Firefox çok yavaş

Başlatan Bircan83, 01 Ağustos 2009 - 14:17:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bircan83

Merhabalar. Sizde de böylemi bilemiyorum ama firefox ile internete girince sayfaları biraz geç açıyor. Halbuki Windowsta iken adresi yazıp enter a basınca şak diye sayfayı karşımda buluyordum. Ancak ubuntuda firefoxu kullanarak internete girince birkaç saniye beklemek gerekiyor sayfayı açması için. Aceba benim bilmediğim bir ayar falan mı var?

sabian

Bende de seninki kadar olmasa da biraz kasılma oluyor. Özellikle flash yüklü sitelerde oluyor ama genelde çok sıkıntı çıkarmıyor.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

Bedreddin

Arama yapmanızı tavsiye ederim forumda ilgili bir başlık var. Bu arada Flash kasılması daha çok Flash oynatıcı ile ilgili onu da not düşeyim.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

Bircan83

Pardus 2009 da da firefox un yavaşlama sorunu ile karşılaşmıştım. Sağolsun bir arkadaş ıp ayarlarını otomatik değil de elle yaparsan sorun çözülür demişti. Hakikaten de sorun çözülmüştü. Aynı şeyi ubuntuda da yapmayı düşünüyorum. Aceba ıp ayarlarını falan elle nasıl değiştiririm?

Bedreddin

Bircan83, acaba arama yapıp bahsettiğim başlığı buldunuz mu? Halihazırda bildiğimiz bir çözüm derdinize derman olacak gibi gözüküyor. Bahsettiğiniz konunun Pardus'a has bir durum ya da bir tesadüf olma ihtimalinin de yüksek olduğunu düşünüyorum. Zira modemden IP alma işleminin internet tarayıcısıyla bir alakası yok, ağ bağlantısı yapan yazılımla ilgili bir durum bu. Kaldı ki, bahsettiğiniz konu da forumda konuşuldu. Arama yaparak ona da ulaşılabiliyor.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!