Linux Mint 5.0 Elyssa BETA

Başlatan umutubuntu, 13 Mayıs 2008 - 14:12:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

umutubuntu

Ubuntu 8.04'ün çıkmasından kısa bir süre sonra Ubuntu Hardy Heron tabanlı
Linux Mint 5.0 Elyssa BETA duyuruldu.
Linux Mint her zaman olduğu gibi geleneğini bozmamış ve bir çok yeni farklı özellik eklemiş.

Sürüm notları burada

ufuk_k

-"You don't need to open synaptic or to launch a terminal anymore, if you want to uninstall an application, simply right-click on it in the menu and select "Uninstall".

Bu güzelmiş de, çok da gerekli mi bilmiyorum.

-The search dialog now supports the GetDeb.net software portal (get.debde arama yapıp, paket yüklüyor isteğe bağlı)

Güzel bence, bazen orada güncel oyun paketleri oluyor. Ya da Hardy için olmayan ama Gutsy-Feisty için paketler.

-@heartsmagic:
  "Gnome-Do doesn't just come installed by default in Elyssa, it's configured to run in the background. Press SUPER+SPACE and it should appear."

:)

-"it wasn't enough for the terminal to show stupid fortunes, we now have them said by a koala, a moose, or even Tux himself!"

Terminal'de fortune penguen filan çiziyor şu klavye karakterleriyle, koala falan da çiziyormuş :D

-"The default music management application is now Rhythmbox...Rhythmbox replaces both Amarok and SoundJuicer.

Bu da ilgnç olmuş, amarok öntanımlı mıydı, bilmiyordum.

umutubuntu

Alıntı yapılan: ufuk_k - 13 Mayıs 2008 - 14:37:32
-"You don't need to open synaptic or to launch a terminal anymore, if you want to uninstall an application, simply right-click on it in the menu and select "Uninstall".
- Synaptic açmadan uygulama kaldırılabiliyor.
- Gnome-do öntanımlı.(@heartsmagic buna sevinecektir eminim :) )
- Amarok bu sefer yüklü gelmedi,ön tanımlı Rhythmbox.

heartsmagic

Biz Mint'yen önce koyduk ama hala kararlı olamadık :)
Gnome-do listesinde okumuştum bunu David bayağı sevinmişti.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eren

Mint'e özel yazılımlar ve düzenlemeler Mint deposunun eklenmesi ve o yazılımların kurulması ile yanlış bilmiyorsam Ubuntu üzerinde de kullanılabilir hale geliyor.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

umutubuntu

Synaptic depolar kısmına ekleyebileceğiniz Linux Mint depo adresi
URI  :  http://packages.linuxmint.com/
Dağıtım  : Elyssa
Bölüm(ler)  :  main upstream import