[Çözüldü] makina kastığı zaman oturum kapanıyor

Başlatan komikimben, 13 Mayıs 2008 - 15:32:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

komikimben

bir haftadır sürekli olan durum. aşırı derecede makinaya yüklendiğim zaman makina otomatik olarak oturumu kapatıyor?

bu sizce iyi mi kötü mü?

yani bunu engellemenin bir yolu var mı?

munirekinci

munirekinci

sedefsiz_masrapa

ya geçen gün okulda hocanın birine bu kasmak kelimesini kullandım. " hocam baya kastık arkadaşla ama bulamadık deyiverdim". adam demediğini bırakmadı bana yaa. yarım saat konuştu, sinir oldum. sanki türk dilini bozmak için gönderilmiş bir ingiliz ajanıymışım gibi yarım saat nutuk attı bana. :D şimdi heryerde kasıtlı olarak kullanıyorum bu kasmak kelimesini  >:( herkes kassın bu kasmak kelimesini! >:(
başlığı okuyunca dayanamadım yazdım, konuyla ilgisiz, çok özür dilerim.

Semih

Kasmak=zorlamak

Konuşurken sadece biraz kaba kaçıyor.Yorumlayanın içine bağlı birşey :)Kasma boşver ;)
A.Semih Türk

komikimben

tabi ki 8.04 kullanıyorum.

benimkisi durup dururken olmuyor. makina zorlandığı zamanlarda oluyor. 3 5 dakika ara ile 2 defa olmştu.

ama günlercede olmuyor.

dedimya heralde otomatik koruma amaçlı yapıyor sandım.

munirekinci

Sadece bilgisayara yoğunlaştığın zamanlara denk gelmesi bence rastlantı. Ancak genel itibariyle o başlıktakiyle aynı problem.

komikimben

kesinlikle rastlantı değil. demin gene oldu.

.rar uzantılı bir dosyayı extract ederken video acmak istedim, bir yandan azureus çalışıyordu ayrıca kopete ve amorokta aktifdi.

bir program daha çalıştırayım dedim göçtü.

bence tevafuk falan degil.

munirekinci

Acaba işlemcinin ısınmasından kaynaklanıyor olabilir mi?

komikimben

bencede mantıklı dediginiz. masaüstü kullanıyorum bende günlerce kapatmadıgımda oluyor ama dedimya reset atmıyor sadece oturumu kapatıyor.

bu işte biraz garip.

heartsmagic

Aşırı ısındığı zaman sistemi kapaması normal ancak o da çok ısınırsa. Şu canım dizüstümde kdelibs'i derlerken (ki paket derleyenler bilir qt uygulamaları deli gibi işlemci yer derlenirken) 3-4 defa sistemimin kapandığına şahit oldum ancak oturum kapama değildir bu.

Ancak bu dediğim olay çok istisnai bir durum. Linux genel anlamda senin söylediklerinde kolay kolay çakılmaz. Tamam cevap vermekte gecikir ama oturumu kapaması biraz garip. Sistem özellikleri ve bellek miktarını düşünmek gerekebilir bu durumda.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ufuk_k

Isınma olunca anakart kendiliğinden tehlikeye karşı gücü keser, çat diye kapatır. Bir süre de açmaz. Bunun öyle bir şey oldugunu sanmıyorum, bu X ile ilgili birşey.

erginemr

Oturum kapanma hadisesi Gutsy'de bana da oluyordu. Envy ile NVidia sürücüsünü güncelleyerek kurtulabildim.

heartsmagic

komikimben

yok bende uzun zamandır olmuyor. dün akşam firefox o kadar kastırmasına rağmen kapanmadı.  ;)

heartsmagic

Tamamdır, etiketleyip kapatalım o zaman.