[Çözüldü]Tek tıklama ile kbps olayını düşürebileceğim program

Başlatan kuleyni, 26 Ekim 2009 - 12:55:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kuleyni

mp3 arşivimdeki şarkıların hepsi 320 kbps mp3 çalar gibi hafızası kısıtlı aygıtlara yüklerken sorun oluyor kaliteden taviz vermeliyim sanırım :) bir şarkının hdd de çok yer tutması önemli değil ama mp3 çalarda önemli.Bana arşivimin hepsini içine atıp tek tıklama ile beni uğraştırmadan hepsini 128 kbps ye indirebilecek bir yazılım önerir misiniz?

eren

Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

kuleyni

@wiper bu işi wine olmadan linuxun kendi programlarıyla yapamaz mıyız?

heartsmagic

Tek tıklama değil de tek komutla sanırım oluyor :)

sudo aptitude install lame ile lame uygulamasını kur. Ardından şu betiği indir:
http://www.4shared.com/file/143713781/fe7dbac9/mp3enc.html

Kullanması basit:

sh mp3enc.sh /mp3/dizini istediğin_bitrate

Alt dizinlere inmez, output isminde bir dizin oluşturup yeni mp3leri burada oluşturur.

GUI olan bir program da araştırılabilir bunun için.

##################################3

Yine bugün başka bir başlıkta tavsiye ettiğim soundconverter bu işi yapıyormuş. Onu da anlatayım. Öncelikle programı Uygulamalar-Ses ve Video-Ses Dönüştürücüsü yolundan aç. Add File diyerek istediğin dizini seç ve aç de. Dizin içindeki tüm mp3 dosyaları eklenecektir. Düzen-Yeğelenenler yoluna git.

Where to replace files:
Into folder: Buraya dönüştürülecek dosyaların ineceği dizini gir. Kaynak mp3'lerden farklı bir yer olsun.

Type of result: mp3
Resample'ı işaretleyip istediğin "bitrate"i gir. Seçenekleri kapat ve dönüştür de.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eren

Alıntı yapılan: kuleyni - 26 Ekim 2009 - 13:29:34
@wiper bu işi wine olmadan linuxun kendi programlarıyla yapamaz mıyız?

Cdex Linux yazılımı diye biliyordum çünkü ben Turkix altında paket yöneticisinden kurmuştum. Şimdi baktım Linux sürümü görünmüyor. Bu nedenle başka alternatiflere yönelmek lazım.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

kuleyni

@heartsmagic çok teşekkür ederim bu program dizin yapısını bile bozmuyor çok güzel :)
çok teşekkür ediyorum :)

heartsmagic

localhost

@heartsmagic, 3. Yanitta sundugun öneriyi baska bir basliga tasirsan ve bunu sabitlersek cok ise yarayacagini düsünüyorum.
Linux LPIC1 - MCSA

heartsmagic

localhost

Alıntı yapılan: heartsmagic - 26 Ekim 2009 - 15:45:29
Tek tıklama değil de tek komutla sanırım oluyor :)

sudo aptitude install lame ile lame uygulamasını kur. Ardından şu betiği indir:
http://www.4shared.com/file/143713781/fe7dbac9/mp3enc.html

Kullanması basit:

sh mp3enc.sh /mp3/dizini istediğin_bitrate

Alt dizinlere inmez, output isminde bir dizin oluşturup yeni mp3leri burada oluşturur.

GUI olan bir program da araştırılabilir bunun için.

##################################3

Yine bugün başka bir başlıkta tavsiye ettiğim soundconverter bu işi yapıyormuş. Onu da anlatayım. Öncelikle programı Uygulamalar-Ses ve Video-Ses Dönüştürücüsü yolundan aç. Add File diyerek istediğin dizini seç ve aç de. Dizin içindeki tüm mp3 dosyaları eklenecektir. Düzen-Yeğelenenler yoluna git.

