[Çözüldü] youtubede video izleyememe

Başlatan ERG1959, 30 Temmuz 2009 - 16:52:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yusuff

Sen de sağol abi. Ben de bir kaç gün siteye giriyordum ve senin dediğin hatayı alıyordum. Ta ki bir forumda bunu gördüm. Orda Windows için anlatılıyordu, sonra bir arkadaş burda böyle olur diye anlattı.

Sen daha iyi bilirsin hayırlı akşamlar.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

ERG1959

kızmak darılmak pes etmek yok tabiki herkezin kendi bilecegi birsey secimlerini özgürce yapmak bende özgür olmayı sevdiğim icin bu sisteme gecmek istedim maalesef olmadı biliyodum olmayacagını bu arada izlesene. com izleyebiliyorum  napalım youtube de eksik olsun ilgine tesekkür ederim umarım bir gün sana mesaj yazarım oldu sorun bitti diye sana yollamak icin ekran görüntüsü hazırlamıstım ama msn adresin olsaydı sorunun ne oldugunu yollayacaktım iyi aksamlar

galot

Alıntı yapılan: ERG1959 - 31 Temmuz 2009 - 22:04:50
kızmak darılmak pes etmek yok * tabi ki herkezin kendi bilecegi birsey secimlerini özgürce yapmak bende özgür olmayı sevdiğim icin bu sisteme gecmek istedim maalesef olmadı biliyodum olmayacagını bu arada izlesene. com izleyebiliyorum  napalım youtube de eksik olsun ilgine tesekkür ederim umarım bir gün sana mesaj yazarım oldu sorun bitti diye sana yollamak icin ekran görüntüsü hazırlamıstım ama msn adresin olsaydı sorunun ne oldugunu yollayacaktım iyi aksamlar
Flash ile ilgili bir problem olup olmadığını anlamak için önerdim.

ERG1959

adobenin sitesinden baktım benim kullandıgım sürüm bir eski ama facebook ve google ve sizin verdiğiniz sitede sorun yok

ubuntuki lilith

arkadaşlar lütfen pes edip de hemen söylenmeyelim forumdaki daha deneyimli arkadaşlarımız zamanları elverdiğinde burada muhakkak bizlere cevap veriyor. bu konu başlığını başlatan arkadaşım.ben de bikaç aylık ubuntu kullanıcısıyım ama birçok sorun yaşasam da forum sayesinde hepsinin üstünden gelebildim bu vesileyle bir kez daha teşekkür edeyim.benim birkaç güne kadar youtube'da video izleme sorunum yoktu.şimdi de sizin gibi siteye giriyorum ama videoyu izlemeye çalıştığımda o bahsettiğiniz ingilizce uyarı geliyor yani video açılmıyor.ilk verilen dns ayarlarını yazdım olmamıştı şimdi yeni verilenleri deneyeceğim ve yeniden başlatacağım çözülürse bildiririm.aynı zamanda izlesene com'dan video izleyebiliyorum.youtube'a özel bir sorun sanırım.

Yusuff

ERG1959: Demek ki flash sorunu falan değil. Ben senin sorununun benimkiyle aynı olduğuna inanıyorum ve benim dediklerimi yapmadığına inanıyorum. :)

Kızmak yok, abi-kardeşiz burda.

localhost

Sanirim sizin kullanici ile SIKINTINiz var. Buna bir el atalim.
sudo gedit /var deli acilan dosyanin icine birseyler yazin kaydetin bakalim. Sonuc ne olacak.
Linux LPIC1 - MCSA

ubuntuki lilith

Alıntı yapılan: yusufsan21 - 31 Temmuz 2009 - 21:44:27
ERG1959: Lütfen şunları yapar mısın?

Sistem > Tercihler > Ağ Bağlantıları'nı açıyoruz. Auto eth0'ı işaretleyip Edit diyoruz. Ipv4 Ayarları sekmesini açıyoruz.

Otomatik(DHCP) yazanı Sadece otomatik (DHCP) adresleri olarak değiştiriyoruz.

Dns sunucular : 208.67.222.222

Alan Araştırma : 208.67.220.220

Ardından bilgisayarı yeniden başlat ve dene!

Burda yapamayacağın bir şey var mı? Hele bir dene. Lütfen

burada denilenleri yapıp yeniden başlattım ve artık yotube videolarını izleyebiliyorum.teşekkürler...

