[Çözüldü] youtubede video izleyememe

Başlatan ERG1959, 30 Temmuz 2009 - 16:52:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ERG1959

merhaba uzun bir aradan sonra tekrar burda olmak heycan verici minik sorunum var yotubede video izleyemiyorum video penceresi acılıyo fakat an error ocurred plaese train again later diye bir yazı cıkıyo yardımlarınız icin şimdiden tesekkürler

Göktürk

Aynı sorun bendede vardı hallettim. Sistem,tercihler,ağ bağlantıları,kablolu,autodüzenle,ıp4 ayarları, sadece otamatik(dhcp)adresleri,dns sunucular : 208.67.222.222,208.67.220.220 araya virgül nokta ile karıştırma ip ve proxy değiştirmeden dns ile halledebilirsin.  ;) open dns
anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

ERG1959

Selam arkadasım benim youtubeye girme sorunum yok ordaki videoları izleyememe sorunum var kaldıki dns ayarlarını yapmasan youtubeye zaten giremem

Göktürk

aynı hata bendede oldu kardeş giriyom videoları izleyemiyorum hata ekranı o yüzden söledim  ;D
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

Yusuff

Alıntı yapılan: ERG1959 - 30 Temmuz 2009 - 17:11:55
Selam arkadasım benim youtubeye girme sorunum yok ordaki videoları izleyememe sorunum var kaldıki dns ayarlarını yapmasan youtubeye zaten giremem

İşte o sorun, bu dnsleri girerek çözülüyormuş...
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

sabian

Sorun sahibi arkadaşın sıkınsı bitti mi? Halloldu mu yani?
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

Göktürk

ERG1959

üzülerek ifade edeyimki sorun cözülmedi sizin verdiğiniz dns leride giremedim ama daha önceden yazmış oldugum dns leri kaldırmam gerekki sizin verdiklerinizi girebileyim nasıl yaptıgımı unuttum terminalde bir komut verip yazmıstım neyse elbet düzelecek

bytan

Aşağıdakilerin çıktıları neler?

cat /etc/resolv.conf | grep nameserver
cat /etc/dhcp3/dhclient.conf | grep prepend
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ERG1959

1. sorunuzun cevabın ameserver 192.168.2.1
2.sorunuzun cevabı prepend domain-name-servers 127.0.0.1

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Temmuz 2009 - 18:19:07

selam arkadaslar benim bu sorunumu cözecek birisi yokmu allahaşkına youtubeye giriyorum orda sorunum yok sectiğim videoları izleyememe sorunum var cıkan yazı sudur  an error occurred plaese train again later  dns lerle sorunum yok ama acılmıyo nedense

bytan

Çıktıyı tam olarak kopyalayıp yapıştırsaydın daha iyi olurdu. Örneğin prepend satırının başında # karakteri var mıydı?

DNS ayarın olmamış görünüyor bu dosyalardan bakınca. OpenDNS ayarlarını yaptığın zaman bu sorununun çözüleceğini belirtiyorlar.

Aşağıdaki ile dosyanı aç:

sudo gedit /etc/resolv.conf

Var olan nameserver satırının başına # karakterini koy ve aşağıdaki iki satırı dosyanın sonuna ekleyerek kaydedip kapat:

nameserver 208.67.220.220
nameserver 208.67.222.222

Son olarak aşağıdaki komutu ver:

sudo chattr +a /etc/resolv.conf

Ağı yeniden başlat:

sudo /etc/init.d/networking restart

Bu ayarları yapmadan önce ağ yöneticisinde yapmış olduğun düzenlemeleri geri al, eski haline getir.

Son olarak, sana yardım etmeye çalışanlara da senin yardımcı olman lazım ki kısa sürede sorunun giderilsin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ERG1959

SELAM İLGİNE TESEKKÜR EDERİM MAALESEF OLMUYO CÜNKÜ DEDİKLERİNİ YAPIYORUM KAYDET DEDİĞİM ZAMAN YETKİN YOK DİYO NE YETKİSİ BU ANLAYAMADIMKİ

localhost

sudo gedit /etc/resolv.conf basinda sudo olan komutlarda mutlaka kullanici sifresini girmelisiniz. Bu sekilde root yetkilerini kisa süreligine almis oluyorsunuz. /home klasörü disinda yapacaginiz her is icin sudo komutunu kullanmalisiniz.
Linux LPIC1 - MCSA

ERG1959

TESEKKÜR EDERİM KULLANICI SİFREMİ GİRSEM BİLE MAALESEF KAYDET DEDİĞİM ZAMAN YETKİN YOK DEMEYE İNATLA DEVAM EDİYO BEN DAHA İNATCIYIM AMA SABRIMINDA BİR SINIRI VAR HER AN BOOT EDİP WİN XP CD İNİ TAKABİLİRİM AZ KALDI

ubuntuki lilith

alev@alev-desktop:~$ cat /etc/resolv.conf | grep nameserve
nameserver 192.168.2.1
alev@alev-desktop:~$ cat /etc/dhcp3/dhclient.conf | grep prepend
#prepend domain-name-servers 127.0.0.1;
alev@alev-desktop:~$

benim çıktım da bu şekilde verilen DNS'leri de girdim ama hata devam ediyor.

