Felah ezan programı 4.1.2 olarak yenilendi. 64 bit Felah hazır.

Başlatan mustafa1, 25 Temmuz 2009 - 15:55:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mustafa1

Felah ezan programı 4.1.2 olarak yenilendi. Önemli yenilik 64 bit Felah hazır.

Yeni özellikler eklendi. Önemli özelliklerden birisi vakitlere temkin uygulanabilir.

Ubuntu: 64 bit
Ubuntu: 32 bit

Yusuff

Eline sağlık bir bakalım  hemen.

Edit: Bakamıyorum çünkü rapidshare... Mümkünse başka bir yere de göndersen. Mesela mediafire...
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

bytan

Programın ana sayfasını verirseniz daha kullanışlı olur.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

mustafa1

Alıntı yapılan: yusufsan21 - 25 Temmuz 2009 - 17:47:51
Eline sağlık bir bakalım  hemen.

Edit: Bakamıyorum çünkü rapidshare... Mümkünse başka bir yere de göndersen. Mesela mediafire...

MediaFire yüklemeye çalışıyorum.  Kendi sitemede deb yüklüyorum simdi.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Temmuz 2009 - 18:06:01

Alıntı yapılan: bytan - 25 Temmuz 2009 - 17:57:27
Programın ana sayfasını verirseniz daha kullanışlı olur.
Ana sayfayı verdim tanıtımın altında
tekrar veriyorum: http://sites.google.com/site/beyaz/felah/

Yusuff

ihtiyar said

Yusuff

ihtiyar said

Alıntı yapılan: yusufsan21 - 25 Temmuz 2009 - 18:14:23
Eline sağlık @ihtiyar Said

Güle güle kullan(ın). ;)

Not: Böylece hostumda bir depo dizini açmak tekrar aklıma geldi.

helluri

Teşekkürler, eline sağlık.. 8.10 kullanırken yükleyememiştim. Şimdi yükleyebildim..

Yusuff

Yalnız ben Diyarbakır için vakitleri ayarlayamadım. Birbirleriyle uyumsuzlar. Biri takvimden 5 dakika önde, diğeri 10 dakika, öteki 6 dakika...

Nasıl olacak bu iş?

bytan

http://sourceforge.net/

Sourceforge üzerinde bir hesap açılırsa, uygun lisans belirlendiği takdirde ücretsiz olarak proje sayfası yayınlanabilir ve dosyalar/paketler sf sunucularında tutulabilir.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Göktürk

minbardan güzelmiş sağol kardeş teşekkürler ;D
anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

Yusuff

Bugün kasamdan ses geldi. Fan sesi... "sensors" komutuyla işlemci ısısına baktım yanıyor.... 50'yi geçmiş ve hala yükseliyor. Dedim olsa olsa bir sorun var.
"top" yazdım baktım Felah işlemciyi %101 kullanıyor ve sabit! Sonlandırdım ısı hemen indi. Sorunun ne olduğunu bilmiyorum ama Felah'ı kaldırdım.

Daha önce Ubuntu'da hiç böyle bir durumla karşılaşmamıştım.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: yusufsan21 - 28 Temmuz 2009 - 13:03:07
Bugün kasamdan ses geldi. Fan sesi... "sensors" komutuyla işlemci ısısına baktım yanıyor.... 50'yi geçmiş ve hala yükseliyor. Dedim olsa olsa bir sorun var.
"top" yazdım baktım Felah işlemciyi %101 kullanıyor ve sabit! Sonlandırdım ısı hemen indi. Sorunun ne olduğunu bilmiyorum ama Felah'ı kaldırdım.

İlginç bir durum. Program, açık kaynaklı değilmiş, fark etmemiştim. İleriki zamanlarda açabileceğini iletti arkadaş.

mustafa1

Sayın yusuf bey Felah işlemciye % 1 olarak yükleniyor . Ses API devreye girince en fazla % 2 baskı uyguluyor.  Bir kere işlemcideki MAX yüklenme % 100 ile ifade edilir. Nereden çıktı % 101 ifadesi?  :o

Hem Pardus de hemde Ubuntu da tekrar kontrol ettim. Maalesef böyle bir hata Felah da yoktur!
Gayet normal çalışıyor. Böyle bir şikayet ile ilk defa karşılaşıyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Temmuz 2009 - 13:58:50

Alıntı yapılan: bytan - 25 Temmuz 2009 - 19:58:42

Sourceforge üzerinde bir hesap açılırsa, uygun lisans belirlendiği takdirde ücretsiz olarak proje sayfası yayınlanabilir ve dosyalar/paketler sf sunucularında tutulabilir.
Felah OpenSource degil malesef.

helluri

Alıntı yapılan: mustafa1 - 28 Temmuz 2009 - 13:56:24

Sayın yusuf bey Felah işlemciye % 1 olarak yükleniyor . Ses API devreye girince en fazla % 2 baskı uyguluyor.  Bir kere işlemcideki MAX yüklenme % 100 ile ifade edilir. Nereden çıktı % 101 ifadesi?  :o

Hem Pardus de hemde Ubuntu da tekrar kontrol ettim. Maalesef böyle bir hata Felah da yoktur!

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Temmuz 2009 - 12:58:50

Ne %1 ne de %101, Felah işlemcimi -ezan okumazken- %6-9 arasında kullanıyor ve çok memnunum.  :D

mustafa1

Alıntı yapılan: helluri - 28 Temmuz 2009 - 14:16:20
Alıntı yapılan: mustafa1 - 28 Temmuz 2009 - 13:56:24

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Temmuz 2009 - 11:58:50

Ne %1 ne de %101, Felah işlemcimi -ezan okumazken- %6-9 arasında kullanıyor ve çok memnunum.  :D
Şunu söylemeyi unuttuk her kesin içlemcisi daha doğrusu donanımı ayni değil. Yüksek işlemcisi olanlar % 1  daha düşük işlemcilerde % 7 de olabilir. Herkesin  donanımı ayni değil. Ama şu bir gerçek ki hiç bir donanım CPU yu % 101 kullanamayacak. :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Temmuz 2009 - 14:58:57

Felah in performans ve bellek kullanımı daha iyi hale getirmek için test yapıyorum. Insaallah vaktim oldukça daha iyi olması için çalışacağım.

Yusuff

Bilemiyorum, takıldı mı ne oldu ama Felah'tan önce hiç böyle bir durumla karşılaşmadım. Günün en sıcak saatinde çok yüklenmeme rağmen 50'yi görmedim.

..ve gerçekten %101 yazıyordu. Sistem donmamıştı çalışıyordu ama ısı hızla artıyordu. Felah'tan çıkış yapar yapmaz ısı düştü ama ben yine de kaldırdım.

Tabi ki tek sebebi bu hata değildi. Diyarbakır için zaten ayar yapamadım, ayrıca namazdan önce bir uyarı vermiyor. Yani 10-15 dk. önce bir dıt falan yapsa abdest almak için...

ironic

Ezan vakitlerinin yanlış olması sanırım illerin koordinatları doğru belirlenmemiş ya da diyanet in kullandığı hesaplama yöntemini kullanmıyor. Bildiğim kadarıyla dünya da sabit bir ezan vakti hesaplama yöntemi yok.  Farklı mezheplere göre bazı vakitler çok büyük saat farkı gösteriyor.

mustafa1

ihtiyar said

mustafa1

localhost

64 Bit sürümler icinde yapilsa fena olmaz :) 64 Bit kullananlar icin kurulum yapilmiyor.
Linux LPIC1 - MCSA