ERG1959

KIRMIZI VE YUSUF ARKADASIM BURDAYIM KIRMIZI AREKADASIN DEDİĞİNİ YAPTIM ACTIM BİRSEYLER YAZDIM KAYDETTİM VE KAPATTIM SONUC ??? O DNS ADRESLERİNİ NEREYE YAZACAM ?????????????????????????????  ONUN GİBİ BİNLERCE ADRES VERDİLER BANA AMA OLMUYOKİ

Yusuff

Hah işte şimdi anlaştık. Bekle bir yere ayrılma. Geliyorum.

bytan

Genel olarak 3 ayrı yöntemle dns değiştiriyoruz. İlki ağ yöneticisi aracılığıyla, ikincisi resolv.conf dosyası üzerinden ve üçüncüsü dhclient.conf dosyası düzenlemesi ile. Ağ yöneticisi ayarlarınızı göz ardı edersek, diğer iki dosya içinde opendns değerleri görünmüyor. Nasıl yapılacağını bir önceki sayfada belirttim. Sakin şekilde bunu yapabilirsiniz. Sudo komutu verdikten sonra, şifrenizi girmelisiniz. Fakat şifreniz yazılırken ekranda görünmez.

Önce aşağıdaki komutu verin ve sonra 1. sayfaya gdiip verdiğim komutları sırayla deneyin. Veya @ubuntuki'nin attığı adımları atın. Ve rica ediyorum mesajlarınızı büyük harflerle yazmayın:

sudo chattr -a /etc/resolv.conf
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

localhost

sudo yu kullanabiliyorsun. ls -l /etc/resolv.conf bu cikti ne diyor?
Linux LPIC1 - MCSA

ERG1959

peki yazmam

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Temmuz 2009 - 23:37:32

-rw-r--r-- 1 root root 53 2009-07-31 16:52 /etc/resolv.conf
bunu diyo

bytan

Sanırım chattr +a ile sudo'lu kullanım için bile dosyaya yazma hakkı kapandığı için böyle hata verdi.

Tüm adımlar bittikten sonra aşağıdakinin çıktısını aktarın buraya:

cat /etc/resolv.conf | grep nameserver

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

localhost

@bytan dosyaya kayit yapamiyorki nasil giris yapacak ? sudo ile giris yasaklandigi icin nasil yazacak ?
Linux LPIC1 - MCSA

bytan

İlk sayfadaki mesajımda giriş yaptırıp kapattırdım. Veya daha önceden bunu yaptı.

PF @ ST

localhost

Bir yerler karismis. Suanda o dosyada degisiklik yapamiyorki :) neyse senin istedigin ciktiyi versin bakalim. Dogru girmismi ayarlari ?
Linux LPIC1 - MCSA

ERG1959

nameserver 192.168.2.1
cıktının sonucu bu yani benim modemimim ip i bu bence

bytan

Chattr -a ile dahi giriş yapamıyorsa, dediğin gibi başka bir şey vardır orada. :)

Aşağıdaki ile dosyanı aç:

sudo gedit /etc/resolv.conf

Var olan nameserver satırının başına # karakterini koy ve aşağıdaki iki satırı dosyanın sonuna ekleyerek kaydedip kapat:

nameserver 208.67.220.220
nameserver 208.67.222.222

Son olarak aşağıdaki komutu ver:

sudo chattr +a /etc/resolv.conf

Ağı yeniden başlat:

sudo /etc/init.d/networking restart

Bilgi vermek içinse aşağıdakinin çıktısına bakalım:

cat /etc/resolv.conf | grep nameserver

PF @ ST

heartsmagic

sudo ile yazamamasının nedeni muhtemelen @bytan'ın dediği gibi chattr meselesi. chattr için hem -a hem -i o işi görür, bu nedenle garanti olması açısından:

sudo chattr -i /etc/resolv.conf

Ardından klasik DNS değiştirme yöntemleri denenebilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

localhost

Burada sudo ya dosya icin sinirlandirma getirmenin sebebini anlamadim ?
Linux LPIC1 - MCSA

ERG1959

fenerbahce@fenerbahce-desktop:~$ cat /etc/resolv.conf | grep nameserver
# nameserver 192.168.2.1
nameserver 208.67.220.220
nameserver 208.67.222.222
fenerbahce@fenerbahce-desktop:~$
cıktı bu

Yusuff

Açıldı mı açılmadı mı? Çatladım burda. :)

localhost

Gir bakalim istedigin siteye :) calisiyormu ?
Linux LPIC1 - MCSA

bytan

@Kirmizi, sınırlama getirilmediğinde, içindeki değerler eski haline geliyor.

Heyecanla bekliyoruz bakalım. :)

PF @ ST