Where to replace files:
Into folder: Buraya dönüştürülecek dosyaların ineceği dizini gir. Kaynak mp3'lerden farklı bir yer olsun.

Type of result: mp3
Resample'ı işaretleyip istediğin "bitrate"i gir. Seçenekleri kapat ve dönüştür de.

3. Yanit bu oluyormus :)
Linux LPIC1 - MCSA

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: kuleyni - 26 Ekim 2009 - 12:55:47
mp3 arşivimdeki şarkıların hepsi 320 kbps mp3 çalar gibi hafızası kısıtlı aygıtlara yüklerken sorun oluyor kaliteden taviz vermeliyim sanırım :) bir şarkının hdd de çok yer tutması önemli değil ama mp3 çalarda önemli.Bana arşivimin hepsini içine atıp tek tıklama ile beni uğraştırmadan hepsini 128 kbps ye indirebilecek bir yazılım önerir misiniz?

Audacity ile bu mümkün.
Dönüştümek istediğiniz tüm mp3'lerini Audacity'ye sürükle bırak yapıp,
File - Export multiple dediğinizde,
çıkan pencerede options kısmında çıktı kalitesini istenilen değeri verebilirsiniz.(verilen bu değer hepsi için geçerli olacaktır)
Export denildiğinde hepsi için ayrı işlemle kaydedecektir.

kuleyni

@ğnome audacity i denedim ama 500 e yakın şarkıyı  içine atınca ardarda bi sürü pencere açtı hepsiyle teker teker uğraşmam mı lazım? :)

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: kuleyni - 26 Ekim 2009 - 18:31:13
@ğnome audacity i denedim ama 500 e yakın şarkıyı  içine atınca ardarda bi sürü pencere açtı hepsiyle teker teker uğraşmam mı lazım?

Şu an ben deneme maksatlı 13'cü parçadayım ve 7 daha var, kalan zaman 02:44 baya vakit alıyormuş.  :-[
500'e yakın şarkı'mı.?  :o
Bu kadarını kısa zamanda dönüştürebileceğini sanmıyorum.
Ancak bölüm bölüm yaparsan, makinan kasılmaz bu durumda.

Ayrıca Evet hepsini teker teker atmanda fayda var.

kuleyni

soundconverter ile bu işi bir buçuk saatte yaptık tek tık ile yapıyor :) işlemcim Q6600 bu arada :P

Sherlock Holmes

hmmm....
Fazla kurcalamamıştım soundconverter'ı.
Senin işini görmüyor'mu peki?
:)

kuleyni

gördü hemde fazlasıyla herkese tavsiye ediyorum arşivini çevirecek olan arkadaşlar mutlaka bu yazılımı kullansınlar :)

heartsmagic

@localhost, ben yine anlamadım :)
Benim cevabımdaki hangi bölüm olsun örneğin. Gerçi bu işi ben @kuleyni'ye paslamayı düşünüyorum :P
Programla fazlaca haşir neşir oldu, minik bir yazılım sunumu yapar artık :D

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: kuleyni - 26 Ekim 2009 - 18:57:11
gördü hemde fazlasıyla herkese tavsiye ediyorum arşivini çevirecek olan arkadaşlar mutlaka bu yazılımı kullansınlar :)
Bakalım Audacity ile yaptığım çeviriyi,
soundconverter ne kadar bir süre de tamamlayacak.
Lame'i de unutmamak lazım.
;)

kuleyni

@ğnome bence diğerleriyle uğraşma soundconverter yeterince iyi :)
@heartsmagic ben başlayayım o zaman sunuma :)

heartsmagic

Alıntı yapılan: kuleyni - 26 Ekim 2009 - 19:10:13
@ğnome bence diğerleriyle uğraşma soundconverter yeterince iyi :)
@heartsmagic ben başlayayım o zaman sunuma :)

Şimdiden eline sağlık :) Sadece bitrate olayını değil ama :P Diğer kabiliyetleri de var sanırım, onları da "isterük" :D

kuleyni