ERG1959

son kez yazıyorum artık yoruldum youtube e girmek konusunda sıkıntım yok örnegin deep purple nin uada led zeppelinin bir sarkısını aratıp dinlemek istiyorum ama maalesef o hata mesajlarını vermeye ısrarla devam ediyo yada kendimi dünyanın en aptal ve moron adamı ilan edip wine geciyorum

Dixie

sudo aptitude install ubuntu-restricted-extras

Belki bunu yapmışsınızdır ama yazdıklarınızdan yapıp yapmadığınızı anlayamadım. O yüzden bir hatırlatayım dedim.

ERG1959

saol arkadasım o yazdıgının ne oldugunu anlasam zaten burda ne işim olur 40 yasından sonra linuxu merak ettik herseyimizi yedekleyip ubuntuya gectik basımıza gelmeyen kalmadı bir sarkı dinleyemedim bir video izleyemedim istediğim bir sayfaya giremedim e o zaman bu nasıl bir işletim sistemi sanırım sadece bilenlerin kullanacagı birsey

Dixie

Uygulamalar>Donatılar>Uçbirim burayı açıp yazdığım komutu girseniz. Flash eklentisi, video codecleri ve bazı fontların yüklenmesine yarayan bir komuttur. Belki kurulumu yaptığınızda bu adımı göremediniz diye hatırlatmak istemiştim.

Aynı yaştayız, ilk başlarda ben de sizin gibi çok sinirlediğim anları hatırlıyorum. Başta ben de sizin gibi zorlansam da forumdaki arkadaşların yardımları ile bence dünyanın en iyi işletim sistemini kullanmaya başladığımı da belirtmek isterim.

ERG1959

an error ocurred plaese train again later  bunu ne oldugunu bilen ve cözene laptop hediye edecem sabahlara kadar calısacam yemiyecem yedirecem kafaya taktım 3000 usd helal olsun

Yusuff

Alıntı yapılan: ERG1959 - 31 Temmuz 2009 - 21:19:27
saol arkadasım o yazdıgının ne oldugunu anlasam zaten burda ne işim olur 40 yasından sonra linuxu merak ettik herseyimizi yedekleyip ubuntuya gectik basımıza gelmeyen kalmadı bir sarkı dinleyemedim bir video izleyemedim istediğim bir sayfaya giremedim e o zaman bu nasıl bir işletim sistemi sanırım sadece bilenlerin kullanacagı birsey

Yaşınız büyük saygıda kusur etmek istemem ama söyledikleriniz ilginç biraz. "Sadece bilenlerin kullanacağı..."

Kullandığınız şey ne olursa olsun eğer kullanacaksanız bilmeniz lazım. Eğer yeniyseniz bazı yerlerde zorlanmanız normal. Bunu (eğer sabrederseniz) zamanla aşarsınız ve artık üstünden para da verseler wine kullanmazsınız. (En azında ben böyleyim)

Youtube'a gelince bende iki pc var ve ikisi de dediğiniz hatayı veriyordu. Dns değiştirdim düzeldi.

ERG1959: Lütfen şunları yapar mısın?

Sistem > Tercihler > Ağ Bağlantıları'nı açıyoruz. Auto eth0'ı işaretleyip Edit diyoruz. Ipv4 Ayarları sekmesini açıyoruz.

Otomatik(DHCP) yazanı Sadece otomatik (DHCP) adresleri olarak değiştiriyoruz.

Dns sunucular : 208.67.222.222

Alan Araştırma : 208.67.220.220

Ardından bilgisayarı yeniden başlat ve dene!

ERG1959

yusufsan arkadasıma saol bende tek pc var bunu yapamadım 2 yada 3 tane olması sanırım benim daha cabuk delirmeme neden olur olmuyo ve olmayacak daha dns leri değiştiremiyorum bide herkez farklı birsey söylüyo  birisi ag bağlantılarından araya virgül koy yap derken bir diğer bir arkadas bir dizi komt veriyo siz işi bildiğiniz icin detaylı acıklamasını bile yapmak istemiyosunuz oysa olay su ag baglantılarına sag tıkla tcp/ip ayarlarına 2 kere tıkla dn numaralarını yaz baglantını ac kapat hayırlı olsun olay bu bir konu icin 20 tane3 mesaj yazdım cevap geldi ama sorun hala devam ediyo şimdi bu nasıl dünyanın en iyi işletim sistemi

Yusuff

ERG1959: Lütfen şunları yapar mısın?

Sistem > Tercihler > Ağ Bağlantıları'nı açıyoruz. Auto eth0'ı işaretleyip Edit diyoruz. Ipv4 Ayarları sekmesini açıyoruz.

Otomatik(DHCP) yazanı Sadece otomatik (DHCP) adresleri olarak değiştiriyoruz.

Dns sunucular : 208.67.222.222

Alan Araştırma : 208.67.220.220

Ardından bilgisayarı yeniden başlat ve dene!

Burda yapamayacağın bir şey var mı? Hele bir dene. Lütfen

ERG1959

saol arkadasım tabiki yaptım dediklerini ben bilgisayardan anlarım hatta cok iyi anlarımdiye düşünüyodum demekki hic birsey bilmiyomusum bunu anladım maalesef olmadı bunun dns le alaksı yok video oynamıyo ya flash la sorun var yada hardware sorunu baska birsey olması bilgisayar bilimine ters siteye giriyorum ama video oynamıyo

galot

www.izlesene.com sitesinden video izleyebilecek misiniz bir deneyin.