:05:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasanyılmaz

Görsel efektler açık olunca Vlc ile izlediğim filmlerde görüntü kayıp, sadece karartı. Bu sırada film devam ediyor ve ses var. Efektleri kapatınca sorunsuz çalışıyor.

[IMG]http://img441.imageshack.us/img441/9295/efektler23fq8.th.png[/img]

Her film izlerken kapatmam mı gerekli, yoksa eksik bir şeyler mi var?

EK: Firefox'da Mozilla-Vlc eklentisinin kullanıldığı videolarda da aynı sorun var.

heartsmagic

Bu sorunun bir benzerini ben de Mplayer ile yaşıyorum, hem de konsoldan kullanmama rağmen. Film izlerken belli bir süre sonra ekran kararıyor. Şu an için tek çözüm olarak görsel seçenekleri tamamen kapatmadan fusion-icon sayesinde pencere yöneticisini Compiz yerine Metacity olarak değiştirmeyi kullanıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Tilkisan

Kullandığınız programlarda Preferences -> Video -> Output kısmını X11 olarak, yada default ayardan çıkarıp uygun olabilecek  diğer bir Modulle değiştirerek denermisiniz.

hasanyılmaz

Alıntı yapılan: Tilkisan - 08 Mart 2008 - 20:11:06
Kullandığınız programlarda Preferences -> Video -> Output kısmını X11 olarak, yada default ayardan çıkarıp uygun olabilecek  diğer bir Modulle değiştirerek denermisiniz.

Teşekkürler, herhangi bir sorun görünmüyor şimdilik..  :)

Tilkisan

Ben Teşekkür ederim , işe yaradığına sevindim   :)

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

SoulSmasher

ati sürücülerinde var bu hata genelde. envy ile kurulsa da durum aynı. x11 ile açılırsa software renderer oluyor. o zaman video resize edildiğinde vs performans yerlerde.. ubuntuforums.org da da sordum, genelde aynı hatadan şikayetçi herkes

ben şahsen panele 2 ayrı buton ekledim
birinin kodu
metacity --replace
diğeri ise
compiz --replace

metacity olana tıkladığımda görsel menüler(avant window navigator, emerald vs, compizfusion ve diğer efektler) kayboluyor, ama videoları svn den indirdiğim ve derlediğim mplayer + smplayer ile (bu kombinasyonu tavsiye ederim) rahatlıkla izleyebiliyorum. izledikten sonra compiz butonuna tıklıyorum ve tam gaz işlerime devam :)