ofis programında matematiksel ifadeleri yazmak

Başlatan faceoff, 25 Temmuz 2009 - 17:51:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

faceoff

open ofis programında matematiksel ifadeleri kesir integral türev gibi ifadeleri nasıl yazıyoruz araç çubuklarında aradım windows office programında olduğu gibi karakök içinde bir a programı gördüm ama yüklü değildi bu programı nasıl bulabilirim veya başka bir programı nasıl bulabilirim

ihtiyar said

Ekle/Kaldır'a girip, Tüm Uygulamalar'ı seçtikten sonra arama kutucuğuna Matematik yazmayı deneyebilir misiniz? Orada bir şeyler gördüm diye hatırlıyorum. Ubuntu üzerinde olmadığımdan dolayı bakamıyorum.

utdmr

Daha basit bir yöntem de mevcuttur büyük ihtimalle ama, en gelişmişi olarak bu linkten OpenOffice'e nasıl LaTeX entegre edilebileceğini öğrenebilirsin.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

fc.freax

Ekle\Kaldır'a gel arama bölümüne open office yaz daha sonra orada"open office formul" çıkacak onu yükle. Yanılmıyorsam buydu  :D

faceoff

ihtiyar said

Alıntı yapılan: faceoff - 25 Temmuz 2009 - 19:22:27
teşekkürler arkadaşlar

Çözüldü mü? Çözüldü ise nasıl çözdüğünüzü paylaşırsanız aynı sorun ile karşılaşabilecek arkadaşlara referans bilgi olur. ;) Tabi bir de ilk mesajınızı düzenleyerek [Çözüldü] etiketi ekleyebilirsiniz.